Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor van itt az ideje a...

Mikor van itt az ideje a felvilágosításnak?

Figyelt kérdés
Úgy érzem még kicsi, de a teste nem így gondolja. Még várnék, de félek az osztálytársaitól előbb tudja meg, hogyan készül a gyerek, mint tőlem...
2017. jan. 5. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hany eves?
2017. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 évesen már beszéltünk bővebben a menstruációról, a szexről stb. Hamar fel volt világosítva, és ez szerintem nem is baj. Azt hogy hogyan készül a gyerek sokkal hamarabb megtudta, amikor rákérdezett nem jött elő a tipikus gólya hozzá a gyereket hazugság.
2017. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hozza* automata javító😃
2017. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

8-9 évessel már érdemes beszélgetni.

1. 3-4. osztályban már beszélnek a kicsik dolgokról, van amit jól tudnak, van ami orbitális baromság. A tévhitektől jobb megkímélni.

2. Sok lány már 8-9 évesen menstruál. Egy kis beszélgetés sokkal jobb mintha megjön neki amikor nem vagy ott és azt se tudja mi baja és mit kell tennie.


Engem 8 évesen világosítottak fel, mivel érdeklődő, minimális intelligenciával rendelkező gyerek voltam szépen utánanéztem a dolgoknak. Felvilágosításkor semmi újat nem hallottam, sőt sértőnek éreztem a "gyerek" nyelvet amin elő lett adva.

2017. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
9 lesz.. Az menstruációt tudja, de a szexről nem tud. Köszi a válszokat
2017. jan. 5. 19:35
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, 10
2017. jan. 5. 20:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét ideje. Ha kérdez, akkor pontosan kell válaszolni.


Beszélgetés közben lazán kitapogathatod, hogy mit tud már.

2017. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Soha nem beszéltetek róla? Nem kérdezte, hogy lesz a kisbaba?

Az én lányom 8,5 éves, tudja, hogy "készül" a baba, hogy születik (császárt is, én úgy szültem).

Vmelyik nap rákérdeztem, tudja-e mi a szex (a felvilágosításnál nem használtam ezt a szót). Nagy vigyorogva mondta, hogy igen. Szóval már nagyon itt az ideje, mielőtt az osztálytársak "világosítják fel", esetleg vmi őrületes nagy baromsággal!

2017. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De kérdezte, én meg mondtam, h összebújtunk apával, ez a szex és így.. de rédzletekbe nem mentem bele..
2017. jan. 6. 13:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

" összebújtunk apával, ez a szex"

Ez komoly? Ne legyél ennyire prűd!

Hiba volt. Vegyél erőt magadon és mondd el, hogy a kuki meg a nuni mire való.

Ha apával összebújtok a kanapén akkor szexeltek? Az lesz ám a ciki, amikor a lányod elmeséli, hogy az anyjáék a szeme előtt szexelnek.

A védekezésről sem mesélsz neki később?

Komolyan nem bántásból: ki lesz a hibás, ha a gyereked 15 évesen terhes lesz, mert a barátja csak egy kicsit odateszi, az első alkalommal nem lehet terhes (igen, ez a mese még ma is él), meg időben kihúzza? Megmondom: az, aki nem világosította fel!

2017. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!