Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák? Egy 20 hónapos...

Anyukák? Egy 20 hónapos gyerekről van szó! Nem tudom, hogy mi az ami normális és nem ebben a korban!

Figyelt kérdés

Ismerek egy párt, ahol a gyerek 20 hónapos. Ilyen idős korban mit kell biztosan "tudnia"? Vannak rá utaló jelek, hogy vissza van maradva, de érdekelne, hogy a ti gyereketek ekkor mit csinált már.


Egyébként a szülők nem foglalkoznak vele eleget,nem megfelően táplálják, ingerszegény a környezet és sorolhatnám.

Ha úgy döntök, hogy közbelépék hivatalos úton, megtehetem névtelenül? Mi ilyenkor az eljárás?



2016. dec. 26. 00:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen a gyerekeknek az a közös jellemzőjük, hogy nincs közös jellemzőjük. Járni általában már tudnak ennyi idősen. Nem gond, ha nem mond szavakat. Az enyém nem is gagyogott ennyi idősen, de 2,5 évesen összetett mondatokban beszélt. Nem sok elvárás van 20 hónaposan, talán csak annyi, hogy járjon.
2016. dec. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az "Ismerek egy párt" eléggé tág fogalom. Mennyire ismered őket_ Naponta találkozol velük az utcán és ennyi? Vagy naponta összejártok, és egymás lakásában beszélgettek? Vagy a 100 km-re lakó rokon házaspár, akivel most karácsonykor összefutottál, de előtte nem láttad őket egy évig?

Mik azok a jelek, amik szerint nem táplálják megfelelően és nem foglalkoznak vele? Miből látod, hogy ingerszegény a környezet? Miből gondolod, hogy a gyermek elmaradott a kortársaihoz képest? Mi jelzi a számodra, hogy elhanyagolt?

Ha úgy érzed, hogy a gyermek bajban van, akkor jelentsd, akár névvel, mert megmented az életét esetleg. De, ha csak a saját 20 hónaposodhoz viszonyítod, pl. hogy a tiéd ennyi idősen már 18 kg volt, ez a gyerek meg csak 11, az nem jelenti azt, hogy nem táplálják megfelelően.

2016. dec. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak nem bántalmazzák fizikailag is a gyereket, én nem folynék bele. Kívülállóként egyébként mindenki nagyon okos és azt hiszi mindent tud és mindent lát és joga van ítélkezni. Ez nem így van! Az én fiam ennyi idősen még nem beszélt, nem is mutogatott, a kismotort sem tudta hajtani, szinte állandóan ölben akart lenni. Most 2,5 évesen be nem áll a szája, mutogat és imád motorozni! Kicsi termetű, mert mi szülők is azok vagyunk és az étvágya néha egészen katasztrófális. Hónapokig szinte csak májkrémes kenyéren élt, egyszerűen nem volt hajlandó főtt ételt enni. Nyilvános helyeken sokszor földhöz veri magát én erre szépen odébb állok (persze látótávolságon belül maradok és fél szemmel figyelem) ilyenkor abbahagyja és utánam fut. Nos, egy kívülállónak ebből csak annyi jött volna le hogy basszus ott egy ekkora gyerek aki alacsony, sovány, nem beszél, nyűglődik és az anyja még faképnél is hagyja. Én a helyedben inkább a saját életemmel törődnék, főleg hogy az irományodból kivéve még nincs saját gyereked, tehát tapasztalatod sincs. Mindig az ilyenek értenek legjobban a gyerekneveléshez!
2016. dec. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, minden nap nem találkozok velük, viszont van valaki aki a párral él, és elképesztő dolgokat mesél. Ő "nem teheti" meg, hogy jelenti, de szerintem ez nem maradhat már így tovább. A gyereket látta egy hozzáértő és azt mondta, hogy vissza van maradva, de fél az apától és csak mint magámszemély mondta nekem, szóval nem hajlandó a szülők szemébe mondani. Nem tudom, hogy miért kell ennyire ellenségesnek lenni. Nyilván nekem is van jobb dolgom, mint egy másik gyerekkel foglalkozni. Viszont amikor hallom azokat a híreket, amelyekben mindenki tudott róla, mégsem tett semmit és végül a gyereknek baja lett, arra ösztönöz, hogy figyeljek oda olyan emberekre, akikért még mások felelnek. Higgyétek el, a válaszaitok nagyon hasznosak voltak, mert olyan rejtett infornációk voltak benne, ami engem erősített.
2016. dec. 26. 08:47
 5/22 anonim ***** válasza:
Mivel semmi konkrétumot nem írtál, ezért nehéz lesz segíteni....
2016. dec. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Van gyerekem, csak még nincsen 20 hónapos, de mindegy.


