Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandóan lelkiismeretfurdalás...

Állandóan lelkiismeretfurdalást okoz nekem gyermekem, mit tegyek már hogy megmaradjon a mosolya?

Figyelt kérdés

Ezen a hétvégén elhatároztam jobban odafigyelek rá, többet törődök vele, már amennyi kitelik, amiért úgy néz ki, talán valami lelki baj van vele.frusztrált, görcsös, nyugtalan, anyahiányos mostanság, elkezdtem aggódni. Nem tudom mi,de valami baj van.


Szóval rá hangolva az egész hétvége szinte minden percét, feltűnt hogy akármeddig játszunk, házimunkázunk, vagy eszünk, stb együtt, MINDEN alkalommal ha távozok(mosogatok, telefonálok, wc n vagyok)MINDIG elmereng maga előtt(mintha véget ért volna valami szép történet)magába roskadva szomoru lesz. Nincs dráma, nincs sírás, követelőzés, csak egy elmúlt mosoly és merengő tekintet.


Ma a tejitalt sem akarta elfogadni mert tudja hogy átadás után kimegyek a szobából nem vele egyszerre alszok el, hanem még dolgom van. Előtte jokedv, nevetés, öröm, hogy a nagyágyban fog velünk aludni, aztán nézi

a kezemben az esti tejitalt, es kb olyan tekintet, mintha csalodott lenne, hogy en nem is vele örülök, hanem csak azert állok még ott, hogy átadjam.néz rám aztán a tejitalra elhúzza a száját nincs tovább mosoly, elmereng, mint aki a távolba néz



Egész hétvégén ezt kaptam, ez az utolsó pillantása végképp elkeserit.


Azt olvastam a gyerekek tudják nagyon jol, hogy a gyerekjátékok játszoter nem okoz a szülőnek olyan oromet mint nekik es sokszor érzik a siettetésből is, hogy a szülő nem igazán egy játszotárs hanem valami más, de ezt a mélyről jövő, helyzetet megértő, beletörődő, kicsit felnőttes SZOMORÚSÁGOT minden vele valo foglalkozás végén, már nem bírom!


Hogyan okozhatnék én tartós örömet, akinek a gyermeke mosolyogva alszik el is?


2017. jan. 8. 21:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
3 éves lesz
2017. jan. 8. 21:28
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak az estét nézem, miért nem maradsz ott vele amíg elalszik?

Otthon vagy vele vagy bölcsis?

2017. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is ez ugrott be. Miért nem maradsz ott vele amíg elalszik?

De napközben is miért nem lehet veled, ha mosogatsz vagy főzöl vagy olyasmit csinálsz? Segíthet neked, és nem különül el annyira nála sem a játék és a nem foglalkoznak velem idő, így jobban veszi, ha egyedül kell közben elfoglalnia magát. Neked is jobban lenne időd mindenre és ő sem egy feladat lenne csak. Nálunk pl mindig segít a teregetésnél, ő üti fel a tojást, ő keresi elő az edényeket és még hosszan sorolhatnám. De a befűtésnél is segít és így tovább. És közben ha megunja, akkor játszik a játékaival, vagy odahív engem, de könnyebb nekem is játszani vele, ha közben haladok a dolgommal.

2017. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Off


Ez nagyon érdekes.

Mennyit kommunikaltok?

Szépen mindent elmondasz neki kovtkezetesen? Mi után mi következik? Mielőtt elmész szólsz neki h pl kicsim lassan mennem kell mosogatni ha ezt a játékot befejeztük


Tesoja nincs?

2017. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is megvárnám eut a fél órát, amíg elalszik. Elmondanám nekem, hogy hogy mennek a dolgok, hogy attól, hogy el kell mennem, még nagyon szeretem, és holnap újra játszunk. Szerintem megérti.
2017. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
* neki
2017. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amikor így látod hogy szomorú akkor leülsz vele beszélgetni hogy miért szomorú vagy mit szeretne?

Lehet egyszerűen csak több időt szeretne veled tölteni?

Más ember, pl az apukája távozására is így reagál?

2017. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tegnap mellette maradtam míg elaludt.nem jo, mert ha utána megyek dolgomra álmából is felkel követni, képes karikás szemmel billegve kivárni mellettem míg megfürdök, vagy bármi.

Így elcsúszik az alvásideje.most is mellőle írok.

Persze hagyom én is a főzésben résztvenni de önállöan is képes nekiállni tojásokat törögetni..mosogatásnál kevésbé tudom felügyelni, ezért van olyankor önálló játékra motiválva, már amennyire megy.



Majd próbálok neki mindent kommentelni, hogy mi után mi jön, habár nem sokat segítene szerintem pl az esti tejitalt is tudta, de többet fogok beszélni hozzá ezekről, hátha

2017. jan. 8. 22:11
 9/14 A kérdező kommentje:

Férjem korán megy, későn jön, hétvégéken maszekol.öröm, ha jön, a kapcsolatukat még nem figyeltem így meg

, a mostani szomorúságai felém is csak most tűntek fel.


Úgy érzem azt hiszi hogy nekem ő nem öröm. Hogy pl. csak az ő kedvéért alszunk vele, nem a mienkért.

2017. jan. 8. 22:21
 10/14 A kérdező kommentje:
És a szomorúságkor nem is tudom mit kellene tennem! Nem akarom hogy felnőve mártír legyen aki azt hiszi, hogy ilyenkor majd a világ jó lesz..
2017. jan. 8. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!