Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szomszédom kisfiának fekete...

Szomszédom kisfiának fekete elszíneződés van a tejfogain, nem fertőző?

Figyelt kérdés
Elvitte fogorvoshoz, de nem nagyon akarja elmondani mint mondtak, csak annyit mondott, hogy baktérium. El is múlt neki szépen, de tegnap láttam, visszajött, és még feketébb mint előtte. Két éves, az én kisfiam is ennyi idős, szoktak együtt játszani. De nem fertőző ez a fogbetegség? Tapasztalatok?
2010. máj. 4. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ne aggódj, tuti nem fertőző. Valószínűleg szuvasodik a gyerek foga, ezzel pedig senki nem dicsekszik főleg ha egy kis gyerekről va szó. Ez a szülőnek is minőségi bizonyítvány..
2010. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
az szuvasodás, a sok cumisüvegből szlapált tea meg üdítő eredménye... nem fertőző, bár ha valami a kisfiú szájában volt aztán a te gyereked szájába kerül akkor az is elkezdhet szuvasodni, figyelj rá, hogy ne egyen, igyon, nyaljon utána semmit.
2010. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Mielőtt itt mindenki lenézné a szülőket, elmondom, hogy én találkoztam olyan kisfiúval a játszótéren, akinek 2 éves korára szó szerint ínyig rohadtak a fogai. A nagymamája sírva mesélte, hogy amikor féléves korában elkezdték adni neki a gyümölcsöket, 2 hét alatt (!!!!) szétmaródtak a már kintlévő fogai, és utána a többi is, ahogy bújt ki, porladt szét. Valami nagyon súlyos kalciumhiány. Úgyhogy nem kell egyből elítélni a szülőket, meg jönni a csoki-üdítő szöveggel.
2010. máj. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Két utolsónak: mi a fene bajotok van???? Ki szólta meg??? Az meg csak nem baj, hogy aggódom a saját fiamért???? Ugyanis az én fogaim rosszak, és próbálnám óvni a gyereket, hogy az övé ne legyenek ilyen szarok majd 30 éves korára. És mondom: a doki szerint baktérium!!! Ezért aggódtam.

Első kettőnek köszönet!!!!! Utolsó kettőnek meg vagy nincs gyereke, vagy szimplán hülyék és idegbeteg kombinálók. Szép napot!

2010. máj. 4. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Az egyik "idegbeteg kombináló" válaszoló vagyok.

Hogy ki szólta meg a szülőket? Idézem:

"Ez a szülőnek is minőségi bizonyítvány.."

"az szuvasodás, a sok cumisüvegből szlapált tea meg üdítő eredménye"


Ezekre írtam a kisfiú példáját. Hogy nem feltétlenül a szülő/gyerek hibája.


Egyébként meg nem értem ezt a hisztérikus felháborodást.

2010. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
No komment.
2010. máj. 4. 16:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Te Atya Úr Isten!!!! Hogy ti milyen okosok vagytok!

Tea, csoki, cukor, rohadás, fogszuvasodás!!!! Hát had gratuláljak!


Elmondom, hogy bár nem ismerem a szomszédod, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem hazudott. Tényleg van ilyen baktérium, ami megfesti az egészséges fogakat. Sőt mondok még valamit! Mindenki szájában van ilyen, csak van akinek elszínezi van akinek nem. És hogy mindezt honnét tudom, mert a 17 hónapos kislányom gyönyörű makk egészéges fogacskái egyik napról a másikra elkezdetek elszíneződni. Azonnal rohantam a fogorvosokhoz, mert nem hagyott nyugadni a dolog, hisz nagyon megrémültem. Elképzelni sem tudtam, hogy esetleg romlanának a fogai egy olyan kislánykának, aki nem a vízen kívül semmit, és nem eszik édességet, és gyönyörűen moshatom a fogát minden este. Szóval az orvos közölte velem széles mosollyal, hogy van bizony egy ilyen baktérium, amelyik elszinezi az erre érzékeny emberek fogát, de örüljek, mert ez által nagyon csekély ez esélye fogszuvasodásnak. És mi a teendő? Semmi, mert ezzel semmit sem lehet tenni!!!!!!!!!

Majd talán 5 éves korában ha engedi lepolírozzák neki, és kb 1-2 hét alatt vissza is jön. Marad a remény, hogy a váltófogai nem lesznek ilyenek. ÉS mit tettem én? Sírtam egy fél délutánt, majd hálát adtam a Jó Istennek, hogy nagyobb baja nincs az én tündéri kislányomnak!

Juliee (30)

2011. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!