Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban nem megfelelőek ezek...

Valóban nem megfelelőek ezek az ételek egy 2 évesnek? Bepöröghet ezektől az ételektől?

Figyelt kérdés

Reggeli variációk: rántotta, bundás, virsli, kenyér/kifli/zsemle, felvágottak, sajt, vaj/margarin, paradicsom, paprika, uborka, kalács, chokapik, kakaóscsiga, túróstáska, croissant


Amit kifogásolnak: nem teljes kiörlésűek a péksütemények, nincsenek zöldségkrémek, túrókrémek, halkrémek


Ebéd: valamilyen húsféle, krumplival vagy rizzsel, ritkán párolt zöldséggel, néha tésztaételek, előtte leves(akármilyen). Tehát a hús lehet fasírt, csirkemell, csirkecomb, hamburger, halrudacska, a krumpli rizs minden variációja, plusz savanyúság. Amit kifogásolnak, hogy az ételek jórésze olajban sül, a rizs nem barna, sok a krumpli és kevés a főzelék.


Vacsora: padlizsánkrém, tepertő, szalonna, halkonzervek, melegszendvics, sima szendvics, felvágottak, zöldségek, szóval hideg ételek. Kifogás nincs.


Amit még kifogásolnak még, hogy a gyerek kap csokit. Naponta 2x vagy 3x kb twixnyi mennyiséget összesen. Tehát egy szelet csokinyi mennyiséget egy nap 2 vagy 3 felé osztva.


Reggeli után, ebéd után, és vacsora után mondjuk.


A csoki vagy valamilyen tejcsoki, vagy nápolyi, vagy dörmi, vagy tejszelet, vagy smarties, vagy csokis töltött keksz.


Nagyrészt vizet és tejet iszik, a teát cukor nélkül, a gyümölcslevet ritkán issza meg, csak ha kisdobozos szívószállal van.


Ezek az ételek vannak mindig, nem mindent eszik meg belőlük.


Én mindig is mindenevő voltam, szerintem a mérték a fontos. Most kb 2 éve tart az egészséges életmód őrület, paleo dolgokkal, teljes kiörlésű dolgokkal, cukor helyett édesítővel, olivaolajjal, margarin helyett vajjal és biozöldségekkel.


Úgy érzem jól csinálom a dolgokat, a gyerek a rántott húsokat szereti, a bundást, a virslit, a sültkrumplit és a rizst, na meg várja a csokit, chokapikot, tejet és a péksütiket.


Szerintem én kiegyensúlyozottan táplálkozom, a gyereknek pedig azok a dolgok ízlenek, amik a gyerekeknek.


Szerintetek is rosszul csinálom?


Kérem az ne válaszoljon, aki diétát követ a sport miatt, vagy mert túlsúlyos, esetleg vegán.


A súlyom a normális alsó határán van, az alakom jó, cukrom, koleszterinem szintén. Energikus vagyok és minden étkezésnél addig eszem, amíg jól nem lakok.


A gyerek nem eszik sokat, válogat, de a cukra normális, energikus, ritkán beteg, nagyon jó alvó, a magassága kicsit az átlag felett, a súlya pont átlagos.


Tegnap utánaolvastam a bepörgésnek, egymásnak ellentmondó cikkek voltak, egyik sem tűnt hiteles forrásnak, de szerintem olyan tévhit, mint az, hogy hajvágás után gyorsabban nő a haj.


2017. jan. 19. 12:51
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképpen a mérték a fontos.


Amire figyelj, hogy a normál zöldség-gyümölcs fogyasztás : 2x gyümölcs 3x zöldség. Ebbe persze a krumpli vagy rizs is bele számít, vagy egy pár szelet alma.

napi 1x pedig jó lenne valami teljes kiörlésü dolog, pl egy zsemle, de már a reggelizö pelyheket is csinálják teljes kiörlésüvel(meglazítja a székletet).


Nálunk

reggel: reggelizöpehely(cukros) tejjel vagy zsemle vajjal(a kicsi eszik lekvárt is


Délelött: gyümölcsök, egy szelet kenyér vagy zsemle vajjal vagy max sajttal(a kicsi szinte csak gyümäölcsöt)


Délben: heti 2-3x hús, 1x hal, van, hogy tészta, de a fözelékek nagyrészét imádják, és a sima fött zöldségeket is.


Délután szokott lenni puding vagy joghurt vagy fagyi vagy süti, és gyümölcsöt mindig kérnek.


Este: kenyér(magvas), felvágott, sajt és mindenképpen nyers zöldségek(nálunk imádják, sokszor csak azt akarnak enni)



A cukortól és a csokitol mindenképpen lehet bepörgés, ezt csak akkor tudod meg, hogy tényleg ez az oka, ha 2-3 napra teljesen elrakod a csoki, cukrot. De minimum 2-3 napig kell figyelned.

