Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te is nagyon ideges és stressz...

Te is nagyon ideges és stresszes vagy ha beteg a gyermeked?

Figyelt kérdés
Mikor lázas és beteg nagyon ideges leszek. Nem bírom ezt lelkileg h 2 hét ovi 2 hét itthon.annyira kihat mindenre az idegessegem és az aggodasom h azokon a napokon úszik a lakás. Teljesen lebénit az egész
2016. dec. 10. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Nem. Nem benit le.

Nem azt mondom, hogy az ember boldog, de a dolgomat el tudtam vegezni, hiszen sokat aludtak betegen.

2016. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Stresszes, mert nem tudok változtatni. Idővel megszokod ezt is..
2016. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Lehet ezért betegeskednek annyit?elvileg minden rezgést átvesznek az anyától 12 éves korig.


Én csak akkor stresszelek, ha a gyermek borít mindent. Ha egy hétig vagyunk otthon, kb 3 napig van napirend, onnanstol nem birok a gyerekkel. Nem akar aludni menni, mindenre nem-et mond, utcán, boltban lehetetlen vele közlekedni.

Félek is a két ünnep közti szabadságtól. Itt káosz lesz pláne hogy minden gyerek itthon.

2016. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Épp fordítva van, és ettől vagy ördögi körben. Amiatt, hogy stresszre akár indokolatlanul is hajlamos vagy, ez átragad a gyermekre.


Tudományos vizsgálatok alátámasztják (CT felvételekkel igazolható tények, összefüggések), hogy az érzelmi konfliktusok a leggyakoribb okozói a betegségeknek, ezen felül kb 10 éves korig átveszi a szülő érzelmeit, sőt, tudatalatti problémáit is a gyermek - pontosabban reagál rá, és ez megbetegíti a kisgyermeket.


A megoldás: tudatosodj, és mélyítsd önismereted, ezáltal egyre kevesebb tényező fog stresszt kiváltani belőled (nem feltétlenül egyre ritkábban, de tutira egyre kevesebb FAJTA tényező).


A kisgyermek a szüleit, nevelőit tükrözi ösztönösen.

2016. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem, inkább nyugodt vagyok, hiszen én felügyelhetem, segítem a gyógyulását, biztatom és hasonlók. A pozitív gondolkozás rá is hat.
2016. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Nos, ahogy észlelem most, közben valaki (a hármas) ugyanazt megírta, csak én kicsit részletesebben. ;)
2016. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sőt, az 5-ös is, lényegileg. :D De sokan posztolunk szinte egyidejűleg itt... :D ;)
2016. dec. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

És még valami: mint utaltam rá, az esetek kisebb része az, ami nem (avagy nem közvetlenül) tudati eredetű. Pl a mérgezések, balesetek. Nos, ráérsz ilyenfajta -tehát kivételes- esetben stresszelni...


De a többi (a legtöbb) esetben inkább nyugtasd gyermeked, és nem utolsó sorban ÖNMAGADAT is! :)

2016. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok!

Igazatok van és hiszek is abban amit irtok de sajnos képes vagyok akkor is stresszelni ha még nem is beteg. Mindig aggodok 😞

Tudom h nem normális dolog és szeretnék is rajta változtatni.


Mindenkinek ment a zöld kéz

2016. dec. 10. 22:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg a titok c filmet.

Mindig arra kell koncentràlni amit akarsz es nem a félelmeidre.

2016. dec. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!