Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatos...

Szoptatással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

1. Ha igaz, hogy a tej rendszeresen termelődni kezd, amikor megindul a tejleadó reflex, akkor hogy létezhet olyan, hogy van, akinek elapad a teje, akkor is, ha rendszeresen érzi a tejleadó reflexet?


2. Hogy lehet az, hogy vannak olyanok, akik csak fejéssel tudják fenntartani a tejtermelést, a baba sűrűbb mellre tételével (fejés nélkül) viszont nem?


3.H - állítólag - sosem egészen üres mell, akkor miért mondják, hogy szoptatás után érdemes lefejni míg "ki nem ürül"? Vagy akkor a "kiürülés" azt jelenti, hogy addig fejd szoptatás után, amíg a tejleadó reflex "abba nem marad"?


4. Akik nem mérik a babát, és babájuk nem nyűgös, a mellüket mégsem érzik teltnek szoptatás előtt, honnan tudják, hogy nem éhezik-e a babájuk?


5. Estére miért lesz kevesebb a tej?



2016. jan. 23. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De jó kérdések!! Kíváncsian várom a válaszokat én is! :)

Bocs, hogy én nem tudtam válaszolni.

Az is érdekelne pl. engem,hogy miért van az, hogy időnként fullra tele vannak a cicijeim, aztán pár napig tök plötyik, mintha semmi tej nem lenne benne?? Semmi nem válltozik (kaja,ivás,stb).

2016. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

1. Szoptatás KÖZBEN érződik a tejleadó reflex, a tej viszont nem egyik pillanatról a másikra apad el.


2. Ezt akkor tudom elképzelni, ha amúgy a baba nem jó szopó.


3. Nem mindenki tartja azt, hogy szoptatás után fejni kell, sőt... kivéve, ha fagyasztani akarod a tejedet. Én sosem fejtem, és közel 2,5 éve szopik a kisfiam. Sosem éreztem azt, hogy üres a mellem. Addig jött belőle tej, amíg szopott. Nyilván a szopi elején könnyebben jön, mikor teltebb a mell.


4. A baba jelzi, ha éhes marad, pl. nem nyugszik el jóllakottan, a gyarapodása is csekélyebb. De ha elalszik, vagy csak elégedettnek tűnik, büfizik, stb. akkor jóllakott.


5. Több tej termelődik, ha az anya pihen. Szóval pl. éjszaka. Nap közben viszont kevesebbet pihenünk, ergo kevesebb a tej valamennyivel.

2016. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek: talán attól lehet, hogy épp fejlődési ugrás van a babádnál, és hirtelen több szopit igényel. Majd beláll újra a kereslet-kínálat, és újra teltebbnek érzed a melled.
2016. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Bennem egy másik fogalomzavar van. Mindenki mást mond (védőnő, orvos) így kérném a véleményeteket. Ha 4 óránként kell etetnem a babámat és kb 2-től 3 óráig evett akkor a 4 órát 2től vagy 3tól kell számolni? Köszönöm
2016. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
HÁromtól. De miért kéne 4 óránként etetni? :O Hisz az anyatej sokkal gyorsabban megemésztődik!
2016. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem óra szerint etetem, hanem ha éhes akkor. De általában a szoptatàs kezdésetõl néztem, kivéve ha sokáig evett, akkor "ràszámoltam" kb fél óràt.
2016. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is szeretném igény szerint etetni de felesben kap tejet és tápszert mert nincs elég tejem. Ezért lenne jó tudni, hogy a tápszer miatt mikortól számoljam. Azt mondták tápszert 4 óránként adjak csak hamarabb nem de a fiam sokszor már 2 óra után enne újra hiába evett sokat előtte. Ilyenkor húzzuk az időt a cicivel ameddig lehet.
2016. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, én nem csak szoptatás közben érzem a tejleadó reflexet, hanem ezeken kívül is, többször is egy nap!
2016. jan. 23. 20:03
 9/11 anonim ***** válasza:

A szopizás kezdetét kell figyelembe venni. Ha 3-kor kezd, akkor 7 óra a köv. Mindegy,h meddig szopizik. 2-3órán belül jav. ugyan arra a mellre visszatenni.

2.válaszoló. Nem növekedési ugrás miatt van. Azt felismerem és akkor más. Folyamatosan cicizne, stb. Csak fura, hogy "megcsinálja" a több tejet és kevesebbet eszik, így kevesebb lesz a tej és akkor megint sok cici, sok tej, stb. Értem én, hogy nem eszik mindig ugyan annyit, csak így problémás, mert a kevesebb tejes napok rémálmok...

Első voltam. :)

2016. jan. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Nem apad el a tej egyik pillanatról a másikra.


2. Nem teszik eleget mellre, vagy nem adják teljesen a szájába a mellbimbót, ami stimulálja a mellet.


3. Sosem egészen üres, a ki nem ürül után is jön belőle pár csepp. A keresleg-kínálat elve alapján jön belőle pluszban több, ha mindig fejsz, mindig annyival több jön. Persze egy keveset mindig lehet pluszban kifejni belőle, illetve türelemmel, de ha szoktál fejni, akkor miután a baba jól lakott még lesz benne, mert több a kereslet a fejés által.


4.Egy idő után nem érzed túltelítődöttnek a melled, mert amikor kialakul a kereslet-kínálat és nincs növekedési ugrás, akkor a szokásos adagra van felkészülve a mell, ezért nem feszül, be van állva erre a mell bőre, és a mirigyek is. Ha nyugodt a baba és kellő ideig szopizik az elég, nem ráncos a bőre, szép feszes stb. Fénylő az arca, jókedvű, elégedett.


5. Azért mert estére a zsírosabb tejből termelődik több, ami reggel a legkevesebb, mert először a hígabb tej jön, szomjoltónak reggel, ezért van reggel több tej és később jön a zsíros tej. Este viszont már nem a szomjoltás a cél, hanem inkább, hogy minél tovább kibírja.

2016. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!