Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiúnak milyen társasját...

5 éves fiúnak milyen társasjátékot és kártyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 27. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Monopoly, gazdálkodj okosan, jenga
2017. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezüst-tó kincse.
2017. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dobble.
2017. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

6 éves fiam van, a következők vannak rendszeresen használva:

Lotti karotti

Dino park (ezt nagyon szereti)

Labirintus (nekünk éppen a mesterek labirintusa van meg, de kb mindegy, ezzel is, juniorral is rommá ver)

Kígyók és létrák (tecsós változat, amiben golyók vannak bábuk helyett, és igaz lépcsőkkel, csúszdákkal)

Jenga (ebből sokszor épít várakat a telepodognak és Angry birds-özik vele :))

Egyensúlyozós társas (a mienken pizzát kell megpakolni, h ne essen le a szakécs ujja hegyéről)

Elfenland (teljesen szabadon értelmezve csak barangolunk a térképen)

Click-clack (a vaddisznó és a mókusok. igényes, szép játék)

Zingó (jó, mert néhány perces egy party, szóval bmikor előkapható)

Gyümölcsöskert

memóriakártyák

sakk!!!

cable car

tudnak-e repülni a malacok (okosjáték, simán rommá ver)


Unokatesóknál még bejött a hordóban kuksoló kalózos, amit késekkel kell onnan kiugrasztani

mamánal van a Kis szellem (memória és ügyességi játék egyben) és concerto gusto kártya. mindkettő bejön.


közeljövőben szeretnék beszerezni UNO-t (hally-gally-nk van, de nem aratott nagy sikert, 2x játszottunk vele összesen), torpedót (mert leggyakrabban ketten játszunk), és talán jó lenne már catan telepesei, vagy carcassone...

2017. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az első miért lett lepontozva.. Értelemszerűen nem odaadod a gyereknek hogy "nesze itt van, menjél be a szobádba és játszál szépen" DE mást se! Pont azért társasjáték, én a barátom gyerekeivel többször játszottam monopolyt mikor 4 és 5 évesek voltak.. Most 6-7 és még mindig nagyon szeretnek (a gyerek monopoly-t is próbáltuk de az túl babás volt)
2017. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaz, kislány - de öt éves majdnem - nálunk a kedvencek:


Lotti karotti - mondjuk lehet 5 évesnek már nem vennék, mi 3 éves kora óta használjuk, de gyakran előkerül.


Ez a kártyajáték - nagyon jó

[link]


UNO junior kártya


Activity First vagy inkább Activity Junior


Cseresznyéskert társasjáték - ez nekem személy szerint annyira nem jön be,de a gyereknek tetszik


Gyümölcsöskert társasjáték is nagy kedvenc volt, de 5 évesnek már azt sem vennék


Most a Stone Age Junior, Catan telepesei Junior van tervben és pont kiírtam egy kérdést a társasjátékokról.


Egy jót még ajánlok:

[link]

Csak a müllerben láttam eddig, kis történeteket kell kitalálni az állatokkal és emlékezni rá később.

2017. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Meglesem őket. Sokat nem is ismertem, de így már van kiindulási pont! 😊
2017. jan. 27. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Yugioh kártya......jó csak vicceltem :D Egyértelműen olyat vegyél neki ami strapabíró. Esetleg kérdezd meg hogy milyen meséket szeret. Ha pl. odavan a Star Wars-ért akkor már abba az irányba eltudsz indulni.
2017. jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!