Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor adtál okostelefont...

Mikor adtál okostelefont először a gyereked kezébe? Nagyon kicsi korban lehet? Árthat neki?

Figyelt kérdés
2016. nov. 17. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
8 éves a fiam. Nincs okostelefonja.
2016. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Inkább a telefonnak árt. Legalábbis az, amit a picur szeret vele csinálni, ha megszerzi. Dobálná, rágcsálná.
2016. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

3 éves volt a fiam, amikor letöltöttem neki egy-két legós játékot a telefonomra. Napi kb. egy órát játszhatott vele.

Most 5 éves, szintén kb. napi egy órát nézhet rajta mesét.

2016. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Egész kicsi korban a telefonra nézve ártalmas. Fiam 3,5 évesen kapta a telefonját.
2016. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Kisfiam 1,5 évesen kapta meg először a telefonomat. Olyan ügyesen kezelte , hogy csak lestunk 😀 Viszont a telomra nézve ez igen ártalmas volt szóval vettünk neki egy tabletet :) Azóta is "használja" most 3eves. Legtöbbször kirakozik rajta vagy a YouTube-t nézi. Napi max 1ora...
2016. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Tavaly vettem az okostelefonomat, a gyerekeim akkor 3 és 5 évesek voltak. Megtalálták rajta a Mahjongot, az tetszett nekik egy ideig, aztán ráuntak, én meg nem szívesen adom már a kezükbe, mert folyton elállították. Sajátjuk nincs, eszünkbe sem jutna.

Szoktak amúgy friv4schoollal játszani a nagy gépen, szóval nincsenek eltiltva, de a telómat jobb szeretem, ha békén hagyják.

2016. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
4 éves volt, amikor egy hosszabb várakozásnál már nem tudtam mivel lekötni, akkor kb 30 percet játszott rajta. Utána néhány napig nagy szám volt, aztán elfelejtette. Már 7 éves, általában hónapokig eszébe sem jut, néha előfordul, hogy kéri, akkor pár napig játszogat és annyi. Se tablet, se gép. Rajzol, legózik, kint van az udvaron. Én személy szerint örülök neki, hogy egyelőre csak ennyi. Néhány év múlva úgyis kap majd sajátot, akkor valószínűleg sokkal többet fogja nyomkodni, mint kéne.
2016. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az en nyolc eves fiam sem nyomkodja a telefonunkat. Iskolas kor alatt amugy sem kell telefont venni egy gyereknek.
2016. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk a telefon tabu. 2 és 3.5 éves gyerekeim csak akkor nyúlhatnak hozzá ha épp leverték az éjjeli szekrényről és vissza szeretnék rakni. Nem nézegetik, nem nyitogatják a tokot. Nem fogok egy 80.000ft-os (de lehet az 30.000 vagy 100.000) telefont egy kisgyerek kezébe adni. A telefont nem a gyereknek találták ki. A károsító hatásokról nem is kell beszélni szerintem.

Nem játszhatnak rajta, van nagyon sok játékuk ami a koruknak megfelelő.

Egyébként nem vagyok maradi, nem élünk az őskorban, használunk fb-ot, különböző alkalmazásokat, férjem játszani is szokott a telefonján, egyszerűen csak nem gondolom hogy a telefon a gyereknek való. Még akkor sem ha telenyomják a playáruházat 3 éveseknek való játékokkal.

Kb fél évente fordul elő, hogy valahol nagyon sokat kell várni valamelyikkel (orvosnál, étteremben) és már nem tudom lekötni akkor képeket nézegetünk a telefonon de ennyi.

2016. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2,5 éves

a telom sokszor van nála, mert beállítottam a billentyűzárat arra a vonalas pont öszekötősre, ha helytelen formát húz, rezeg a telo. tök jókat játszik vele mellettem reggelente ha nem kelek fel :) (már nagyon pici kora óta érdekes, de tudja, hogy nem dobáljuk. egy évesen is olyan óvatosan tette le, mint a hímestojást :) pedig egyszerűen csak annyit mondtam, arra nagyon vigyázni kell, lassan, óvatosan..


a gagyit, amit nem használunk, abban már az aksit is kiveszi, visszateszi, hátlapot rátesz, összerakósat játszik, mert ugye nem mindegy hogyan teszi az aksit vissza


amúgy én tanító játéklaptopot tervezek venni, ami szavakra, hangokra, számokra tanít, de nem ez számít főjátéknak, ebben a korban elsősorban a nagymozgásra szeretném ha gyúrna az idegrendszer fejlődése miatt ami megalapozza az egész gondolkodását is, és nem az ujjaira...rém feleslegesnek tartom azokat a játékokat amikkel csak nyomkodni tud.

2016. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!