2017. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem RÉSZBEN kell megfogadni a "tanításokat".

Nem mindegy, hogy a reggeli milyen gyakran édes péksüti. Ha 7 napból 6, akkor tényleg sok. Ha 1 nap, szerintem normális. A teljes kiőrl. dolgokkal NEKEM rossz a tapasztalatom, fáj tőle a gyomrom, pedig egyébként szeretném őket. Emiatt a gyereknek sem fogom erőltetni minden nap. Néha veszünk most is, szerintem akkor is marad a néha, ha aktuális lesz. A felvágottaknál figyelj arra, hogy jó minőségű, magas hústartalmú legyen. A 90% feletti hústartalmú sonkákkal semmi gond nincs szerintem.


Ami szerintem sok, az a napi egy szelet csoki, illetve az, hogy azt is naponta többször kapja. Én heti 2 alkalomra korlátoznám, főleg ha pl. a reggeli meg kakaós csiga volt.


Amúgy szerintem örülni kell, hogy egy 2 éves gyerek ennyi mindent jóízűen megeszik. Én csak olyanokkal találkoztam eddig, akik fényevők voltak, és csak hosszas rimánkodásra ettek pizzát, tésztát meg virslit.


Ebéd: sok gyerek nem szereti a főzeléket, akkor hogy tuszkolod le a torkán? Inkábbb párolt zöldséget kellene adni, de nem magában a hús mellé, hanem a krumpli és a rizs mellé. Szerintem a fehér rizs nem tragédia, gyerekkorunkban még az egyik legegészségesebb étel volt.


Bepörgésen nem tudom mit értesz, de ha a vércukorszint ingadozásából eredő hisztit, akkor igen, az előfordulhat, de azt te látod, hogy nálatok van-e ilyen. Mondjuk az édes reggeli után hisztisebb-e a gyerek. Ez ugyancsak személyes tapasztalat: én felnőttként semmilyen különbséget nem érzek a teljes kiőrl. és fehér kenyér között ebből a szempontból (a gyomorfájáson kívül), nem eszem kevesebbet belőle, és nem éhezem meg később.

De igen, elvileg előfordulhat vércukoszint-ingadozás, sőt, mondják, hogy az ételfestékek is kiválthatnak magatartászavart (pl. málnaszörpben, cukrokban lévő).

2017. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
75%

Kik kifogásolják ezeket?


Szerintem nagy bajok nincsenek, de a csokit sokallom, meg a kakaós dolgokat, ilyeneket nem szoktam adni, vagy csak baromi ritkán, ha látja, hogy eszem, hagyom megkóstolni (bár az enyém másfél éves csak). Tejszeletet, túrórudit adok egyébként, naponta-kétnaponta ehet egy ilyet. Amin még megakadt a szemem a szalonna meg a tepertő, nagyon zsírosak. Ritkán, alkalmanként egy pici biztos nem árt, de rendszeresen azért ne egyen ilyet. Meg mondjuk a hamburger se a legjobb ennyi idősen. Különben a halrudat meg lehet sütni pl sütőben is, így nem tocsog az olajban, amúgy sokkal finomabb.


Amit viszont nem látok, az a gyümölcs. Eszik gyümölcsöt azért? Az elég fontos az ő korában még, minden nap kellene ennie.


Én nem vagyok ilyen egészségmániás bioanyu, kb. úgy gondolom, ahogy te, hogy a mérték a lényeg. Egyen édességet, de ne reggeli helyett tejszeletet, stb, hanem utána, és ne hármat, hanem egyet, és ennyi édesség elég is egy napra. Nem lesz semmi baja a rántott hústól meg a sült krumplitól, de egyen zöldséget és gyümölcsöt is.

A barátnőm ilyen hiperegészséges étrendet próbált összehozni a gyerekének, kiderült, hogy túl sok volt neki a fehérje, megterhelte a veséit vagy mi, pontosan nem tudom, mi is volt a gond, de a doki nyomatékosan mondta neki, hogy nyomja a gyereknek a szénhidrátot pl, mert az neki kell, adjon neki normális kaját, ne csak a most divatos "egészséges" menüket.


Szóval szerintem nincs nálad nagy baj, az pl jó, hogy egész sok halat eszik, az enyém alig, nem szereti. De picit azért figyelj a zöldségekre, gyümölcsökre, vedd vissza a csokit meg a kakaót, meg a zsíros, olajos ételeket, próbálj inkább sütőben sütni.

2017. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
73%

A reggeli ha így van, rendkívül egyhangú. Krumpli, tészta nem túl egészséges. A csoki felesleges mindennap. Osszessegeben nagyon magas a szénhidrát bevitel, több zöldség és gyümölcs kellene. Mondjuk a gyümölcs nem is szerepelt sehol, egyáltalán nem kap? Nincs tízórai és uzsonna se?

