Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korosztályban...

Mennyi idős korosztályban jelenik meg először a bullying (zaklatás, piszkálás, csúfolódás)?

Figyelt kérdés

Olvastam róla sokat, de sehol nem látok életkort, amikor elkezdődhet.

Feltételezem, hogy bölcsődében, óvodában még nincs jelen, ott egyszerűen csak összevesznek a homokozólapáton, vagy meglökdösik egymást, ha nézeteltérés van.

Talán iskoláskorra tehető a kezdete?


2016. dec. 2. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Óvodában már értenek hozzá.
2016. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha óvódában nem is, elsőben már rendesen megy a bullying. Párom öccse osztályában is akkor kezdődött. A gyerekek gonoszak. Először csak piszkálódnak, de hamar átalakul a dolog durvábbá.
2016. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
ovi
2016. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvodában már elég jól csinálják, nagycsoportos korukra majdnem profizmussá képesek fejleszteni.
2016. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Bizony oviba nagycsoportba. Profin nyomják!
2016. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, oviban már elkezdődik és igazuk van a többieknek, nagycsoportos korukra már profik, sajnos... Az én fiam kiscsoportos, őt annyira nem is kezdik ki mert magasságban simán veri a 6 évest, de többször fültanúja voltam, hogy milyen gonoszak tudnak egymással lenni a gyerekek, és borzasztó hallani amikor a fiam hazajön és közli, hogy a kedvenc mesefigurás pólóját soha többet nem akarja felhúzni mert a Balázs azt mondta rá (irigységből, mert a kisgyerek is ugyan azt imádja) ronda és gáz.
2016. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom, szerintem is nagycsoportban kezdődik. Nem tudom, hogy lett egy nyár leforgása alatt a cuki középsős gyerekekből ilyen rosszindulatú kis sz*rkavarógép... Lányomból szerencsére mindenfajta rosszindulat, agresszió hiányzik, soha nem csúfol vagy bánt senkit de napi szinten meséli, hogy pl. kigúnyolták a barátnőjét mert neki csak régi ruhái vannak, vagy mert sosincs kifestve a körme...
2016. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!