Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem ihat evés közben? What?

Miért nem ihat evés közben? What?

Figyelt kérdés
Ebédelni voltan egy barátnőmnél, 3 éves ikrei vannak. Leültünk enni, de nagyon száraz volt a kaja, kértem vizet és a gyerekek is, nekem adott a gyerekeknek meg mondta, hogy tudjátok nem ihattok éves közben. Szegény elkezdett sírni és nem is evett tovább. Nálunk minden étkezésnel ki van rakva a pohár és a víz. Nem mertem rákérdezni miért nem ihatnak? o.O

2017. jan. 9. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Azért szokták ezt csinálni, hogy a víz ne vegye el a helyet az ételtől, így szerintük jobban eszik.

Mondjuk én nem tudnék úgy enni, ha nem ihatok közben, a gyerek előtt is ott a pohár víz evéskor.

2017. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Hát azt én sem értem sima vizet miért nem ihatnak evés közben.


Nem volt valami előzménye, pl locsolták vele egymást, vagy belelocsolták az ételbe? Csak ilyesmit tudok elképzelni.

2017. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 1 éves a kisfiam, de evés közben folyamatosan igényli a korty vizeket. Van, hogy nem fogadja el a falatot, kortyol vizet és utána folytatja csak az evés. Egyáltalán nem függ ettől, hogy mennyit eszik. Szegény ikrek...
2017. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Carragher_x ***** válasza:
92%
Gyerekkoromból emlékszem, hogy nekem is volt ilyen rokonom. Máig nem tudom én sem az okát, hogy miért nézte rossz szemmel, ha evés közben ittam. Az rémlik, hogy leves után állandóan dörmögött, hogy minek inni utána, hisz az lé. Ja, sós :D:D
2017. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Azért amit 1# es ìrt.

Mert van akiknél ez a rend,hogy evés utàn lehet inni. Én sem bìrnàm ki egyébként. A gyerek meg ezzel sem eszik többet. Nem az a két korty fogja megakadàlyozni,hogy rendesen egyen.

De én olyat is ismerek aki vacsora utàn egyàltalàn nem engedi inni a gyereket o.O

Mert ha iszik akkor .pisilnie kell éjjel... Na az ilyen se normàlis.

A fiam is lànyom is ivott este ugyanúgy és a pelus lekerülése utàn simàn ki tudtak.menni pisilni éjjel is...

Szomjaztatni egy gyereket...

2017. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Van ilyen, en eloszor Aposeknal talalkoztam a jelenseggel.

En is szoktam vizet inni ebedhez, nyilvan ha van valamilyen higabb leves is, akkor nem igenylem. De egyebkent igen, utana biztosan, de van, hogy kozben is.

Apos latogatasok soran kozos etkezesnel eleinte megemlitette nekem hogy mar ne igyal, ebedelunk. Nem ertettem, hogy a ketto miert zarja ki egymast, igy ittam, ha szomjas voltam.

Azutan megszulettek a gyerekek, nagyobbak lettek, mar ok is velunk ettek es elkezdte oket is leallitani a vizrol, ha kertek ebed kozben. Vagyis kezdte volna, en szoltam, hogy ihatnak nyugodtan, ha szomjasak.

Megkerdeztem, hogy mi vele a gondja, a valasz az volt, hogy o nem engedte a gyerekeit inni eves elott es kozben, meg ot sem engedte az anyja, mert ha isznak, akkor nem fognak eleget enni es meg kell enni mindent, nem hagyhat senki a tanyeron maradekot.

Ehhez hozzatartozik, hogy a gyereknek is kozel felnott adag ennivalot szedtek, amikor en nem fertem az asztalhoz idoben. Esely nem volt ra, hogy mindent megegyenek es nem a viz miatt...

Szoltam, hogy nalunk ez nem igy mukodik: kis adagot szedunk, max szedunk meg egyszer, ha marad valami az sem baj, annyit egyen mindenki, amennyi jol esik. Aki szomjas, igyon (vizet legalabbis, cukros udotot, gyumolcslevet ne, mert az tenyleg felesleges kaloria).

2017. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Kevesebb hely jut az ennivalonak a viz miatt a gyomorban. Mondjuk az a resze nagy ostobasag, hogy eves kozben nem kortyolgaghat a vizbol... meg az orvosok is mondtak, hogy konnyebben emesztunk, ha neha iszunk egy keves folyadekot is kozben. Mondjum en sem engedem azt a lanyomnak, hogy teleeigya magat ebed elott. Nala az a csel, hogy ker uditot eves elott, esetleg vizet, de nem keveset... kb 700-800 ml-t behúz egyszerre ha éppen nincs kedve ahhoz az ételhez ami fel van szolgálva, így elvan a kovetkezo evesig, ami mas szokott lenni. En eppen ezert eves elott nem engedem, hogy igyon sokat, csam egy keveset, etkezes kozben is ki van toltve neki egy kis viz, amivel meg nem tudja elcsapni az éhségét. Persze evés után ihat amennyit akar (furcsa mód evés után, sosem szokott sokat inni, èppen csak 2-3 kortyot:). )
2017. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Azt is mondják, hogy a víz felhigítja a gyomorsavat, így nem olyan hatékony az emésztés.

De én mindig iszom evés közben, akár leves után is, nem tudnék anélkül normálisan ebédelni.

Szegény gyerekek...

2017. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, azért mondják, amiért az első írja. Nekem is van ilyen ismerősöm. Szerintem butaság. Abból szoktam kiindulni ilyen kérdéseknél, hogy nekem milyen érzés lenne. Hát, rossz. Ezért nem is így csinálom, sokkal jobban esznek, ha ihatnak közben, nekem is így esik jól, akkor biztos nekik is.
2017. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Ez a szokás mára ostobaság, korábban volt komoly létjogosultsága.

Ma diétáknál külön ajánlják, hogy evés előtt igyál meg egy pohár vizet, vagy minden falat után kortyolj. A sok víz miatt kevesebb étel fér a gyomorba.

Ez régen azért volt fontos, mert amikor volt étel, mindent meg kellett enni, mert lehet köv. nap már kevesebb jutott.

De ezek a szokások mára már egyenesen károsak:

Pl. kötelezően egyszerre enni; mindent megenni a tányérról; és ez a vízivás.

A leveses dolgot nekem is mondták már, pff mekkora sötétség kell azért ezt igy kijelenteni, hogy mér lennél szomjas his lé...

Szóval innen ered:)

2017. jan. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!