Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem adtam meg tejet a masfel...

Nem adtam meg tejet a masfel eves gyerekemnek. Viszont rajottem hogy evett mar olyat eleteben (1-2x) amiben volt tej (palacsinta, kifli). Most akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés
Akkor mar hiaba ovom a tejtol? Vagy azert van ennek igy ertelme. Hogy van ez? Elvileg semmilyen formaban nem kene igaz? Nem csak a tiszta, nyers tejrol szol a legujabb ajanlas, ugye?
2017. jan. 10. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

savanyított tejterméket (joghurt, túró) lehet 7 hónapos kor után, sima forralt-hűtött vagy pasztőrözött tejet pedig 1 éves kor után, néhány mosatni ajánlás szerint 2-3 éves kor után.

nyers tejet még felnőttnek sem szabad innia, hiszen az tele van bacival, szalmonellás lehet, stb.


de az valóban ellentmondásos, hogy palacsintát a 1,5 évesed, míg tejet nem. döntsd el szerintem és akkor tartsd magad ahhoz, vagy csak mond, hogy a tápszert/tejitalt jobbnak látod ;)

2017. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Szegény gyerek :(
2017. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Minden tejtermeket eszik csak tejet nem. Es ehhez is tartom magam, akkoriban meg nem esett le. Tenyleg szerintem egyszer evett palacsintat ha jol emlekszem.

En ahhoz tartanam magam amit mondtak a vedonok, 2eves korig ne adjunk neki. Nem is kap.

Masodik valaszolonak koszonom az ertelmes es epito hozzaszolast, csak latna hogy milyen szegeny ez a gyermek es milyen borzaszto elete van. Nem is tudod de mar rajottel hogy sajnalni kell! Szep munka!

2017. jan. 10. 13:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Feldolgozott tejet is kaphat elvileg egy éves kortól. (A nyers tej az az, ami közvetlenül a tehénből jön ki és forralva sincs.) Olyasmit meg végképp, amiben van tej, aztán valahogy még el van készítve (kifli, palacsinta). Nem kell ennyire "óvni a tejtől", nem patkányméregről beszélünk. Nyilván megvan az ideje, de kicsit túlzás szerintem az a boszorkányüldözés, ami a tejjel kapcsolatban az utóbbi években megy. (lásd pl. paleo étrend)
2017. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jo de ez nem olyan mint a gluten meg stb bevezetese? Hogy ha mar bevezettem (kapott belole) akkor mittudomen hogy allergizalhat (márha) ha rosszkor vezetem be? Szoval tulajdonkepp igy szol a kerdes, hogy ezzel bevezettem a tejet? Ezzel tulvagyok azon hogy allergizaltattam:) vagy sem? Tehat van-e ertelme tovabbra sem adni neki a bolti (nem nyers) tejet vagy mar cseszhetem?
2017. jan. 10. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Én még bögre kakaót azért nem adnék, igyon még nyugodtan tejitalt egy darabig az helyett. De kiflit, palacsintát, stb. simán adhatsz neki. Szerintem nem olyan azért, mintha bevezetted volna a konkrét tejet, szóval én valahol a kettő között félúton állnék most meg, hogy bögre tejet még ne, de a kiflit szemrebbenés nélkül. :)


#3 voltam

2017. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha nagyon durván tejallergiás a gyerek akkor a palacsinta is kiüti. de az is lehet, hogy ne az, elkezded adni neki és fél év múlva lesz allergiás tőle. sőt, 30évesen is. nem tudják a kutatók sem, egyelőre annyi biztos, hogy a forralt tejet 1 éves kor alatt nem tudja megfelelően lebontani az emésztőrendszer.
2017. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tej kb úgy működik,hogy kinek mennyire toleràlja a szervezete. Ha nem adsz neki 3 éves korig, akkor valószìnüleg nem fogja tudni megemészteni azaz allergiàs lesz rà.


Ellenben pl én kaptam még annó vizes tejet és most mégis hasmenésem van tőle. A gyerekeim is laktózérzékenyek lettek. Ezért àttértem a laktózmentes cuccokra amivel.oda jutottam hogy màr egy sima trappista sajtot sem tudok megenni hascsikaràs nélkül(mert 1,5 éve nem ettem rendes tejterméket,most meg màr nem.tudok mert elfelejtette a szervezetem hogy kell lebontani kb)


A tejfehérjeallergia pedig nem alakul ki csak úgy,annak olyan oka van,mint az asztmànak vagy bàrmilyen màs allergiànak.

2017. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!