Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti gyereketek mikortól...

A ti gyereketek mikortól tudott önállóan enni, kanalazni?

Figyelt kérdés
Az 1 évesemet még én etetem, nemrég kezdtem el adni kanalat a kezébe, de csak csápolja az ételt utánna meg kézzel nyúl bele és pacsmagol. Így veszem is el tőle mert nem lenne szép vége a dolognak. De minap láttam egy hasonló kérdést, hát és mit ne mondjak a válaszok zöme az volt hogy 13-14 hónaposan már kanalaztak egyedül. Ezen kicsit le döbbentem, és azon gondolkodom hogy én rontottam e el valamit? Ráadásul januárban úgy néz ki bölcsis lesz. Ott mi lesz vele, ha addigra nem tanulja meg?
2016. okt. 10. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A lányunk nagyon későn, majdnem 3 évesen. Persze korábban is próbálkozott, de akkortól tudom azt mondani, hogy teljesen önállóan evett. A bölcsiben segítenek, akár meg is etetik.
2016. okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én 1 évesem is ezt csinálja.. szerintem 1-2 hónap is sok ebben a korban, de még 1-2 nap is néha.. Szóval ne temessük előre a 13-14 hónapos kort se. :D
2016. okt. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

a minap is azt feleltem, hogy én nem erőltettem ezt a dolgot...macerás mosni az ülést, sok a hangya, nem szeretem ha maszatos a lakás...ezért kivártam míg megérik a gyerekem arra a szintre hogy betaláljon a szájába. 20 hónap körül volt, mikor szólt hogy meg akarja próbálni a kanalazást. gyakorlatilag 2 nap alatt, folt mentesen tanult meg enni (az előke persze olyan lesz de a földre nem megy). szerintem ez is olyan mint a szobatisztaság. ha kivárod az érettségi szintet sokkal gyorsabban megtanulja.

ha meg bölcsis lesz, ne aggódj, ott pikk pakk megtanulja mivel ott gond nélkül kezébe adják a kanalat, senki nem fogja etetgetni.

2016. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A bölcsiben majd megtanulja egy pillanat alatt, ne aggódj. Egyébként az egyik gyerekem 13 hónaposan már kanalazott, a másik pedig még 2 évesen is kézzel evett. Hagytam, nem etettem. Azóta 6 éves, minő meglepő, már nem eszi kézzel a főzeléket. :)

Mint minden egyéb területe a gyereknevelésnek, ez sem verseny.

2016. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hónaposom van, és szépen kanállal eszi a sűrű pépet, ami ráragad a kanálra, és úgy szépen leszopogatja. De ezt még nem nevezném igazi kanállal evésnek. Van még idő bőven.
2016. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mi nem volt hasznos a valaszomban?
2016. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az èn fiam 14 hónapos korától kanalazik egyedül.

Kb 8-9 hónapos korától kivette a kezemből a kanalat, igènyelte hogy legyen az ő kezèben is. Ès igen, sokat pacsmagolt (ezèrt szuper a műanyag előke), így kezdődött. Megtanítottam, hogy a tányèron belül kell tartani a kanalat. Aztán ő húzta a kezemben lèvőt a szájához, ekkor fordítottam, ès az ő kezèben volt a kanál, ès èn segítettem neki. Kb 1 èvesen tartottunk ott, hogy ő kanalazott, èn meg kiigazítottam, de amilyen kis akaratos azt sem nagyon hagyta. Kb 14 hónapos korától nem kell neki segíteni(levesnèl mèg igen), beforgatja a tányèrt is.

Leírva hosszabb, mint amilyen magától èrtetődő volt.


Azt gondolom, hogy pár hónap alatt sokat fejlődnek/tanulnak a kicsik, ès a bölcsiben a gondozók megtanítják kanalazni, ès rá is lesz kènyszerülve, ha nem akar èhes maradni.

2016. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A lányunk a bölcsiben sem tanulta meg. Valószínűleg azért, mert soha nem érdekelte az evés. Gondolom a jól evő gyerekek szívesebben kanalaznak. Egyébként megetették a bölcsiben, akár 2,5 évesen is, ha magától egy falatot sem evett volna. Nagyon rendesek voltak.
2016. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiam kétéves múlt, villával már elég régóta ügyesen bánt, a kanalazás most, úgy egy hónapja működik többé-kevésbé üzemszerűen. Egyszerűen neki jobban ment az, h felszúrja a cuccot, mint, h kanállal egyensúlyozzon. A lényeg, h eszik :D
2016. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!