Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okoskodó, mindent jobban tud....

Okoskodó, mindent jobban tud. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 éves iskolás. Imádni való kedves együttérzö. De rossz természetü. Mindig okoskodik, és az utólsó szó is az övé, nem tudom róla leszoktatni. Már az oviban is ö volt a rend teremtö, okoskodó kis árulkodó. Természetesen gondolom ennek köszönhetöen barátja sincs. Hogy tudnék rajta kicsit változtatni? Elmondom hogy nem illik árulkodni, utólsó szóért büntetés jár, még sem sikerül. Más is van még igy rajtunk kívül? Egyébként tisztelet tudó és szófogadó!
2017. jan. 7. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
En voltam ilyen akaratos, okoskodó,mindent jobbant tudó. Kicsi koromtól fogva. Volt, hogy kijavítottam a tanárt az órán. De én rengeteget olvastam tanultam és tényleg volt olyan, hogy kijavítottam a tanárt és igazam volt. Elméleti fizikus lettem. Mai napig szeretem ha enyém az utolsó szó. :) Légy óvatos, ez később meg a hasznára válhat.
2017. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elmondásból leszürve férjem ugyan ilyen volt gyermekkorában, mint most is!! Ö is kimagasló inteligenciájú, a problémám inkább ott van, hogy fiunk szenved, mert gondolom hogy a természete miatt nem nagyon barátkoznak vele. :(
2017. jan. 7. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Ugyanolyan vagyok, mint o. Nem tudom, hogy ez perfekcionizmus, vagy egyeb, de az en esetemben 100%, hogy nem javithato. Aposom, anyosom es mar lassan a ferjem is utal emiatt. Ok nem tanult emberek (ferjemen kivul), az aposom pl olyanokat mond, hogy nem hisz a globalis felmelegedesben, mert magyarorszagon az atlag homerseklet 15 fokkal alacsonyabb, mint 20 evvel ezelott (??????????!). Nagyon kiakaszto. De pl amellett sem tudok elsiklani, ha valaki down kornak hivja a down szindromat.. az nem egy kór, az egy szindroma. Nekem is egyebkent atlag feletti az intelligenciam, de borzaszto, hidd el, hogy ez nekunk nagyobb buntetes, mint nektek :( egyszeruen egesz nap porog az agyam, a gondolatmenetem legaprobb reszleteire vissza tudok emlekezni stb. Nem tudom, hogy hogyan lehet orvosolni az okoskodast, ha rajottok, kerlek mondjatok el nekem is :(
2017. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Pl. Használhatnál ékezeteket, akkor értelmesebb tűnnél, kevésbé okoskodónak, előző.
2017. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Magyarország kis kezdőbetűvel...átlag feletti IQ, na persze. A perfekcionista nem csak mások, hanem elsősorban a saját munkájára igényes.
2017. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ö 2 nyelven beszél, a harmadikat most probálgatja, Külföldön élünk) az iskolában átlagos, és könyörögni kell neki a háziért. Inkább nem koncentrált, szétszórt.. imád tv-t nézni, de a mese meg a dokumentum közül a´lltalában a dokumentumot választja, és meg is jegyzi amit hall. De mikor kérdez valamit és helyesen válaszolok, ö akkor is probál okosabb lenni, néha kiakaszt. Nem akarom én átformálni, csak jo lenne, ha találna barátot. :)
2017. jan. 7. 22:33
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
nekem a sógornőm ilyen, 12 éves, de elviselhetetlen,mondjuk neki az ilyen kimagasló intelligencia nem párosul mellé, ő tényleg csak okoskodik. Hogy hogy neveld ki belőle, nem tudom, de nagyon gyorsan cselekedj, mert egy utálatos kis görcs lesz belőle. Már most nincsenek barátai, azt mondod, ha nem változik, csak rosszabb lesz...
2017. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Kisfiam is ilyen volt!

Szinte mindent amit látott, hallott árulkodott. Nagyon tartotta magát a szabályokhoz, mindenre nyitott kíváncsi volt. De ezt az iskolában megsínylette, nem barátkoztak vele mindenben okoskodott, árulkodott.


Osztályfőnöke tanácsolta, hogy kezdjen el sportolni focizni, vízilabdázni ahol sokan vannak egy csapatban. Rengeteget változott fél év alatt miután elkezdett úszni. Lettek barátai, az iskolában sem egyedül volt már.

Sport mellett elkezdett programozni, Logiscool suliba járt még. Hatalmas élmény neki, rengeteget tanul ott ráadásul kiélheti az okoskodását is :)

Próbáljátok meg Ti is, hátha jobb lesz.

2017. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha elmondod neki újra és újra, hogy nem illik, ugyanúgy fogja tudni, mint először, hisz értelmes gyerek. A büntetést nem tudom mit alkalmazol, de javasolnám helyette a pozitív megerősítést és a határozott szülői szerepet. Jutalmazd inkább, persze nem tárgyakkal vagy engedményekkel illetve tanulj meg egyértelműen a felette álló szülőnek is lenne. Szóval neked kell megváltoznod először és úgy tudsz hatni rá. Ő pontosan tudja mit nem kéne csinálnia, de nem akarja és egyértelműen a vezető szerepet veszi át mindenhol, vagyis akarja és ez okozza a társaival a konfliktust, mert ők ezt nem fogadják el. Ha te ezt visszaveszed tőle, ő is megváltozik és hidd el, mindenkinek egyszerűbb.
2017. jan. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 8. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!