Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák leírnatok...

Kisgyerekes anyukák leírnatok nektek, hogy telik eg este?

Figyelt kérdés
Ket kisgyerekem van. Egyik 4 eves masik 2,5. Egyik fiu maaik lany, de ez lényegtelen. Mostanaban nagyon nehezen mennek az esték, sok a hisztizés. Nektek is ilyenek az sstek? Ti mit kezdetek ezzel?
2015. szept. 28. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hétköznap kb. fél 6-6 között esünk haza az oviból. Akkor vacsi, pici mesenézés és 7-kor fürdés. 8-kor irány az ágy, kb. fél óra mese, aztán altatás. A nagyobbik gyorsan elalszik, de a pici csak 9 után. Állandó könyörgés van, nem akarnak soha lefeküdni pedig reggel már 6-kor keltenem kell őket. 6 és 3 éves kiscsajok.
2015. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6,5, 4,5 és 3 éves gyerekeim vannak (két lány egy fiú). Nálunk állandó menetrend van, vacsora, fürdés, egy mese a tévében, meseolvasás a szobájukban, sötétben altatódal. Egy szobában alszanak, ez nagyban megkönnyíti a fektetést. Este szerencsére viszonylag kevés a hiszti (azt inkább reggelre tartogatják), de sokszor beválik az is, ha megmondom, csak akkor olvasok mesét ha elcsendesednek. Esetleg próbáld meg az esti programokat előbbre vagy későbbre tenni, nálunk akkor hisztisebbek ha túl fáradtak már, de az se jó ha még nem elég fáradtak lefekvéskor.
2015. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 és 2 éves a gyerkőc. fél 4 re érünk haza az oviból. Ehetnek gyümölcsöt, játszhatnak. ilyenkor jobban egymást igénylik. aztán később bekapcsolódom én is a játékba, vagy ők a teendőimbe. fél 7- 7 körül van vacsora. ezután nézhetnek mesét, de közben jönnek fürödni, fogat mosni, először az egyik, aztán a másik . a kicsi fürdés után el is alszik, a nagy még igényli, hogy társasozzunk, kirakózzunk, meséljek, ezek az ő percei. 9 kor legkésőbb neki is alvás. Hiszti általába akkor van, ha nekem felgyűlnek a tennivalók, és nem tudok úgy figyelni rájuk, nem úgy van időm rájuk. Vagy ha pl. a kicsi nem elég fáradt, mert nagyot alszik délután. Én ezt igyekszem rugalmasan megoldani. ha olyn dologért megy a hiszti, ami nem ütközik az elveimmel, akkor nem tulajdonítok jelentőséget neki. Nekik is vannak nehezebb napjaik, ilyenkor nyűgösebbek. ezt túl kell élni.
2015. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4 éves és 19 hónapos fiaim vannak. 7kor vacsora, utána játékösszepakolás, a kicsi is egyre jobban segít ebben, így gyorsabban készen vannak (persze én is segítek, hogy ne kalandozzon el a figyelmük a feladatról). Kb. háromnegyed 8kor viszem a kicsit fürödni, közben a nagy még nézni szokott egy mesét, ő választja ki, hogy melyiket. A kicsi még iszik egy kis teát az ölemben, és leteszem az ágyba, és kb. 5 perc múlva már alszik is (nagyon jó alvó volt mindig is, délutánonként is alszik többnyire 3 órát egyhuzamban, és sokszor nekem kell felébresztenem, hogy el tudjunk indulni a nagyért az oviba). Aztán fürdik a nagyobbik...fogmosás...öltözés...meseolvasás az ágyában (minden este csak egy mese, így is eltart sokszor fél órát is, mert neki még beszélhetnékje, kérdései vannak utána), aztán puszi, betakarom, és utána már tudja hogy csendben kell lennie. Neki nem sikerül mindig könnyen elaludnia. De nem hisztizik, hanem inkább nyafogni szokott, vagy megpróbál szóval tartani, de én határozottan leállítom mindig, kérem, hogy maradjon csendben, mert felébreszti a testvérét. De sokszor nem is nyafog, csak forgolódik, esetleg még beszélget halkan a plüssnyuszijával. 9-fél10-re még így is elalszik mindig.
2015. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6,5 éves lány,majdnem 2 éves fiú.Kicsivel itthon vagyok.Ovi város másik végében van.kb fél5re hazaérünk,mielőtt feljövünk útközben vásárlás és játszótér.Ha hazaértünk kb fél 7ig játék,mesenézés vagy olvasás.Hazajön apa,vacsorázunk együtt,utána beszélgetés,pakolás stb,nagy kezdi fürdést fél 8kor fél9 ig meseolvasás is megtörténik,aztán ő elalzik gyorsan,pici még az óraátállítás miatt nyáriasan kb 9-negyed10kor megy ágyba előtte őt apa fürdeti,esti rituálé majd letesszük aludni hol én hol a férjem van vele míg el nem alszik,de hamar megy kb 5 max 10 perc.Hiszti nagy részéről nincs,tudja mikor mi a dolga,mi következik,reggel van néha nyafi.Kicsinél jól bevált,hogy tudom mikor lesz álmos előtte még fürödni kell,hogy aztán már csak aludni kelljen menni,különben öltözés közben síró lesz.Részéről hiszti inkább napközben van,ha nem az van amit akar.Azt hiszem nálunk nyugodtak az esték,férjem sokat segít.
2015. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!