Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mások másfél és két év közötti...

Mások másfél és két év közötti gyermeketek is hisztizik mindenért és minden miatt?

Figyelt kérdés
Pl.: fésülködés (kislány), öltözés, pelenkázás, vetkőzés, elindulás, hazamenés, evés, és még sorolhatnám, végülis mindegy miről van szó, hiszti van, de minimum nyafogás, de most már ott tartunk, hogy mindig, mindenért. Mit csinálok rosszul? Mindig elmondom neki, hogy ma mi lesz, hova megyünk, mit csinálunk, hogy most megyünk öltözni, vagy enni, aludni, stb., és úgy tűnik, hogy részéről rendben, de mikor sor kerül rá, bármiről is legyen szó, hiszit, nyafogás van. Mit csináljak máshogy, hogy ne ezt váltsa kis belőle, amit éppen csinálok vele? Vagy tökmindegy, ez most egy ilyen korszak, és át kell vészelni? Már elkezdtem olvasni a Suttogó II.-t. Hátha van néhány jó ötlete az írónak....
2010. okt. 4. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

20 hónapos a kislányom és elég nyafogós.de azért nálunk nem olyan durva a helyzet mint nálatok.

ma azért kezdett el sírni mert bementünk a boltba és elraktam a nyalókát amit a másik boltba vetetett.muszály voltam visszaadni neki.

akkor szokott még sírni mikor jövünk el nagyikájától (anyukáméktól).

de azért nálunk már egyre ritkábbak azok fajta hisztik amikor kell neki valami,de az minden áron.


nyugi idővel ezek is elmúlnak!kitartás!


24N

2010. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem.

18 hónapos, igazi hisztis , akaratos drámakirálynő. (mint az anyukája.-))). A bátyja elnevezte Hisztirékának..amúgy egy aranyos, kedves kislány.

Ha valami nem úgy van, ahogy ő elképzelet, simán földre vágja magát, aztán, ha észerveszi, hogy senkit nem érdekel, még egx kicsit drámázik, majd abbahagyja.

2010. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából azon gondolkodom, hogy hogyan tanítsam meg kontrollálni az érzelmeit, úgymond, hogy ne fajuljon egy-egy ilyen eset dührohammá, mert nálunk sokszor ez van. Nagyon bízom Tracy Hogg-ban, meglátjuk. Valakinek tapasztalata etéren? Amúgy az Én hercegnőm is egy igazi drámakirálynő....
2010. okt. 4. 12:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a kisfiam, és úgy látom, hogy kezd beválni a hisztizéseknél az, hogy sarokba állítom. Olyankor leguggolok hozzá, megfogom a kezeit és elmagyarázom, hogy azért van büntetésben, mert nem fogadott szót, hisztizett. Az elején még nem maradt a sarokban, olyankor mindig visszavittem, most már ottmarad, lenyugszik magától és elfelejti azt, amiért hisztizett. Amúgy a TV-ben van egy sorozat, az a címe, hogy Szuper dada, érdemes néha végignézni, mert nagyon hasznos nevelési tippeket sajátíthatsz el, függetlenül a gyermek életkorától.
2010. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egy másfél éves gyerek még nem tudja kontrollálni az érzéseit.ezt nem én okoskodom,olvastam.agyi folyamat a hiszti,azért nem lehet kezelni ha elindul,jobb a megelőzés,időbeni elterelés,akkor még tudják magukat kontrollálni.nálunk most nincs probléma,szépen öltözik,lehet pelenkázni,ő azért szokott hisztizni ha valamit akar és nem kaphatja meg.de úgy látom pár másodperc múlva megunja,tudja igy úgysem kaphatja meg.én ezt az oldalt olvastam,hátha segít.:

[link]

2010. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nálunk állandó a nyafogás és a "nem" mint válasz bármire (akkor is ha számára kedvező dologra kérdeznék rá). most még a fogai is jönnek....hát, az idegállapotom nem optimális, hogy úgy mondjam.

amúgy a pelenkánál, ölötzésénél, nincs hiszti nálunk. párszor próbálta, de megmondtam neki, hogy jó, akkor viszont addig nem mozdulunk sehova, amííg nincs átpelenkázva, felöltözve stb. kb. 2-3 alkalom után rájött, hogy felesleges erőpocsékolás, amit csinál. azóta néha bepróbálkozik, hogy nem, de csak említem, hogy jó, de akkor nem megyünk addig sehova, meg a kaki kicsípi a feneked stb, az elég, már jön is.

a vinnyogás, nyafogás...nem tudom. mindig mondom neki, hogy ne nyafogjon, kérje rendes hangon, akkor megismétli rendesen...de hát a számat tépem állandóan, és mindig elfeéektei, újra és újra és újra el kell mondani....nagyon fárasztó...de azért, ez természetes állapot, úgymond. és majd kinövi. csak nőnék már ki, mielőtt megbuggyanok! :))

21,5 hónapos kislány édesanyja

2010. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!