Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi folyadékot kell innia...

Mennyi folyadékot kell innia 1 nap egy 3-4 éves gyereknek? Ihat zöld teát?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan h mennyit kell! Amennyi jol esik neki. Van h kevesebb van h tobb folyadekot igenyel egy nap. Te is megiszod a napi eloirt adagot? Nem hiszem. :-)

Igy rajuk se lehet eroltetni, csak amennyit akar annyit igyon, nem egyformak a gyerekek, az idojaras sem.

Termeszetesen ha angyon keveset iszik kinalgasd tobbszor. De napi adag legyen elo irva.:-)

Zold tearol tippem nincs. Nezz szet utana, google.ba ird be. :-)

2014. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, csak azért mert a kórházi zárójelentésére az volt írva, hogy napi 1,3 l. Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy csak amennyit kér? Persze, annál a gyereknél amelyik kér, annál igen. Az enyém nem szeret inni, én meg azt hittem, hogy ennyi idősen kb. fél l elég neki, azt nagy nehezen beletuszkoltam. De ha rajta múlna, csak 1 pohárral inna 1 nap. Az orvosok is és most a háziorvos is azt mondta, hogy nagyon fontos, hogy sokat igyon. Ennek pont az a lényege, hogy NEM annyit kell inni egy felnőttnek, amennyit kíván, hanem igenis legalább 2 litert. Én is erőltetve iszom, de megiszom. Azt mondják, hogy ha szomjúságot érzel, az már régen rossz, mert akkor már azt jelzi a szervezeted, hogy ki vagy száradva. De nem akarok veled vitatkozni, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, mondom az enyém nem szeret inni, tehát nálunk rossz vége lenne, ha csak annyit adnék, amennyit kér.
2014. jún. 17. 11:53
 3/10 anonim ***** válasza:

1-1,5 liter. Akkor elegendő a folyadekbevitel, ha napi 5-6 alkalommal van legalább vizeleturites.

A zöld tea koffein tartalma eleg magas, az huzamosabb ideig nem kellene innia. Adj neki gyumolcs teát - nem gyümölcsös, hanem gyumolcs teát - vagy rooiboost.

2014. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekünk is azt mondta az orvos, hogy napi 1,5l körül van a folyadék igény. de ebben benne van az étel folyadéktartama is, tehát egy tányér leves, pár lédús gyümölcs, szaftosabb vacsora és máris jóval kevesebbet kell innia.


zöldteával az a baj, hogy koffein van benne. ekkora gyereknek szerintem még nem való, hosszú távon kár is lehet a fejlődő szervezetének, de 1x-1x nyilván nem okoz gondot.

viszont ha egyébként se jó ivó akkor felejtsd el, mert folyadékhajtó, tehát azzal mínuszba kerül a folyadékbevitel!

próbáld ki a saga teát, nagyon finom, kis citrommal a színe is élénk, így talán szívesebben issza.

reggel-este kínáld meg őt tejjel/kakaóval/ karamellával, az is plusz ha elfogadja.

szívószál vagy kubus üveg, nálunk ezek jönnek be :)

2014. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van még Pickwick rooibosos gyerekteánk és nálunk is kubusból issza, az tetszik neki.
2014. jún. 17. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Pickwick tök ízetlen, azért írtam a sagat.

mi is ebben a sorrendben próbáltuk, aztán mikor sagat vettem megugrott az ivása, sokkal többet lecsúszik belőle, mi is azt isszuk mert tényleg nagyon finom ;)

2014. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De csak azért ízes, mert aromák vannak benne, és azért szép színes, mert tele van ételfestékkel, nem? Természetes teában gondolkodom, ezért választottm a zöldteát, de akkor keresnem kell valami mást.
2014. jún. 17. 15:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is a Sagara szavazok. Az én lányom is imádja. Alapból is nagyon jó íze van.

Ha természeteset akarsz adni adj csipketeát, hársteát.

2014. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tényleg a csipketea, azt biztos ihatja! Jó ötlet, meg a hárs is, köszi!
2014. jún. 17. 15:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :)
2014. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!