Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a kislány...

Hogyan szoktassam le a kislányomat a cumizasról?

Figyelt kérdés
A pá pá cumi című könyvről mik a tapasztalataitok?
2016. nov. 6. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ, mennyi idős? 2 éves gyerekek már nagyon értelmesek, ha elmondod, hogy ezt csak a kisbabák használják, ő már nagylány, fel fogja fogni. Az én lányom 2 éves volt, amikor mikulásra szeretett volna nagyon egy nagy plüssmacit. Akkor jött az ötlet, hogy mondjam neki, hogy a mikulás elcseréli veled a cumidat egy plüssmacira. Belement. Lebeszéltem egy rendezvényen egy mikulással a cserét és szerencsére simán ment. Bár később akarta volna visszacsinálni, de mondtam, hogy a mikulásbácsi már odaadta egy pici babának. De ha nagy hisztit csapott volna, már akkor sem adtam volna vissza, ebben nagyon kitartónak kell lenni szerintem. Kompenzáld valamivel, ami pótolhatja neki ezt a rituálét. Én azon akadok ki, amikor óvodás gyerekek cumival a szájukban mászkálnak.
2016. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a körítés majdnem mindegy, mert elfogadják, ha a télapó viszi el vagy ha a cumitündér vagy ha elássátok, vagy egy kisbaba megkapja az övét stb.... Bármi jó.

A nehéz, hogy ne add vissza neki, ha sír érte, vagy éjszaka kibírni, hogy sír a cumiért és nem alszotok. Egy-két napnál tovább nem fog érte sírni. Lehet, hogy meglepően könnyen fog menni nektek.

2016. nov. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Az exem fia 3,5 evesen egesz nap cumizott, na ez gaz!


Mennyi idos a lanyod ?

Azt olvastam, 1 eves korban erdemes elvenni, ilyenkor a legkonnyebb.

Kesobb, ahogy irtak elottem ne add vissza ha hisztizik

Sem, 1-2 nap es eszebe sem jut majd.

2016. nov. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a Mikulás nekem is eszembe jutott, egyenlőre minden nap emlitem neki, hátha decemberig sikerül rávenni. Amúgy 2 és fél éves.
2016. nov. 7. 07:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt könnyű,majdnem 3 éves volt már mire nem cumizott.Kidobta a kukába többször is,de nem vettem komolyan,úgyis kivette,ha nem vettem észre vagy fogott egy másik cumit,aztán meg is van oldva.Próbáltuk ezt a játékra elcserélősdit és mikor a cumi lerakása jött sírt és azt mondta,nem kell neki a játék.Nálunk az vált be,hogy barátnőmnek ekkortájt született kislánya,mentünk látogatni Ő pedig odaadta neki a cumit,csak úgy.Lebeszéltem barátnőmmel és követketőnek mikor mentünk a pici "átadott" neki egy kis tündért és vettem egy ugyanolyan cumit a babának,amilyet a lányom adott neki,hogy lássa,hogy használja :)

Persze volt sírás,de emlékeztettem,hogy a baba most nagyon boldog :)

2016. nov. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!