Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne kínzás nélkül...

Hogyan lehetne kínzás nélkül cseppenteni a gyerek szemébe?

Figyelt kérdés

Kötőhártyagyulladása van és naponta 3-szor kell cseppentenünk a szemébe szemcseppet.


Volt, hogy 2 órán át magyaráztuk, hogy miért kell a szemcsepp, mik a szemcsepp használatának előnyei, mik a nem használatnak a következményei. De sajnos nem tudtuk meggyőzni.


Ezért aztán lefogtuk és úgy cseppentettünk a szemébe. Ezt azért 3-szor egy nap megcsinálni igen csak fájdalmas (nekem lelkileg) hiába utána az ölelgetés, vigasztalás. Ő megnyugszik, de én nem. ùgy érzem, hogy vissza élek azzal, hogy a gyermekem gyengébb, szegényke.


Kaptunk egy tanácsot, mely szerint éjszaka, amikor alszik, akkor cseppentsek, de ez nem működik, mert nem fedi le a napi 3 alkalmat.


Hiába magyaráztunk 2 órát, az nem működött. 5 éves egyébként a kisfiam és alapból nagyon akaratos és szeret ellenkezni. De azt meg kellene már értenie, hogy ami fontos, azt meg kell engedni.


2017. jan. 27. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Csukott szemre.
2017. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Sehogy, ez ilyen, föleg, ha akaratos.

Figyelj, a barátnömet a párjának kellett lefogni, ugy ellenkezett. 25 éves norol beszélünk...

2017. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Még jó, hogy nem 5x kell egy nap, nekünk legutóbb annyi jutott. Szemorvos mondta, hogy a belső szemzug környékére a csöppentsek, amikore be van csukva a szeme, a szempilla tövébe. Aztán bepislogja magának. Akkor is szenved az én fiam is, de így jobb mindenkinek. Azt meg hogy kicsordul vagy bele tudta pislogni a szemébe te is látod.
2017. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Snorri ***** válasza:
72%
Fiam detto, csak ő fele idős volt, és 5ször cseppentettünk. Volt lefogás, de a szemét annyira összeszorítja, hogy borzasztó, nem lehet szétfeszíteni. Nálunk az vált be, hogy ráülök, egyenesen tartom a fejét, és csukott szemre, aztán biztatom, hogy nyissa ki, aztán elengedem. Nem is szorítja össze egy idő után annyira, nem úgy csinál, mint akit ölnek, csak nyiffog. :-) garantáltan több jut bele.
2017. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Takaróba betakarom szorosan, aztán kifeszítem a szemét.

Persze ezt megelozte mindig a rábeszélés, könyörgés, amit csak akarsz.

Aztán 5 éves korában már általában megengedte, hogy csoppentsek.

A fiam összeszorította a szemét, hiába cseppentettem volna oda, hogy majd belepislogja, hát esélytelen volt.

Aztán már ó kérte, hogy inkább a takaró, mint simán lefogni, aztán egyszercsak összeszedte a bátorságát és azóta viszonylag egyszerű.

Sajna neki volt már párszor kötőhártyagyulladása, és feltételezem lesz is

2017. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

nem opcionális a gyógyszer. ha kell lefogom, ráülök, de megkapja.

drasztikus, tudom, de ebben nincs a gyereknek döntési lehetősége.

(örülj a 3x- cseppentésnek, nálunk kötőhártyagyulladásra első körben mindig ciloxant kap a gyerek, azzal pedig 5-6-8x kell naponta)

2017. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Én ezért kérek mindig kenőcsöt ilyen esetben a csepp helyett. Minden féle fajta, állagú gyógyszert gond nélkül beadok nekik, de a szemcsepp kifogott rajtam. Pedig tényleg mindent kipróbáltam.
2017. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

mi csukott szemre cseppentjük.

először megmutattam neki apán, és így megnyugodott, és hagyja...

simán becsukja a szemét, még kicsit meg is simizem, szólok neki amikor megy a csepp, és az a 'feladat', hogy ottartsa a cseppet..:-))

Ha mindkét szemnél ottvan, akkor nagyon finoman végigsimíthatja a szempillák tövében, ő saját magának, és már ki is tudja nyitni...:-)

2017. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

utolsó vagyok,

ja, az kimaradt, hogy a csepp a belső szemzúghoz megy, ottmegáll a csepp, és onnan simítjuk kifelé


sok sikert

2017. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon hasznos volt mind.


Látom, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.


Mondtam a fiamnak, hogy van egy jó hírem, nem kell többé lefogjalak, mert ki tudjuk próbálni, hogy a csukott szemedre, a szemzúgodra cseppentünk. Erre a kétségbeesett válasz: "Na de Anya, én azt akarom, hogy fogjál le" Ezen aztán jól meglepődtem :-))) Ki érti már ezeket a gyerekeket?


A kettő ötvözete úgy tűnik működőképes. Lefogom, aztán a csukott szemére cseppentek. :-) Különösen jó ötlet volt kedves utolsó, hogy játékosan oldjátok meg a dolgot. Ez nálunk is segített valamennyit.


Még egyszer köszönöm a válaszokat. Nem tudom, hogy ki pontozta le a hozzászólókat, de számomra mind egytől egyig hasznos volt és e-szerint is pontoztam.


Minden jót kívánok Nektek.

2017. jan. 28. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!