Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen vitamint adtok 7évesnek...

Milyen vitamint adtok 7évesnek ami bevált?

Figyelt kérdés
Mi màr sokmindent kipróbàltunk de nem igazàn jöttek be.Nagyon sokat betegeskednek.1 hét ovi aztàn 2-3 hét itthon mert mindig összeszednek valamit.
2017. jan. 16. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Èn 3 hete adom a Bères cseppet, elvileg 6 hèt után van eredménye... 1 hónapja szinte folyamatosan beteg :S Ès a pici 80%-ban el is kapja a nagytól.
2017. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A béres cseppet mi nem tudjuk szedni mert sok savat csinàlt a lànyaimnàl meg fàjt a gyomruk tőle
2017. jan. 16. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én 7 évesem mindegy mit szed, mert nem beteges. Nem tudom, hogy ez minek köszönhető. Idén kezdte a sulit, még egyszer sem volt beteg, max. 2 napig köhögött picit, de ment suliba, elmúlt. Oviban max. ősszel és tavasszal 1-1 hetet volt beteg (utolsó évben bárányhimlő miatt 1 hónapot volt itthon). Sosem lázas, hányás-hasmenős vírust sem kapott még el eddig sosem (kb. 2szer hányt, akkor is kaja miatt, befalt).

Most épp Marslakócskák multivitamin van itthon, plusz Jutavit 100 mg C-vitamint adok még neki, bár utóbbit nem minden nap. Eszik sok zöldséget, gyümölcsöt, szerencsére szereti őket.


Szerencsém van vele, a lányommal még nem tudom, hogy mi lesz, mert ő még csak 5 hónapos.

2017. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk Actival Juniort szednek a lányok, nekik ízre ez vált be. Ebben a szezonban (szeptembertől) még egyikük sem volt beteg. 7 és 4 évesek.
2017. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Grapefruitmag csepp, c-vitamin.

A Béres-cseppet csak akkor szabad adni amikor nem beteg mert van benne vas is és az felerősíti a tüneteket. C-vitamint kell szedni hozzá.

2017. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A grapefruitmag cseppet hollehet kapni?
2017. jan. 16. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Én itt szoktam venni a helyi gyógyszertárban, de lehet hogy van dm-ben is.

Meg amúgy azt is nagyon fontos tudatosítani a gyerekben, hogy mindig nagyon alaposan mosson kezet, és semmilyen tárgyat ne érintsen a szájához (pl. játék, toll stb.). Ne turkáljon a szájában. Ezek is rengeteget számítanak. Oké hogy egy 7 éves már okosabb, és nem olyan mint egy 2 éves, de főleg ha sokat beteg jobb ezeket is letisztázni vele, elmagyarázni neki, még akkor is ha a szülőnek ez magától értetődő.

2017. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen valóban probléma ez a szàjhoz nyulkàlàs nàlunk.Akézmosàssal nincs probléma mert ők sűrűn mosnak kezet.De az egyik lànykàmnak fàj most ahogy jön a ràgófoga ezért nyúlkàl a szàjàba.De nem ez a fő probléma hanem az hogy sok gyerek betegen jàr oviba...de ebbe nem is akarok most belemeni...Melyik fajta grapefruitmag cseppet hasznàljàtok?Nektek bevàlt?
2017. jan. 16. 13:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Van kimondottan gyerekeknek való, jó ízű, én vízbe csepegtetve szoktam adni.

És igen, persze probléma, hogy sokan betegen viszik a gyereket oviba, (nálunk amíg nincs láza addig mehet), de ez ellen nem tudsz mit csinálni, meg sok betegség már akkor is fertőz mikor még csak lappang és nem jöttek ki tünetek, szóval ezt lehetetlen kivédeni.

De pont ezért nagyon fontos megtanítani a gyereknek h ne nyúlkáljon a szájához, az 5 évesem ezt már betartja többé-kevésbé. A kézmosásra is érdemes figyelni, hogy alapos legyen. Oké hogy kezet mos, de hogy? Otthon én pl. azt figyeltem meg az 5 évesemen h néha pisilés után a kézmosás annyi nála h kb 1 másodpercig vizet enged a kezére, amitől vizes lesz és kb ennyi. Ilyenkor mindig visszaküldöm h ez nem kézmosás, mossa meg rendesen.

2017. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!