Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és 4 év közötti gyermeketek...

2 és 4 év közötti gyermeketek mennyi játékot kap tőletek? (csak szülőktől)

Figyelt kérdés
Mi a 2 éves kisfiunknak vettünk egy fa emeletes parkolót (lidl-ben),egy verdás kirakót , meg egy 5 db-os matchboxot. 4 éves kislányunk kap egy mickey egeres kirakót, egy mickey egeres mágneses rajztáblát, meg egy kisebb doboz playmobilt. Sok ez szerintetek? Még ezen kívül kapnak ajándékot nagyszülőktől, keresztszülőktől, nagynénitől,nagybácsitól...
2016. dec. 20. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

Alapvetően az az elvünk, hogy a karácsony nem az ajándékokról szól, mindenki kap valami jelképeset, hogy örömet okozzunk az ajándékkal. A gyerekeim is készítettek már 3 évesen valamit nekünk is, nagyszülőknek is. Pl. rajzoltak, gyurmáztak, mindenki a maga módján és szintjén, és illett annak is nagyon örülni. :)


Másrészt, ha túl sok a játék, akkor csak porfogó lesz, és a gyerek unatkozni fog!


Kisebb gyereknél még nem annyira feltűnő, de hidd el, hogy mire 8 éves lesz, már kínodban a falat fogod kaparni, hogy már mindene megvan, mit is lehetne neki adni? És teljesen természetesnek veszitek ti is, hogy a villogó, zenélő, és roppant divatos játékok két nap használat után a sarokban landolnak, a gyerek meg fél napot ül a tévé előtt, mert "unatkozik".


Mi mások hibáiból is tanultunk (nagy a rokonság, sok a gyerek), és karácsonyra egy-egy ajándékot kapnak.

Ez természetesen olyan, amit gondosan választunk ki, és költünk rá elég rendesen, tehát nem filléres vackokkal szúrjuk ki a szegény gyerek szemét. :D

Nekünk is az a jó, ha szívből tudnak örülni az ajándékoknak.

2016. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

2 évesen a kisfiam otthon egy rongybabát, favonatot, mesekönyvet, kisautót kapott.

4 évesen könyvet (dinoszaurusz enciklopédia), 2 nagy dinót, társasjátékot, sárkányvárat.


Egyetértek azzal a nézettel, hogy karácsonykor a kívánságok teljesülnek... így én megvettem mindent idén is, amit szeretett volna (amit nem lehetett venni, azt megcsináltam, varrtam), aztán szétosztottam a rokonok között.

2016. dec. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%
ja, és szerintem egyáltalán nem sok az, amit kapnak :)
2016. dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem sok. 3 kisebb játék egyáltalán nem sok.
2016. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
2,5 eves fiam tőlem egy favonat+sín keszletet, egy jateksatrat és egy könyvet kap. Az apjától nem tudom, bár tippeket kert már tőlem, könyv biztos onnan is lesz.
2016. dec. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem sok, sőt. Mondjuk nálunk nem nagy a család és tényleg karácsonykor kapja tőlünk a legtöbbet. 5 éves, ha csak egyet kapna elég csalódott lenne, van egy csomó minden, amire vágyik, nehéz is lenne kiválasztani egyet. Inkább többfélét kap..de nem irtó drága dolgokat. Kap a vágyott dolgokból öt darabot és még hármat, amire nem vágyott, de szerintem jó dolgok..:-) Imádja bontani.Ezen kívül három helyről kap még, javarészt azok is a listáján lévő ajándékok lesznek.
2016. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem sok amit vettel!

Mi is afelé hajlunk, hogy egy nagy ajandekot kapjon a gyerkoc karacsonyra.

Igy, a 3,5 eves fiamnak taviranyitos autot, a kis 1 eves lanykanknak pedig Fp vonatot vettunk. Rokonoktol is mindenhonnan egyet-egyet fognak kapni. Igy is rengeteg uj jatekkal fog bovulni a keszlet. :-)

2016. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
39%
Egy beltéri játszóteret kap,bár ezt nem csak tőlünk, hanem a nagyszülők és keresztszülőktől is, hiszen nem olcsó mulatság
2016. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!