Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a megoldas erre a beteg...

Mi a megoldas erre a beteg világra, amiben idegenek nevelik fel szuleik helyett a gyereket?

Figyelt kérdés

Magyarorszagon meg csak oke, ott 3 eves kortól intezmenyben,gyerektarsak es tobb nevelono tarsasagaban tolti a gyerek az idejet,mikor nem a szüleivel van azok munkája miatt.


Nyugaton viszont az dívik, hogy a szulok amig dolgoznak, bebiszitter, nevelono van a gyerekkel. Azaz az anyat helyettesiti egy idegen no, akik par havonta, evente valtjak egymást. Es akkor meg gyerektarsasag sincs. Mindezt azert, hogy az anya fizetesebol is maradjon. Minek vallalnak gyereket, ha pont a legertekesebbet, az idot es figyelmet nem adjak meg neki, csak toljak a tokes szekeret. A sirhelye mindenkinek egyforma!


2017. jan. 11. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

A gyerek tudja jól, hogy ki az anyja a szitter csak intézményt helyettesít.

Ha a szülők szocializáltak, a gyerekeket sem kell félteni.

2017. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Elég nyugaton élek, de senkinek nincs szittere, a nagy többség otthon van minimum a gyerek iskoláskoráig, aki nem, arra is jórészt inkább a nagymama vigyáz. Ovi 3 éves kortól napi 3 óra, előtte max. nagyon drága fizetős intézmények vannak, keveseknek éri meg. Ájuldoznak, amikor elmondom, hogy itthon a gyerekeim napi 10 órát töltöttek a bölcsiben-oviban.

Tudom, nem minden országban van így, de a Nyugat sem egy homogén massza.

2017. jan. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Én ismerek olyat, aki négy hónaposan szitterhez adta a gyereket és visszament dolgozni. Nekik ez így normális. :-(Ott két-három gyereket vállal be a dadus egyszerre, nem egyforma életkorúakat, szóval nagyon együtt játszani nem tudnak majd. A kisgyerek attól függetlenül cuki, kedves, jókedvű, kiegyensúlyozott, hogy idegennel van. Viszont simán el is marad idegennel úgy láttam és bújik is bárkihez. :-( Én el se bírom ezt képzelni, az oviban is nehezen hagytam ott 3,5 évesen.
2017. jan. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem sok esetben jobban jár a gyerek a baby sitterrel, mintha a szülő vigyázna rá, baja biztosan nem lesz belőle ha normális hozzáállású ember vigyáz rá. Napi 10 órára amúgy senki nem fogad baby sitter-t külföldön sem.
2017. jan. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem újdonság, régen sem volt más a helyzet. A polgári családokban voltak cselédek, vagy nevelőnők, akik nevelték-gondozták a gyerekeket. Ők szinte családtagok voltak (nagymamám pl. haláláig tartotta a kapcsolatot a családdal, akiknél cselédkedett, szinte rokoni szálnak tekintették ezt a kapcsolatot). A volt anyósomnak nevelőnője volt, ott is szoros volt a kapcsolat, még én is voltam az egykori nevelőnő temetésén, amikor meghalt.

A szegényebb családokban pedig ugye családon belül oldották meg, hogy a nagymama-dédnagymama vigyázott a gyerekekre. (A saját dédnagymamám számos unokáját, dédunokáját nevelte és még a háztartást is vezette, amíg a szülők dolgoztak.)

Szóval én a saját családomból tudok számos példát, amikor nem (csak) az anya foglalkozott a gyermekével/gyermekeivel. Igazából csak az változott, hogy míg régen családon belül oldották meg a dolgot, vagy nagyon szoros kötelék alakult ki a nevelőnővel, most már inkább szolgáltatássá silányult.

