Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok meg van mondva a...

Nálatok meg van mondva a gyerekeknek, hogy melyik ajándékot "kinek a Jézuskája" hozta?

Figyelt kérdés

A barátoméknál ez van. "Ezt az ajándékot az én jézuskám hozta, ezt az ő jézuskája..."

Nektek mi a véleményetek erről?


2016. dec. 26. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2016. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Úgy mondjuk, hogy "mamáéknál hagyta neked"
2016. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Nàlunk nincs birtokviszony.

Mi ugy mondjuk ezt az ajándékodat mamánál tette le/mamával küldi/mamához hozta a jézuska.

Nem tudom hisz e benne mert mennem kellett reklamálni a boltba az egyik ajándékával es én meg nagy őszintén mondtam mikor hazaértunl es miután látt hogy hibás,hogy nem bontjuk ki mert cseréljük a boltban.

2016. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
mamáéknál hagyta, hogy adják át neked...vagy keresztanyjáéknál hagyta stb...
2016. dec. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem fogom ezt válaszolni a gyerekemnek, azt fogja tudni, hogy ezt x-töl kapta, a másik ajándékot y-tol.
2016. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De a barátoméknál a nagyobbik nővérének van két kislánya és a szülői házba laknak. Tőlünk a barátommal is kaptak ajit, a nagyszüleiktől is, a barátom másik nővérétől is, meg a saját szüleiktől is. Tehát ugyanúgy ott van mindenki ajándéka, de külön meg van mondva, hogy melyiket kinek a jézuskája hozta. Szerintem ez hülyeség, csak azért van, hogy tudja, hogy jobb ajándékokat ki nevében kapja.
2016. dec. 26. 19:32
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Náluk ez a szokás, ha nem tetszik, akkor te majd máshogy csinálod a saját gyerekeiddel.
2016. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Jó, hát akkor ők ezt mondják. Én eleve nem mondanám, hogy a Jézuska hozta, azt pláne nem, hogy valakinek a Jézuskája, de más ember mondhatja ezt, csak nekem nem tetszik.
2016. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk ilyen nincs. Mindenki ajándékát egyben kapja. Most pl. itt volt anyukám, anyósomék. Plusz az én nagymamám (már csak ő az egyetlen dédi) pénzt adott, hogy vegyünk amit gondolunk. A mi ajándékainkkal együtt az összeset a fa alá tettük, sorban bontogatta ki a fiúnk. Nem volt megjegyzés közben, hogy ezt XY-tól kapta. A keresztszülei hozták később, de ők is a fa alá rakták, és azt mondtuk a gyereknek, hogy visszajött a Jézuska, mert azt elfelejtette kitenni. Így nincs rivalizálás, hogy kitől mekkora értékben kapott, hisz nem az a lényege.
2016. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk mi vesszük az ajándékot, Jézus pedig a megváltást hozta. Nem keverjük a dolgokat.
2016. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!