Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan kommunikáljátok a...

Ti hogyan kommunikáljátok a karácsonyt a gyerekeknek? Jézuska vagy a Télapó hozza az ajándékot? Együtt díszititek a fát?

Figyelt kérdés

2012. dec. 4. 01:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
A Télapó.
2012. dec. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
15%
Tőlünk kapja természetesen és ő is ott lesz mikor díszitünk, de ő nem díszít majd.
2012. dec. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Jézuska. A Télapó nálunk csomagot hoz a csizmába...
2012. dec. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A férjem családjában Jézuska jött, nálunk Télapó.

Így valakinek le kell mondania a saját, megszokott meséjéről...

Én ragaszkodnék a Télapóhoz, csak gondolom majd az óvodában furcsa lesz, hogy a többségnek a Jézuska hozza az ajándékot (vagy nem a Jézuska jön a többséghez? Eddig két válasz: Télapó, szülők; én azt hittem, Magyarországon a Jézuska-sztori a legbevettebb).

2012. dec. 4. 01:37
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és valószínűleg átviszem anyóshoz a szomszéd lakásban és díszítés közben ott lesz, esetleg ránézünk.
2012. dec. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igen, ettől is tartok, hogy az nem hihető, hogy december 6-án is meg 24-én is a Télapó jön.

Bár nekem nem tűnt fel, hogy ezzel gubanc lenne, amikor gyerek voltam.

2012. dec. 4. 01:40
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is Jézuska van :) Nekünk is ez volt, még apa is Jézuskázott, pedig nagy ateista :)
2012. dec. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%
Pont ezen gondolkodtam a minap. Kulfoldon elunk itt minden valamire valo gyereknek Santa hozza a meglepetest...mi viszont Karacsonykor Jezus szuleteset unnepeljuk. Igazabol ajandekot sem veszunk - mindenunk megvan ha kell valami meg ugyis megvesszuk. Arrol nem is beszelve, hogy jo sok ember tortenetet hallgattam meg, hogy mekkorat csalodtak mikor kiderult az igazsag! Nem tudom mit csinaljunk?! Nem akrok hazudni a Fiamnak, de azt sem akarom, hogy kilogjon a sorbol....
2012. dec. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk a Télapó/Mikulás holnap este hozza az ajándekot!


Karácsonykor együtt díszítjük a fát, a gyerekkel készítünk ajándékot a Nagyiknak, Apának, ő meg majd tőlük kap ezt vagy azt, amit kér karácsonyra!

Nálunk nem a Jézuska hozza, ez a szeretet ünnepe, együtt vagyunk, egymást ajándékozzuk meg, és a Jézuska születését ünnepeljük!

2012. dec. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Jézus Krisztus születését ünnepeljük, tehát Ő hozza.
2012. dec. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!