Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok nézegetni youtube-os...

Szoktatok nézegetni youtube-os videókat 1 éves gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Aki igen, miért igen, aki nem, miért nem? És aki nem nézet egyáltalán, az helyette mit játszik / csinál a gyermekével? Illetve aki nem nézetne, de a másik szülő illetve a rokonság meg nézetne, az mit lép?

2016. dec. 20. 11:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Mesevideokra gondolok amúgy, gyermekzenét játszó zenekarok, vagy színes képes-videós zenék.


Én amúgy rengeteget játszom vele, olvasni is szoktam neki, mondókázni, mesélni, énekelni napi szinten sokat, bújócskázni is, pakolós játékokat, szereti az apróbb játékokat megfigyelni, rakosgatni ki-be ide-oda, de néha olyan, mintha már unná a játékokat, mintha már úgymond kinőne /vagy kinőtt volna belőlük.


Szóval mivel kelthetném fel / köthetném le gyermekem figyelmét, mert én még kissé korainak tartom a számítógépen dal-éneknézegetést, vagy nem az, én volnék túl maradi? Komolyan kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2016. dec. 20. 11:45
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

kerekmese feltöltéseit nézzük (mesék,dalok) a mesét nézzük a dalokat énekeljük,vagyis főleg én éneklem.

Szeretik a gyerekek, minden nap 3-4et megnézünk, ez max 10 perc

2016. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De 10 perc után megérti a gyermek, hogy ennyi aznapra és már megy is játszani, vagy hogy?
2016. dec. 20. 11:49
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Az enyémek ennyi idősen még nem néztek. A nagyobbik kétéves volt, amikor elkezdtünk neki meséket berakni, arra nem emlékszem, a kicsi mennyi idősen csatlakozott, de 1 évesen még biztos nem, inkább olyan másfél körül.
2016. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

De 10 perc után megérti a gyermek, hogy ennyi aznapra és már megy is játszani, vagy hogy?


2 nagyobb is van, ők megértik,hogy vége és más játék jön, a kicsi meg követi őket :D

2016. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ja, értem. Azt látom, hogy a testvérek szinte vakon követik egymást.


De mi volt a helyzet az első gyermekeddel? Nekem még csak egy van, őt szeretném helyes egyensúlyban nevelni - hogy ne is legyen eltiltva ebben a képernyős világban a képernyőtől, de ne is essünk túlzásokba a használatát illetően.


Eddig úgy látom, ha megunja, jelzi, lemászik az ölemből és megy a játékaihoz, kifejezetten szeretik ha énekelek, mondókázom neki (mesék még ne kötik le igazán, túl hosszúak számára), szeert bújócskázni, de igényli azt is, hogy youtube-on dalokat nézhessen.


De amúgy ha nincs bekapcsolva egész nap semmilyen monitor, képernyő, elvan, nincs hiszi, kötetelőzés, semmi ilyesmi, de én magamról tudom, hogy anno szinte függővé váltam a monitortól (igaz, már kamasz voltam), és nagyon nem szeretném, ha ez a gyermekemnél megismétlődne, csak apuka sokkal lazábban nevelő őt (meg a család többi tagja is). A tél sem az én kezemre játszik, mert rengeteget szoktam vele városba menni, játszóterezni, de most is beteg kicsit (bár szerencsére nem túlzottan betegeskedő gyermek).


Szeretnék tőletek tippeket kérni, hogy ti miket játszotok a gyermeketekkel? Bújócskán, mondókázáson (ami nem is igazán játék), pakolgatáson kívül? Mert nagyon szeretném, ha én tudnám őt lekötni, vagy maga a játék, de semmiképp se a gép (ez most nagyon gépellenesen hangzik, de nem a gép ellen, hanem a függőség kialakulása ellen vagyok).


Szóval kifejezett anya-gyermek térbeli játékokra lennék kíváncsi.

2016. dec. 20. 12:20
 7/15 anonim ***** válasza:
Reggel, 7 kor kel, akkor en meg bem szandekozok felebredni, ezert szopi kozben nezi, neha bealszik rajta. 40 perc kb , kizarolag ilyenkor.
2016. dec. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem. Nem vagyok ellene de 1 évesen járt, jön megy, pakol, dobál, ha megül a fenekén inkább könyvet lapozunk, mondókázok, vannak kedvenc játékai azokkal játszunk pl formabedobót szereti de mutatni kell hova dobja az adott formát vagy gyűrűpiramissal is sorban adogatom neki a karikákat ő pedig teszi őket a helyükre, vagy összerakok építőkockát ő pedig szedi szét őket, néha ő is próbálkozik egymásra tenni őket. A legjobban a hintázás és a kergetés a kedvenc elfoglaltságok, nagy kacagásokkal telik mindkettő. A TV-t volt mikor bekapcsoltam neki de semennyire nem köti le.

A másik ami miatt nem lehet vele videókat nézni, laptop vagy telefon, egyik érdekesebb, mint a másik. Persze harapni, ütögetni stb, nyúl érte, ha nem adom hiszti.. így neki ezek amúgy sincsenek elérhető helyen, ha alszik akkor veszem elő.

2016. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nem, 1 évesen még nem nézte...azért mert tudom hogy nem tesz jót az idegrendszerének, nem érti, túlpörög tőle, rongálja a szemet mert nem pislog közben stb...


kb. 1,5 éves volt, mikor már olyan szinten állandó figyelmet igényelt, hogy saját "lazításomra" bevezettem az esti mesét...10 perc Bogyó és babócát a fürdési rituálé előtt...

elég nyugis baba volt, el játszott egyedül is, amíg járni sem tudott, a nyomában sem kellett lenni, egyszerűen nem volt rá szükség hogy mesét nézzen...szerintem nem kell mellette ülni egész nap, inkább játszon egyedül mint hogy végkimerülésig mondókázzunk aztán tv-t nézzen...

nálunk a rokonság, a szülők még inkább tv ellenesek, azt látom, senkinek eszébe sem jutott még eddig vele mesét nézetni (most 2,5 éves és 2*20 perc a napi mese adag, youtubeon, tv-re áthúzva)

2016. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak es ugy vagyok vele, h nem tiltom meg nekik se a tv-t, se a videokat, m ha tiltom, akkor csak annla jobban ra fognak szokni, ha lehetoseguk lesz ra kesobb. De ettol fuggetlenul nagyon keves tv-t neznek. Nem is koti le oket a mese. Van 1-2 kedvenc mesejuk, amibol reszeket nagyon szeretnek, azokat megnezik es ennyi. 1 eves korukban mutattam nekik youtube-rol videokat, de csak rovideket. Nagyon tetszettek nekik pl a babas videok, amiken mas kisbabak vannak, vagy a vicces allatos videok. Kb 10 pericg neztek, aztan mentek jatszani. A csaladban senki sem tv/video fuggo hal`istennek, ugyh kozos jatekkal, eneklessel, rajzolassal, kirakossal, nagymeretu legoval le tudjuk foglalni a gyerkocoket.
2016. dec. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!