Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen hagyta el gyereked...

Hány évesen hagyta el gyereked a nappali alvást?

Figyelt kérdés
És milyen jelekből vetted észre h nem igényli már nappal?
2016. dec. 18. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Hat.

Ovodas koraig kellett neki az alvas.

2016. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom kb. 6 évesen, a kisebbik kb. 4 évesen már nem aludt itthon, és az oviban is ritkán. Most a nagy 7 éves iskolás, a kisebbik 5 éves, hétvégén a nagy jobban igényli az alvást, mint a kicsi. Abból vettem észre, hogy lefeküdtek, és az egyik nem aludt el a csendespihenő alatt.
2016. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Itthon 5 évesen már nem aludt a lányom napközben, az oviban is néha-néha. 6 éves és ovis még, neki kínszenvedés minden ebéd utáni kötelező 2 óra alvás. Sajnálom, mert szüksége lenne rá, de egyszerűen nem elég fáradt, hogy napközben aludjon. Este fél 9-9 között alszik el és reggel hétköznap fél 7-kor ébred, hétvégén 7-kor.
2016. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Kb 1,5 évesen. Egyszerűen nem aludt és ennyi
2016. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagycsoportban már az oviban sem aludt. Aztán tizenévesen újra elkezdett :)
2016. dec. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A legnagyobbik 2 évesen nem volt hajlandó többé aludni nap közben. Mondjuk ő pici kora óta keveset aludt nappal, cserébe már este fél 7-7 körül lefeküdt. Onnan vettem észre, hogy hiába könyörögtem ágyba, cicizett 10 percig, én már majdnem bealudtam, neki meg kipattant a szeme és felkelt. :) :)


A középső 3,5 éves korától úgy tett mint aki nem akar már aludni, nem lehetett lefektetni ebéd után, de még egy fél évig képes volt beájulni ha délután autóba ültünk.


A kicsi 2 éves múlt és imád aludni, ő szokott szólni délelőtt 10 körül, hogy "anya mikor megyünk már aludni".

2016. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5 évesen hagyta el most 17 éves és egy mormota lett :)
2016. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A nagy 2,5 évesen. Tudom, nagyon nem volt jó így, kellett volna neki, de addigra már közelharc volt a délutáni altatás, de akkor tetőzött nála a testvérféltékenység, így legalább volt olyan ideje a napnak, amikor csak vele foglalkoztam. Az oviban 5 éves koráig aludt.

A kicsi nem alszik bent az oviban, ő 4-4,5 éves kora között fokozatosan hagyta el az alvást veszekedés nélkül. Egyszerűen annyi volt, hogy egyre gyakrabban jött ki a szobából olyan 20 perc után azzal, hogy nem álmos.

2016. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4 évesen egy betegség (száj-kéz-láb vírus) miatt elhagyta a cumit, és utána többször nem tudtam rávenni, hogy aludjon ebéd után.

Oviban alszik most is, igaz, ott amúgy sem cumizott.

2016. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kislányom 3 èves korától nem volt hajlandó itthon a dèlutáni alvásra, oviban viszont aludt a többiekkel.Mostanában (6 èves) fordul elő, hogy nem tud/akar aludni már ott sem. Kisfiam lassan 3 èves lesz, nagy rábeszèlès árán lefektetem dèlutáni alvásra, akkor 2-3 órát is alszik.
2016. dec. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!