Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idosen kezdte el...

Mennyi idosen kezdte el egyedul kanalazni az etelt a gyereketek?

Figyelt kérdés
Nem az erdekel mikor par falatot bekanalazgat a gyerek egy fel ora alatt, hanem amikor onalloan rendes mennyiseget megeszik.
2017. jan. 15. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A pár kanál amit írsz, az 1 èvesen volt, rá 2 hónapra, azaz 14 hónaposan már együtt ebèdeltünk. Igaz neki jó 15 perc volt...
2017. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.

Majdnem 1,5 évesen még a pár falatot 1 óra alatt és annak a fele is mellémegy szint megy. :)

2017. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még nincs 2 éves, de egyedül eszik, nem is engedi hogy segítsek. Már egy éves kora előtt próbálkozott, de akkor még nem sok sikerrel.
2017. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. 15 hónaposom van de egy falatot se eszik meg egyedül kanállal, személy szerint kezdek aggódni ez belefér-e.
2017. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22 hónaposan kezdte a bölcsit, akkor már önállóan evett. Villával már 1 éves kora után ügyesen próbálkozott.
2017. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pontosan nem emlékszem, de 2,5 és 3 éves kora között. Nyáron még izgultam, hogy mi lesz az oviban. Ez azért volt, mert a lányunkat egyáltalán nem érdekelte az evés (ami nem változott azóta sem).
2017. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17 hós, már egyedül eszik, még azért nem tökéletes, de többet tesz a szájába mint mellé
2017. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lányom 17 hónapos volt, amikor kivette a a kanalat a kezemből, és többet nem hagyta, hogy etessem. Önállóan, szépen evett. A kisfiamat kb. 9 hónapos korától csak úgy lehetett etetni, ha az ő kezébe is adtam egy kanálkát. Persze akkor csak pancsolt vele, aztán valahogy lassan áttért az önmaga etetésére, talán 15-16 hónapos kora körül.
2017. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 27 hónapos. Villával szépen tud enni darabosat másfél éves kora óta (pl. sültkrumpli, hús vagy gyümölcsös darabok), kanállal (leves, főzelék, joghurt) nehezebben megy, segíteni kell neki, mert eltekeri a kanalat és félremegy. Sokszor lusta mostanában, és elvárja, hogy etessem.
2017. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15-16 hónapos kora óta tud annyit bekanalazni, hogy attól már nem halt éhen. De ő 10 hónapos kora óta nem engedi magát etetni, majdnem megőszültem, egyedül akart enni, de nem talált be a kanállal a szájába. Nekem nem nyitotta ki a száját, se másnak, hiába próbáltam a 2 kanalas módszert. Első gyerekem, ez idő alatt szoptatással tartottam életben. 11 hónapos korában átváltottam szilárd ételre, mert tarthatatlan volt a helyzet. Mivel a szilárdat meg tudta fogni és a szájába tenni, így elértem hogy egyen valamit, de az is sok napba, közel 1 hétbe telt, mire hajlandó volt szilárd táplálékot egyáltalán megkóstolni. Nekünk szakértői tanácsra volt szükségünk, nagyon durva volt a helyzet. Konkrétan le kellett költözni a földre enni (ezt én találtam ki, nem a szakértő), mert minden ételt azonnal földre dobott. Megpakoltam egy tálcát kajával és apjával jó hangulatban kellett befalnunk az egészet cseppet sem erőltetve a gyereket, hogy megkóstolja. Teljesen rá kellett bízni, hogy eszik belőle vagy sem, de a mintát meg kellett adnunk. Persze győzött a kíváncsisága és 1 hét után már boldogan falatozott velünk. Kegyetlenül nehéz időszak volt, a jó hangulat abból állt az első néhány alkalommal, hogy reszkettünk az idegességtől, végül inkább megkértem az apját, ne vegyen részt az étkezésen, csak akkor csatlakozott újra, amikor már a gyerek hajlandó volt kóstolni. 2 éves kora óta simán hagyja, hogy etessem kanállal:) Általában önállóan eszik, de nincs kifogása ellene, hogy néha etessük. Amint elég ügyes volt, átváltottam a pürésebb, főzelékesebb ételekre, mert a szilárd kaja csak szükségmegoldás volt arra az időre, amíg kanállal be nem találta szájába, a mai napig jobban szereti a főzelékeket.
2017. jan. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!