Bár erre is látok ellenpéldát. Ismerek olyan (vietnami) családot, ahol a gyerekek nevelőnője már vagy 5-6 éve foglalkozik a nagyobbik gyerekkel. Most pedig, hogy már kamaszodik a nagyobbik, a kisebb testvérrel van többet. Ott a gyerekek nagymamájuknak tekintik a nevelőnőt és ténylegesen olyan is, mint egy igazi nagyi. Szóval ilyen is van azért!

2017. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem! Én napi 10 órában voltam nanny heti 5 nap. Egy évesen kaptam meg őket. Teljesen kiegyensúlyozott, normális gyerek volt mind, persze ehhez az kell, hogy az a kevés idő, amit a szülőkkel tölt, legyen tényleg minőségi. Sokkal jobb megoldás mint bölcsibe adni.
2017. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Az oké, hogy normális, nyugodt, kiegyensúlyozott a gyerek így is, ezt nem kétlem. Viszont szerintem nem kötődik úgy az anyjához, ahogy kellene. Ismerek egy családod, ahol 2 év különbséggel van két kislány, az anyjuk a kicsi 2 éves koráig volt otthon. Alsós tanár, tehát hamar végez, viszont nagyon sokszor passzolták le a két lányt egy ismerős család már felnőtt lányának, hogy a szülők mehessenek a barátaikkal szórakozni. A nagyobbik lányon mindig látszott ez az ide-oda lökdösik állapot, visszahúzódó, zárkózott volt, pszichológus kellett neki 7 évesen. A pszichológus pedig egy az egyben meg is mondta, hogy nincs a kislánynak biztonságérzete, nem érez stabilitást az életében. A kisebbik lány úgy próbálta felkelteni az anyja figyelmét mindig, hogy rosszalkodott, és 2-3 évesen egyszercsak elkezdte azt a csajt anyának hívni, aki mindig vigyázott rájuk. Még szerencsétlen csajnak égett a feje, amikor a kislány őt hívta anyának a valódi anyja előtt. Én belehalnék, ha a gyerekem mást hívna anyának. Na meg persze elsüllyednék szégyenemben, hogy annyit passzolom le, hogy azt sem tudja, ki az anyja. De ő itt sem kapcsolt egyébként.
2017. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%

Mo-on azért is rendben van, mert az óvónők magyarul beszélnek, jól, és akcentus nélkül.


Viszont én beszélgettem olyan magyar gyógyszerésszel, akinek a gyerekére volt hogy valamilyen ázsiai, volt hogy jamaikai nő vigyázott egész nap. Azoktól tanult angolul...


A nő szerint ő nem azért tanult egyetemen, hogy "gyerekre vigyázzon". És valahogy nem is értette, amikor mondtam neki, hogy a saját gyereke az mégsem csak úgy egy "gyerek", úgy általában.


A bébiszitter az nem nevelőnő. Bébicsősz legfeljebb. Minimumot adnak nekik, az adott országbeli igényes ember el sem vállalja, csak idegen országból, külföldiek. Rabszolgamunka. A magyarokat is csúnyán kihasználják, még a saját fajtájuk is, sajnos.


Nem tudom, mi a megoldás.

2017. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Akkor Magyarországon azért nincs az állandó bébiszitter, mert van állami teljes napos intézmény. Bébiszitter csak kiegészítésképpen (pl. az egésznap dolgozó anya munkaideje és teljes napos intézmény közti időre, betegségekre). Nyugaton viszont, ahol 3 óra az ovi és 6 óra az iskola, ott tényleg nincs más megoldás.

Mi is nyugaton élő magyarok vagyunk, és ezért kényszerülünk (magyar, akcentus nélkül), de mégis valahol rabszolgamunkára kérni magyarokat. De mondjatok jobb megoldást, ha tudtok:(

2017. jan. 17. 22:40
 10/16 A kérdező kommentje:
Tehat nem az elso 3 evrol van szo,hanem kb ugy 10 es korukig,az allami intezmeny hianya/rovid idotartama miatt
2017. jan. 17. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!