Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhességgel kapcsolat...

Második terhességgel kapcsolatos kérdések!?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 22 hetes kismama vagyok a 2.babaval. Lányom 2 éves múlt. Kerdeseim a következőek lennének. Kinek hogy alakult a 2.terhessege szülése az elsőhöz képest. Mikor szultetet(hanyadik hétre) hogyan indult a szülés,mennyit vajudtatok.mennyivel születtek a babák? Köszönöm. :)
2016. jan. 9. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a második terhesség végén már nagyon nehezen bírtam,pont 2év van a két gyerek között.1gyerek:elfojt a magzatvíz,3óra aktív vajúdás után 2490-nel nem született 39het!2.gyerek:hajnalban kezdődtek a fájások,de nem akartak rendszeresek lenni,du.3fele lépcsőztem egy nagyot fél 4kor magzatvíz,2óra múlva 2990-nel Megérkezett 40+1napra!Könnyű szülést és jó babázást nekted
2016. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! A vègèről nem tudok nyilatkozni mert mèg csak a 12.hetet töltöm hètfőn. De teljesen màs eddig,durvàbbak a tünetek,alig birok enni kajaundorom van, màst kìvànok,most a csìpőm szèlesedik nem ùgy mint a fiamnàl, pedig vele is èmelyegtem rosszul voltam,sőt rengeteget aludtam. Most alig tudok aludni viszont àllandòan fàradt vagyok ès mèg kevesebb a türelmem 4,5 èves fiamhoz. Bìzom benne azèrt a 2. Trimeszterben energikusabb leszek
2016. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem három gyerekem van, és úgy alakult, hogy a terhességek egyre nehezebbek lettek, a szülések meg egyre könnyebbek.

1: 26 óra

2: 4,5 óra

3: 1 óra 40p


A másodikkal nekem az átlagosnál több magzatvizem volt, és emiatt a vége kegyetlen volt, annyira nyomott és olyan feszes volt a hasam.

1: 38

2: 39

3: 41+6

2016. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok, a súly lemaradt:

1: 2850

2: 3660

3: 4090

2016. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első 38 hétre született 2800gramm 9 óra alatt. Álomszülés volt nem is fájt igazán. Második 35 hétre 3000gramm 2 óra alatt és azt hittem ott maradok. A két órás megfigyelés alatt 6db pokróc alatt reszkettem. Tusolni nem tudtam és tólószékben vittek a szobába. Még aznap éjjel rémálmom is volt újra átéltem a szülést. Ennek ellenére most várjuk a 3. Babát. Majd kiderül az milyen lezs ☺ a végeredmény a lényeg! Bármelyiket újra átélném mert ezek a kis gyönygszemek a végeredménye a fájdalomnak.
2016. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsőt indították 40+5 volt ekkor, 3510 g 15 óra alatt lett meg, a második magától 41.héten de már kórházban voltam, mikor már biztos voltam benne, hogy ez nem a minden este jelentkező jóslófájás, akkor rám nézett az orvos, mentem le a szülészetre és 2 és fél óra múlva ott volt az ugyanekkora gyerkőcöm. A férjem ápp odaért. Most várom a 3-dikat, de több a mellékhatás (émelygés, gyomorsav, fáradékonyság) a szülésre én is kíváncsi leszek. Ha ez a tendencia, akkor a 42. kéten kipottyan..... :-)
2016. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még csak 31 hetes vagyok a 2. babával, úgyhogy 2. szülésről még nem tudok nyilatkozni. Az első indított volt, mert nem fejlődött rendesen (kicsi volt a méhlepény). A 38. héten született 1850 grammal 8 és fél óra alatt. A terhességem egy álom volt, még azzal együtt is, hogy az utolsó hónapot kórházban töltöttem.

Az elején volt egy kis émelygés, de utána semmi problémám nem volt.


Ezzel szemben most a 12. hétig álomkóros voltam, bárhol el tudtam volna aludni. Sokat fájt a lábam, ahogy nyomta szét a csípőmet növekedés közben. Kb. a 25. héttől nehezen alszok, az utóbbi hetekben pedig szinte minden éjjel felébredek és 2-3 órán keresztül nézem a plafont.

Feküdni már sehogy sem kényelmes, de ha mégis sikerül elhelyezkednem, tuti, hogy pocaklakónak nem tetszik és rugdos forog, mocorog. Fel kell ülnöm, hogy kicsit megnyugodjon.

Nyűgösebben viselem ezt a terhességet, de örülök annak, hogy ő nem olyan pici, mint a nővére. (legalábbis eddig megfelelően növekedett). Ezt a két hónapot már fél lábon állva is kibírom (legalábbis igyekszem :) )

2016. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ ment a zöld kéz. Boldog uj evet nektek :)

Nekem az első baba 40+5 re született fajasokkal kezfodott ( 6 percesekkel) 7 óra alatt megszületett. 3720gr. Nekem jo volt a terhességem, bár fel időtől sokat keményedtem :/ es borzasztóan vizesedtem. 18. Hétig voltam rosszulleteim. Most minden elmúlt 10.heten azóta olyan mintha nem is lennék terhes csak nő a hasam :D ja igen es később éreztem a mozgást 20.heten mert mellső fali a leoeny. Előző lányommal hátsó volt mondjuk vele is 19 hetesen éreztem az első határozott rúgást :)

2016. jan. 10. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!