Beporogni a magas cukortartalomtol, illetve a csokorban lévő koffeinhez hasonló anyagtól tud

2017. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
65%

Ettől a "bepörgéstől" én is be tudok pörögni.

A fiam ADHD-s, és rendszeresen jönnek az okosok, hogy azért, mert túl sok csokit/müzlit/kólát/kutyafülét adok a gyereknek. Aztán jönnek a jótanácsok, hogy mit etessek a gyerekkel, és mit ne adjak neki. (Aztán persze átcsap abba, hogy ez nevelés kérdése, bezzeg ő kinevelné belőle.)


A barátnőm kisfia enyhe autista. Ő is kapott a múltkor kioktatást, hogy mit ehet a gyereke, és mit nem, mert az étkezés az oka mindennek. B. nagyon válogatós gyerek (az egyik jellemző tünet), gyakorlatilag minden olyan ételt kizártak, amit szívesen elfogyaszt, de hát inkább haljon éhen, mint hogy sajtot egyen...


Azt hiszem, sikerült átesni a ló túlsó oldalára.

Kérdező: ha bizonytalan vagy, kérj egy vérképet a gyereknek, illetve ha tudod, hogy a cukra jó, akkor gondolom volt is már ilyenen. Ha az jó, és megfelelő ütemben fejlődik, a magassága és a súlya pedig arányos (nem kövér, nem sovány), akkor minden rendben van.


Egyébként meg a legtöbb gyerek nem fog mindent megenni, amit elé raknak, csak azt, ami ízlik neki. Tukmálhatod te a főzeléket, ha a gyerek nem fogja megenni, annak meg értelme nincs, hogy meghányasd szerencsétlent.

2017. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
44%

Üres kaloriak tomkelege, nulla vitamin, nulla rostanyag, egyszeru szenhidratok..


Hulladek a 90%-a.


Dehat jo magyaros, az kell. Had nojon a feje.

2017. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
49%

" a legtöbb gyerek nem fog mindent megenni, amit elé raknak, csak azt, ami ízlik neki"


Az meg szoktatas kerdese. Ha soha az eletben nem kapott fozeleket, akkor nyilvan nem fogja megenni.

2017. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
54%

5!


Van a családban ADHD-s, aki bizony hihetetlenül beporog a legkisebb mennyiségű colatol vagy csokitol is.

Amugymeg valóban, az étkezés 90%bán szoktatás kérdése, ha anyuka sosem készít teszem azt tökfőzeléket, a gyerek kóstolás nélkül tolja majd el az óvodában

2017. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
50%

Egyebkent tenyleg komolyan irod hogy van olyan amikor reggel eszik cukros peksutemenyt, ebedre sult krumplit, vacsorara kenyeret, es emelle meg minden nap tomod csokival is?


Biztosra akarsz menni ugy latszik.

2017. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Gyümölcs, háztartásikeksz meg az italok akkor vannak, amikor kéri. Mondjuk naponta fél banánt vagy fél almát eszik étkezések között.


Az nem 3x egy szelet csoki, hanem egy csoki 3 részre osztva. Kb egy tenyérnyi mennyiség 2-3 kis adagban, hogy ne egyszerre tömje be.


Az ételek zsíros, olajos, hízlaló, cukros, egészségtelen voltára kaptam panaszt a bölcsiben. Ott leginkább főzelék van, azt pedig nem eszi meg a gyerek(de úgy általában a pépeset nem eszi), ezért vihettem be neki külön ételt, amit eszik. Ennek nagyon örültem, az otthonit meg is eszi nagyrészt, de így látták, mit eszünk, és a céklafőzelékhez meg a tonhalas extrudált kenyérhez tényleg nincs sok köze az itthoni ételeknek.


Manapság sokakat elkapott az egészséges életmód láz, mások diétáznak, hogy fogyjanak, ezért nem tudom rendesen megítélni, hogy alapból nem egészséges, vagy csak nem a legegészségesebb az étel, amit eszünk. Nem tudom, hogy érezhető e a különbség.


Én is tudom, hogy lehetne egészségesebb, ha zöldséget ennénk, gyümölcsöt nassolnánk, kevés marha sok csirke és hal kombóval, de én az élvezeti értékét is nézem a dolgoknak, és igyekszem beilleszteni a szerintem egészséges életmódba a tepertőt, kolbászt, bacont, cukros desszerteket és a csokit is. Nem éreztem elszálltnak a napi 1 szelet csokit egy 12 kilós gyereknek, általában felszorzom a saját súlyomra az adagjait.


Egyébként, ha édes reggeli van, akkor persze elfelezem a csokit, és ebéd után, és vacsora után kapja. Ha ebédre van gulyás, meg mondjuk somlói, akkor a csoki 2 felét reggel és este kapja.

2017. jan. 19. 13:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!