Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 32+3 naposan mennyire megfelel...

32+3 naposan mennyire megfelelőek ezek a magzat méretek?

Figyelt kérdés

bpd: 83 mm thorax:77mm femur:57 mm, súlyt nem mértek

ahogy néztem,a bdp-n kívűl mindene kisebb, és a 30.héten is csal 1450grammra becsülték a súlyát ami elvileg kevés...

mit tehetnék hogy hízzon a babó? változatosan eszek és sokat,napi 5-6x


33 hkm


2016. jún. 26. 07:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyél zsìrt zsìrral...


Ez komoly?

[link]


Szerintem a 81mm plusz minusz 4mm- ben benne van a 83mm...


A baba "elveszi" az anyàtól ami kell neki. Kicsit olvasgass utàna,illetve ha ennyire aggódsz ott az orvos aki tud segìteni vagy a védőnő. Ők ràadàsul làtnak téged,hogy mekkora vagy,mert a testmagassàg/súly öröklődés sem elhanyagolható kérdés.



De hogy megnyugodj, a súlybecslés azért becslés,mert BECSÜLIK, azaz nem tény,kb szülés előtti uh-n becsült súly is van hogy akàr 1kgt is téved.

A gyereked teljesen normàlis korànak megfelelő méretekkel rendelkezik. Ha nem ìgy lenne,azt jelzi a szonogràfus és tovàbbküld minimum a dokidhoz vissza,hogy valami nem oké.

2016. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

30 vagy 31 hetesen (már nem emlékszem pontosan de inkább 31) egy keddi nap volt a saját orvosomnál UH, nagyobbnak mérte a babát a táblázatok szerintitől, súlybecslés 2100 g. Ezután szombaton nagyon görcsöltem és bementem a kórházba, az összes adat kisebbnek vagy átlagosnak felelt meg és a súlyra a tipp 1600 g volt. Fél kilo különbség a 2 mérés között! Kb ennyire lehet adni az ilyenre.

Egyébként 3570-el született végül 39+5 hétre, 51 cm volt. Pedig 1600 gramm 31-32 hetesen nem nagyobb, mint amit a te babádra tippeltek, az az 1-2 hét alatt ennyi különbséget simán felszed.

2016. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Emiatt ne aggódj. A mérési hiba még nagyon nagy ezeken az UH-kon. És az sem biztos, hogy pont peteéréskor fogant a baba, lehetett kicsit később is. Nekem pl. a ciklus legelején fogant, és alapból nagy a baba, úgyhogy mindig 3 héttel nagyobbnak mérik, mint lennie kéne.

Ne aggódj ezen. Ahogyan korábban írták, a baba elveszi magának azt, amit kell. :)

2016. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!