Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utazas kozbeni rosszulletre...

Utazas kozbeni rosszulletre Deadalon vagy Cocculine? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azert irom ide a kerdest, mert itt sok anyukanak biztosan van tapasztalata ezugyben:) bocsanat, ha hosszu lesz:)

Baratom csaladjaval elutazunk par napra. Autoval megyunk es az ut kb 3-4oras lesz. En altalaban minden hosszu auto/busz utnal rosszul vagyok. Elofordul, hogyha itthonrol suliba megyek(25perc busszal) akkor is pedig mar "ismert" utvonal szamomra. Ha csaladdal utazunk, mindig lefekszem a hatsoulesen es semmi bajom, de ez esetben ez nemmegoldhato, mert tobben leszunk az autoban.

A hanyast nagyon nem birom, lehet furan hangzik igy regebben mindig megtudtam(ha nehezen is)allni, hogy ne hanyjak. Ez mindig bevalt, nem vettem be semmilyen gyogyszert, de par honapja volt egy hanyinger, gyomorrontasos betegsegem, azota ez az utazas kozben rosszullet rosszabbodott( azota vagyok a suli uton is neha rosszul) es igazsag szerint azota nem mentem oras utakra, csak a hatsoulesen fekve utazva, igy nemtudom birnam e a regi "modszerrel" a hanyingert, es megallni,hogy ne hanyjak.

Annak ellenere, hogy kiskorom ota nembirom a hosszu auto/busz utat, soha nem vettem be gyogyszert, nem is gondoltam ra, hisz megoldottam a "modszeremmel".

Viszont, most mindenkeppen ezt tartanam a legjobb megoldasnak. Tehat az lenne a kerdesem,hogy kinek milyen tapasztalatai vannak?

Melyik a erdemesebb szedni, Dedalon vagy Cocculine?

Tudom az egyik eros gyogyszer, es almosit, a masik pedig homeopatias, de en leginkabb az alapjan dontok mennyire hat, olyan kene, ami mindenkepp bevalik.

B6vitamint mar probaltam de nem igazan valt be, viszont arra hondoltam utazas elott par nappal elkezdem szedni, biztos ami biztos alapon. Ezt a masik gyogyszer melle is szabad, hiszen csak vitamin?

Szoval tudom, hogy a dedalont 30p utazas elott a Cocculinet pedig mar jo ha par nappal elobb elkezdem. De erdekelne melyik meddig hat pl.az ut alatt megegy dedalont bevegyek? Vagy eleg egy az utazas elott, illetve mennyire almosit, es mennyi ideig almosit?Egyeb mellekhatasok?

Es ugyanez lenne a kerdesem a Cocculinevel kapcsolatban is:)

Osszatok meg a tapasztalataitokat legyszives es segitsetek koszonom:))

17/L



2017. jan. 25. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban mindig nagyon rosszul voltam a hosszú utazásoknál, és mindig kaptam Deadalont. Az én nagylányom is rosszul szokott lenni, főleg régebben. Soha nem adtam neki Deadalont, mert nekem nagyon rossz emlékeim vannak róla. Úgy emlékszem, hogy ha bevettem, ugyanolyan rosszul voltam, csak annyira elkábultam tőle, hogy ennek ellenére rövidesen elaludtam.

Nála próbáltunk Cocculine-t, B6-ot, akupresszúrás csuklópántot, és igazából egyik sem olyan, amire biztosan azt tudnám mondani, hogy bevált. Arra odafigyelünk, hogy tejterméket ne igyon, édességet ne egyen utazás előtt, mert attól rosszabb. Nekem meg az a tapasztalatom, hogy segít, ha nem üres a gyomrom, nem nézek semmit sokáig az autóban (olvasás kilőve), de gondolom Te is rájöttél már, mitől vagy kevésbé rosszul. B6 vitamin meg Cocculine ártani biztosan nem árt, meg lehet próbálni néhány napig szedni (mivel a Cocculine homeopátiás, ezért egyszerre más gyógyszerrel vagy étellel-itallal nem szabad bevenni, csak legalább 30 perc különbséggel).

2017. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Katicka29 ***** válasza:
Szia. Nekem van néhány taktikám.:D Felnőtt létemre még mindig előfordul,hogy rosszul vagyok utazáskor. A dedalon általában csak kiütött néhány órára. A cocculine jobban bevált, és nekem az is használ, ha csak a jobb oldalon ülök, nem indulok el üres gyomorral és mindig van nálam kóla. Jó utat :)
2017. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban szinte mindig hánytam a hosszú utakon, és felnőttként sem nőttem ki teljesen. Ami nekem bevált, ha nem indulok üres gyomorral (egy szendvics a legjobb), viszont az italokat kicsit visszafogom. A legrosszabb, ha csak lé van a gyomromban, és semmi szilárd.


Ezenkívül az segít, ha nézem az utat, ahogy halad az autó. Ezt a tanácsot valamikor 10 éves kor körül kaptam, és azóta egyszer sem hánytam. Ha figyeled az utat, tudod, hogy fog mozdulni az autó, így az agyadat nem éri váratlanul a mozgás (ha belegondolsz, olyan sosincs, hogy az autóban a sofőr lesz rosszul).


Ha megengedik, hogy az első ülésre ülj, az a legjobb, hátul meg a fejtámlák miatt középről lehet a legjobban előrelátni.


A fenti gyógyszereket én nem próbáltam, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni sajnos.

2017. jan. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és beszélj a gondodról a többieknek, hogy ha rosszul vagy szólhass, hogy álljanak meg. Én gyerekkoromban mindig ezt csináltam, lehúzódtunk az út szélére, kiszálltam, és pár perc a friss levegőn, esetleg még egy szendvics segített.


Az a pár perc késés nem számít annyit, hogy amiatt behányj a kocsiba. Ha nem bírod szólj.

2017. jan. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!