Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor megszületett a második...

Amikor megszületett a második baba, az óvodás korú gyereketek meddig volt otthon?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte a fiunk az óvodás, december elején született a lányunk. Akkor itthon volt velünk ő is, ma ment volna először. De nagyon nem akart, már este is mondogatta, hogy inkább itthon maradna, aztán a reggel rémálom volt, szóval hagytam, hogy maradjon velünk. Akkor teljesen megnyugodott.

Most meg simán elment a barátnőmmel és a fiával (ő 5 éves), ő mondta, hogy menni szeretne...


Ti meddig hagytátok otthon a nagyobbat?

Arra is gondoltam, hogy esetleg maradna csak délig, de mivel 9 körül szoktunk menni, ennek nem sok értelmét látom.


2017. jan. 9. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Semeddig.
2017. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
A hétvégén, mikor hazamentünk. Hétfőn már ugyanúgy ment oviba, mint előtte pénteken.
2017. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

December végén született a kisebb, nekem a gyerekorvos azt javasolta legalább két hetet maradjon itthon a nagy, de jobb volna egy hónapot, mert járványos időszak van, nem volna szerencsés, ha most kapná el a barányhimlőt vagy hányós hasmenőst, elkaphatja akkor a pici is.

Mondjuk nálunk meg pont fordítva van, a nagyobb már menne oviba, szerintem nem fogom itthon tartani egy hónapot, de ő csak délig van oviban.

2017. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Júniusban születtek a kicsik, a nagyok akkor voltak kiscsoportosak. Nyáron otthon voltak (Amúgy is otthon lettek volna), szeptemberben szívesen mentek újra.


Ha év közben születtek volna, nem maradtak volna ki az oviból.

2017. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

December 31-én szültem, aznap mentünk haza amikor kezdődött az ovi, azt az egy napot töltötte itthon. Másnaptól ment. Elég szarul voltam (az első szülésem után is) egész nap altattam-szoptattam-tusoltam-aludtam-pelenkáztam. Biztos vagyok benne, hogy jobban érezte magát az oviban :-)


Viszont miután összeszedtem magam és jobb idő lett, néha nem viszem pénteken és csinálunk közös programot hárman.

2017. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nyári a kislányom,egész nyáron otthon volt a nagyfiú,de egyébként is igy szokott lenni minden évben
2017. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Én leszek a kakukktojas.

Január elején született a pici. A nagyot 3 hónapra kivettem az ovibol.

Dr javaslatára.

Jól is tettem mert volt ott influenza,himlo és egyebek.


Sőt! Én még most is kivettem a mikulás ünnepség után egész decemberre. Nem szerettem volna az ünnepeket takonyban uszva tölteni.

2017. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Szeptemberben kezdte az ovit a nagy, szeptember végén szültem. Nem maradt itthon a nagy, sőt ebéd után sem hozom haza, csak 4 - fél 5 körül (leszúr a nagy, hahamarabb megyek érte - ő még maradna a spanokkal).
2017. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!