Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázzal kapcsolatos kerdesek?

Lázzal kapcsolatos kerdesek?

Figyelt kérdés

Mennyire magas hő az, aminél:

-nem adsz lazcsillapitot (szirup vagy kup), csak akkor ha a gyermek rosszul van?

-már elkezdesz aggodni?

-hűtőfurdot alkalmazol?

-beviszed a gyermeket a korhazba?

-azonnal mentot hivsz?


Kerlek irjatok oda, hogy mennyi idos a gyermeketek. Köszönöm a valaszokat.


2016. dec. 4. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyerekapolo / diplomas apolo vagyok.

39-nel csillapitom a lazat.

41- nek hivnek mentot de ez elmeleti, nem hagynam igy felmenni.

41 nel adunk a korhazban venas lazcsillapitot.

2016. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

38 körül már csillapítok (popsiban mérve +0,5 fok). Tudom, ma nem ez a divat, de nem érdekel. A saját lázam is csillapítom, nemhogy a gyerekét.


Nem aggódok, annak nincs értelme. De többször kelek éjszaka a gyerekhez, és ellenőrzöm nem lázas-e.


Hűtőfürdő: még kicsi hozzá az enyém. De apor fogom használni, és használtam régebben, ha nem megy le a lét, és 39 felett van.


Kórház: gondolom ügyeletre gondolsz. Ha nem megy le a láz vagy egyéb súlyos tünet van.


Mentő: nagyon magas láz, súlyos tünetek, melyek nem várhatnak.


Azért érdekel, mert gyereked van, vagy pl. egyetemistaként végzel kutatást?

2016. dec. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha popsiban 38, már csillapítom, hiába hivatalosan ez csak hőemelkedés.


Az oka: lázgörcsös a gyerekem, s ez az orvosi utasítás.


Amikor először jelentkezett, akkor intenzív ápolást igényelt utána. Komplikált görcs volt, 3 mentő volt kint, alig bírták visszahozni, többször görcsölt egymás után. Csak 7 hónapos volt akkor. 1 perc alatt szaladt fel a láza semmiről 40-re, kapta a kúpot, megkezdtük a fizikális csillapítást és a vízben érte a görcs, ekkor hívtuk a mentőt.


Következő alkalommal 39-nél hívtuk ki őket. 2 hetet vendégeskedtünk kórházban.


Még csak 15 hónapos.

2016. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elozo, ez durva. Viszont remeljuk kinovi!
2016. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4, igen, reméljük, de hol van az még... jellemzően ugye 6 éves koruk körül növik ki és addig minden kicsi betegségtől gyomorgörcsöt kapunk, hogy "na, mikor kerülünk kórházba?".
2016. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A korhazas vagyok.

A lazgorcsos gyerekeknel ha kezd megbetegedni nyugodtan lehet adni 4 orankent rendszeresen Panadolt.

Mi is igy csinalunk lazgorcsos gyerekkel. Kerdezz ra az orvosnal.

2016. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor kezdem csillapítani a lázát, ha rosszul érzi magát. Ez általában popsiban 39,0. Ennél kevesebbnél általában jól érzi magát, volt, h egész nap 38,5 volt, nem kapott lázcsillapítót, gondoltam estére feljebb megy és akkor adok. Viszont estére lement neki teljesen magától, hőemelkedése sem volt. Sokkal hamarabb gyógyul, mint mikor még csillapítottam az alacsony lázat is.

40 fok körül már biztos paráznék, ha nem lehetne csillapítani, vinném ügyeletre.

Akkor is viszem, ha lázas és pl torokfájás-takony miatt nem iszik. Volt már kiszáradva láz miatt.

De ha iszik rendesen, nem szoktam idegeskedni.

2016. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hónaljban mérve 37-38 fok között hőemelkedés. Értelemszerűen, ha nem láz, akkor nem csillapítom a lázat. 38 fok fölött az én gyerekem fázik, hidegrázása van ha lázas, a végtagjai jéghidegek, a háta és mellkasa forró és elesetté válik. Ekkor ibuprofen tartalmú lázcsillapítót szoktam adni. Jól reagál rá.

Ha 38-38,5 közötti testhővel nem fázik és nem fájlalja semmijét, akkor nem adok gyógyszert, csak 38,5 fok felett.

Ha lázcsillapító nélkül fektetetem le, mondjuk 38 fokos lázzal, akkor óránként megmérem a fülében a hőmérsékletet, nehogy felszökjön a láza. De én is azt tapasztalom, hogy 38 fok körüli lázzal sokkal hamarabb meggyógyul, mintha mindig 37 fok körülire visszacsillapítom a testhőjét.

Egy alkalommal volt 39 fok feletti láza egy fürdőben elkapott vírus miatt. Ekkor hűtőfürdőztem.

Csak pusztán a láz miatt nem hívnék mentőt, azt én tudom csillapítani. Nem lázgörcsös típus. Kórházba is én magam vittem a kiszáradás veszélye miatt, mert hányt, és hasmenése is volt a láz mellé. Annyian voltak a gyerek-fertőző osztályon a kórházban, hogy a hűtőfürdőzésre engem kért meg a nővérke a kórházban is, két infúzió között.

2016. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!