Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg veszélyezte...

Hogy oldanátok meg veszélyeztett terhesként, hogy a munkahely is megmaradjon?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy fél évenként hosszabítanak munkaviszonyt, a fizetés jó, magas bruttóval, max. GYED-et kapnék. Szülés után nem ide szeretnék visszajönni, mert embertelen sokat kell dolgozni, de szülni innen lenne jó elmenni.

Ezért akarom elkerülni, hogy elveszítsem a munkahelyem.

Ráadásul vegyszerek közt, több műszakban, amint a terhesség kiderül, tilos dolgozni.


Babát szeretnénk, harmadik gyerek lenne, első közös.

Sajnos volt egy elhalt terhességem, két hónapot voltam táppénzen. Progeszteronpótlás mellett próbáljuk meg a következőt, automatikusan veszélyeztetett terhes leszek, elvileg első perctől táppénzen.

De én tartok tőle, hogy most se sikerül. Nem akarok pár hónap (hét?) múlva ott állni, túl egy vetélésen, munkanélküliként


Sejtem hogy ha megint táppénzen leszek, már nem várnak vissza.

Kockáztassak?

Tehát szedem a progeszteront és a 8-9. kritikus hétig dolgozok, aztán táppénz?

Több kolléganőnél csak ilyenkor derül ki, hogy terhes, volt aki tovább is dolgozott, a babák egészségesek. A munkahelyen inkább túlparázzák a vegyszer témát.


Vagy azonnal táppénz, hormonpótlás, aztán lesz ami lesz.


Ugye van már két gyerek, akikről gondoskodni kell, a párom fizetése erre kevés. Munkanélküliként pedig nem vágunk bele gyerekvállalásba.


Annyira aggódok, nem akarok két szék közt a pad alá esni.

Sajnos újabb vetélésre "jó esélyem van".



2016. márc. 31. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene tudni, hogy attól függetlenül, hogy fél évente hosszabbítanak, hogy ha a szerződés lejártakor táppénzen vagy terhesség miatt, akkor kötelesek e meghosszabbítani a szerződést, vagy nem. Ha nem, akkor neked kell mérlegelni, hogy munkanélküliként is bevállalod e a terhességet. HA nem, akkor válts most munkahelyet, várj legalább egy évet, és utána próbálkozzatok.
2016. márc. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyről jöttem el, szintén határozott szerződéssel (évente hosszabbodóval) CSED-re. Az történt, hogy a baba születéséig kellett hosszabbítani a szerződésemet, kis ráhagyással persze. Így CSED-et és GYED-et is kapok.


Szerintem nem kell előre félned az olyan fajta csalástól, hogy táppénzen megszívatnak. Ez amúgy állami hely? Az a törvény, hogy kell olyan munkát biztosítaniuk, amit el tudsz terhesen végezni. Ez az én esetemben pl. otthoni munkavégzés volt a terhesség utolsó heteiben, átvettem a szabadságolások, stb-k ügyét (nem ez a szakmám).


Vagy, ha nincs ilyen lehetőségük, a fizetésed adják távolléti díjként. Ha a kolléganőid táppénzen voltak, akkor is be tudod vinni a jogszabályt, lehet, hogy ők táppénzen akartak lenni vagy nem ismerték a jogaikat.


Én nagyon rettegtem amúgy ebben az esetben, de végül kibuliztam a dolgokat, minden jól ment. Nekem is volt vetélésem előtte, sőt, a 18. hétig erről se tudtuk, meg kell-e szülni. Csak utána szóltam a csop.veznek, hogy mi a helyzet.

2016. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
valahogy úgy kellene megoldani, hogy szerződéskötés közben jöjjön össze a baba. AKkor van fél éves fix szerződésed, elmehetsz táppénzre, ha utána nem hosszabbítanak, elmész munkanélkülire, majd szülés előtt megigényled a CSED-et, mert így járni fog, utána kapod a GYED-et. Ha nem ide akarsz visszamenni, szerintem ez járható út lehet.
2016. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mentek a zöld kezek, köszönöm az eddigi válaszokat.

Most hosszabítottak, szülés után sokan visszamennek, de én nem szeretnék. Nincs hétvége, nincs pihenőnap, túlhajszoltak vagyunk. Kisgyerekes családanyának nem megfelelő.

Akkor mennék vissza, ha nincs másik.


Veszélyeztetett a vetélés miatt lennék, illetve egyéb okokból (császáros szülések, terhességi cukor).


Munkahelyet most nem váltanék, mert akkor fél év próbaidő alatt nem lenne jó teherbe esni. Ki is vágnak.


Tudtommal itt a gyes alatt is hosszabítanak.



Azt nem tudom, arra mit lépnek, ha hosszabb időre kiesek, felvesznek mást, én elvetélek, aztán meg nem kellek a munkahelyemen.

Nagyon-nagyon szeretném, ha a következő terhességem úgy végződik, hogy a kezembe vehetem az ordító kis ajándékcsomagot. :)

2016. márc. 31. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:
A harmadik vàlaszolót kiegészíteném. Ha álláskeresésiről mész csedre/gyedre, akkor a minimálber lesz az alap. Ezzel ugrik a max gyed.
2016. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!