Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hónapos lányom szinte...

27 hónapos lányom szinte egész nap sír, ordít, ha nem az történik, amit akar. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tud beszélni, sokszor nem is értem, mit akar. Normális ez, másnál is így van? Mit lehet tenni? Teljesen kikészít, egész nap ez megy.
2016. nov. 27. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
az én lányom már beszél, de persze van hogy hisztizik, ha nem úgy van ahogy ő akarja. ilyenkor próbálom elterelni a figyelmét, ha nem megy akkor hagyom hogy megnyugodjon és elmondom neki hogy hisztivel biztos nem kapha meg amit szeretne.
2016. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
egyébként nem lehet hogy az sír mert nem érted mit szeretne. ez mondjuk fura, mert mielőtt a lányom beszélt már jóval előtte is mindig megértette magát.
2016. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Az én lányomnál nagyobb hisztérika nem igen van, nagyon nehéz eset. Rengeteg türelem kell ebben a korban és következetesség, iszonyú nehéz időszak. Nálunk már abból is hiszti van, ha épp fürdés közben kicsit vizes lesz a haja. Mindenért ordít, ami nem úgy van, ahogy ő akarja, nagyon megterhelő és kikészít bennünket is.
2016. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
A fiunk ugyanezt csinálta. Ő kiegészítette azzal, hogy fejelt is mindent (falat, padlót, minket). És ő sem beszélt. Mindenki azt mondta, hogy akaratos, van ez így. Minket viszont zavart, hogy nem beszél. 2,5 évesen végre hajlandóak voltak foglalkozni vele a pedagógiai szakszolgálatnál, ahol elmondták, hogy a hiszti mögött a nem beszélés miatti frusztráció van. Szerintük az értelme megelőzte a beszédkészségét, és zavarja, hogy nem tudja kimondani, amit szeretne. Fejlesztést javasoltak. 3 hét után beindult a beszéde és "kezes báránnyá" vált. Persze ez után is voltak hisztik, de kevesebb és nem olyan ok nélküli egész napos műsorok.
2016. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Az én lányom 28 hónapos és beszél, de kb ugyanez. Sír, ha fel kell venni a sapkát, ha kezet kell mosni, ha aludni kell, ha 3 lépést úgy kell meg kell tennie, hogy már nincsen kedve sétálni. Engem is kiborít, bármiért tud hisztizni :(
2016. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Egyik kisfiam szinte napra pontosan a 2. szülinapjan kezdett beszélni. Elotte 2-3 hónapig elviselhetetlen volt, van 2 ikertesoja akik korábban kezdtek beszélni, és egyértelműen látszott rajta hogy iszonyatosan frusztralja hogy nem tudja magát úgy megértetni mint a többiek. Már epp gondolkoztam hogy elviszem korai fejlesztobe 1-2 alkalommal, hátha a szakember még tudja gyorsítani picit a beszéd fejlődése, mert hiába volt bőven időben, öt rettenetesen zavarta. Aztan végül nem volt rá szükség, és ahogy beszélni kezdett szinte kicserélték a gyereket. Kitartás!
2016. nov. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!