Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák akik...

Kisgyerekes anyukák akik otthonról dolgoztok/dolgoztatok?

Figyelt kérdés

Hogy oldottátok meg a gyerekek mellett? Nem volt nehéz? Mennyi idősek voltak amikor elkezdtetek otthonról dolgozni?

Mit csináltatok? Mennyit sikerült keresni? Bármi érdekel.



2017. jan. 17. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Most már nagyon nehéz! 15 hónapos és egy hídrobbantó! Közel sem olyan,mint a bátyja volt. Semmi játék nem köti le, csak a kuka, a wc-kefe, számítógép kikapcsolása stb. Családi vállalkozásban dolgozom, ez napi kb. 2-3 óra munkát jelent most. Viszont már ezt is nagyon nehéz megoldani, mert a Kicsi max. egy órát alszik napközben. Ha ébren van, akkor meg számolós, odafigyelős papírmunkát lehetetlen végezni. Néha annak is örülök, ha az alap házimunkát rendesen el tudom végezni. Most azért tudok kicsit "munka nélkül" netezni, mert a tesó beteg, itthon van és megkértem a többieket a cégnél, hogy amit tudnak vegyenek át pár napra, de ahogy hallom, ébred is a gyerek....

Egyébként szinte Ketteske születésétől fogva kell dolgoznom valamennyit.

2017. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kb 2 hetes kora óta csinálom, de amúgy is home office munkám van. Hát, nehéz, mert nagyrészt akkor csináltam, amikor aludt, és igen, ez sokszor azt jelentette, hogy este/éjjel. Ráadásul rossz alvó gyerek, sokszor ébred. Amikor ő alszik, én nem tudok gyorsan házimunkázni, aztán pihenni, és este se ülhetek le a kanapéra, ha lefektettem. Vagyis de, a laptoppal az ölemben, és kezdhetek pötyögni.


Most már nagyobb a lányom, másfél éves, így sokszor ha itthon van az apja, átveszi délutánra, elmennek valahová stb, ilyenkor tudok dolgozni, és este nem kell. Ez nagy segítség, mert este már elég rossz a hatékonyságom, sokkal lassabban és szenvedősebben megy. Amíg viszont még csak szopizott, meg kóstolgatott esetleg, addig ezt nem lehetett eljátszani, mert etetni csak én tudtam (cumisüveget nem volt hajlandó elfogadni soha).


Szövegíró vagyok egyébként, marketing területen. A mennyi nagyon változó, mert teljesítménybéres, tehát annyit keresek, amennyit írtam. Amíg nagyon pici volt a lányom, ez átlag 80 ezer volt, volt 1-2 hónap, amikor kevesebb, meg volt, hogy több. Most, hogy nagyobb, és át tudom adni apának, hogy nappal dolgozzak, 150-180 körül szokott lenni.

2017. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!