Igazából az érdekelt volna, hogy a ti kb 20 hónaposotok, miket csinált. Bár az is érdekelne, hogy mennyit aludt.

2016. dec. 26. 09:06
 7/22 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam oltási könyvében féléves bontásokkal le van írva, hogy egy átlag gyerek miket tud. A 12-18 hónapost néztem: próbál önállóan kanállal enni, pohárból inni. Firkálgat, kockából épít. Néhány testrészét kérésre megmutatja, sokmindent megért.

Egy ekkora gyerek általában egyszer alszik délután, este 9 óra tájékán legkésőbb már le kellene fektetni, de van olyan gyerek, aki később alszik el a délutáni alvás miatt. Összesen kb. 10-12 órát kellene naponta aludnia.

2016. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!!!
2016. dec. 26. 10:15
 9/22 anonim ***** válasza:
54%

Kivéve, ha nem. Mert van ám olyan gyerek is, akinek kisebb az alvásigénye, mégis normális, nem visszamaradott.

Mi a probléma, amiket hallasz és aki szemtanú, nem jelentheti, ha súlyos?

2016. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

"...viszont van valaki aki a párral él, és elképesztő dolgokat mesél. Ő "nem teheti" meg, hogy jelenti, de szerintem ez nem maradhat már így tovább. A gyereket látta egy hozzáértő és azt mondta, hogy vissza van maradva, de fél az apától és csak mint magámszemély mondta nekem, szóval nem hajlandó a szülők szemébe mondani."


Nekem innentol kezdve santit az egesz.

1. Az, aki veluk lakik, mintegy "koronatanu" miert nemteheti meg, hogy jelenti,? Ilyen nincs, kimegy az utcara es az elso rendornek szol. Vagy bemegy a gyamugyre es szol. Nem igaz, hogy ha a gyermek VALODI veszelyben lenne, akkor nem szolna.

2. Az a "szakerto", aki a vegzettsegenel fogva szakert, pl orvos, az eskut tett, tehat miert is nem jelenti, es miert askalodik, mint egy rossz anyos...? A vedonoket es hasonszorueket nem neveznem szakertonek - tisztelet a nagyon keves kivetelnek - mert nekem peldaul az egyik vedono mondta, hogy a nitratos vizet ha felforralom akkor nyugodtan itathatom az egyevesemmel, szoval hagyjuk az o szakertelmuket. Egy igazi szakerto TORVENYILEG nem mondhat neked semmit sem, senkirol.

3. Es az egesz nekem egy rossz anyos-okossagnak tunik, az ifju par az anyossal vagy egyeb szereto rokonnal el egyutt, es a szereto rokonnak nem tetszik, hogy nem az o elmebeteg elkepzelesei szerint idomitjak a szerencsetlen gyereket.

4. Te pedig, kerdezo, ha majd lesz egy 20 honapos gyereked, akkor precizen ellenorizd le a kolkod teljesitmenyet, es ha egy nagyokos az interneten azt allitja, hogy kessel-villaval kell ennie a husz honaposnak, es Dosztojevszkijt kell olvasnia, de a tied meg nem teszi ezt, akkor allapitsd meg magadrol, hogy sulyosan elhanyagoltad a kolkodet es jelentsd fel magad.

2016. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!