Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szervezzek, hogy...

Hogyan szervezzek, hogy legyen erőm a gyermekre?

Figyelt kérdés

Egész héten lótás futás munka, bölcsi, különórák, háztartás, esténként örülök, ha fitten végigtudom pattogni a vacsiztatást, fürdetést és végre alszunk.

Hétvégére egy rakás kimerült szerencsétlenség leszek, most direkt megfigyeltem magamon, hogy csak délelőtt van bennem energia.felkelek üdén, jo kedvvel indul a nap, játszva öltöztetek, irány a rokonok vagy a bolt és délre elfogy a szufla, alig várom hogy elaludjon, estére már nem is látok kirakózni sem.


Mindent összevetve pont a legeslegfontosabbra, a gyermekemmel a minőségi időre nem marad soha energia!!!

Pont fordítva kéne lennie a sorrendnek, de ha hanyagolom magam, vagy a háztartást akkor egy putrisnak is beválnék.


Most is kipurcanva írok, egy szalmaszálat nem tudnék keresztbe tenni.


Nem ilyennek képzeltem az anyaságot, nem akarok ilyen lenni.


2017. jan. 29. 16:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hány gyerek? Hány évesek? Hol van az apjuk?
2017. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az anyaság nem verseny, nem osztogatnak aranyérmet hiába feszülsz meg. Kérj segítséget, vagy hagyd szaladni néha a házat. Vagy von be a gyereket a házimunkába, így tanul is, együtt is vagytok és meselhetsz közben akár. Tanulj meg lazítani. Ez a legnehezebb, átéltem én is. Otthonról meloztam, közben háztartás, gyerekek és a férjemnek is kellett a hátszél. Aztán besokalltam, és néha futott a ház, persze csak egy két napig. Kitartás .
2017. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Hany gyerek? Ez elegge kulcsfontossagu kerdes.

Ha ketto akkor apukat be kene vonni. Ha harom akkor mas kerdes, annak fenyeben lehet tanacsot adni. Ha csak 1 akkor valamit nagyon rosszul csinalsz, marmint valamivel tul sokat pepecselsz. Leirhatnad egy napotokat.

2017. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

3. vagyok, 1 bolcsis gyerek mellett abszolut minden rendben volt, pedig dolgoztam teljes munkaidoben vezetokent (15 fos csoport). Apuka is 8 oras munkaidoben, sokszor tulorakkal es sosem ereztem ugy hogy szerhajtom magam. A gyerek is boldog es kiegyensulyozott volt mindig (mar ovis de a szitu ugyanaz)

Sok anyuka tulporgi a haztartast es ebben sajnos apuka sem segit. Van ismerosom, aki panaszkodik hogy semmire nincs ideje 1 gyerek mellett. Megkertem meselje el egy napjar, igy kezdodott: reggel felkelek kiran hogy gofrit vagy palacsintat sussek mert csak azt szereti....jaaaa itt meglett az elso amin valtoztatnia kell. Este minden nap foz ketfelet mert a gyerek nem eszik zoldseget a ferj meg bizonyos eteleket szeret.....oke, masodik martir baki.

Es igy tovabb.

Kiderult hogy szegeny no egy haztartasi robot aki azt hiszi mashogy nem lehet. Legtobben itt buknak el.

2017. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Ja, ferj: minek neki hatszel? Egyedul nem talalja a zoknit? En ferjem onallo felnott ember, a tarsam, nem a -bocsanat-fogyatekos gyerekem akit terelgetni kell. A reklamok is verlazitoan ezt sulyloljak: ha anya beteg, a lakas uszik mert apuka negykezlab maszik elmeroggyantkent a kupi kozepen.

Holott a ferfi nem szobanoveny, van annyi esze mint anyukanak csak valamiert a nok azt hiszik nelkuluk a ferj megzapul, ehhez hozzaszoktatjak a ferjet aki eltunyul es anyura marad minden. Aztan jon a panaszaradat. Ki kell alakitani higy egyenranguak vagytok!! Munkaban es misogatasban is.

2017. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem 1 van, én úgy értelmezem.

Egyszerűen nem tudom megérteni, miért kell rohanni állandóan a magyaroknak. Valamit rosszul csinálsz,illetve a magyar rendszer egy nagy rakás... Nekünk 2 gyerekünk van, a nagy iskolás, kicsi bölcsis. Egy napunk így néz ki. 8-ra viszem a nagyot, fél 9-re a kicsit, én 9-3-ig dolgozom,fél 4-kor hozom a kicsit, férjem 8-6-ig van, pénteken 2-ig, hétvégén egyikünk sem dolgozik. Heti 2x van különóra a nagynak, olyankor az apja hozza el, mert úgy végez. Fél 4 után otthon vagyunk, megfőzök, a pici "segít". A suliban a nagy megtanul, itthon csak átnézni kell esetleg, vagy ha valamit nem értett meg, akkor segítünk. Ezután játék, evés, fürdés, 9 körül ágyban vannak, én bepakolom a mosogatógépet, elpakolok a konyhában, ha kell felmosok, ez összesen nem több,mint 15 perc, elmegyünk férjemmel fürdeni, aztán beszélgetünk vagy filmezünk. Heti egyszer van hosszabb takarítás, általában szombat délelőtt, amikor fürdőt, konyhát takarítom, férjem porszívózik, ez is nagyon max.1 óra.Rendben tartjuk utána.Nincs mocsok, pedig itt Angliában aztán esik az eső, sok sár van .Ha Magyarországon élnénk is ugyanígy csinálnánk a napokat. Nem értem, hogy milyen háztartás van, amit mindennap rogyásig kell sikálni?

2017. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy egy 1 gyerekes anyuka miért ne lehetne fáradt. Nem csak a gyerekek száma számít, hanem az egyéb körülmények is. Nekünk is csak egy van, mégis fáradt vagyok és nem azért, mert rosszul csinálok valamit, nem a férjem hibájából, hanem egyszerűen úgy hozta az élet, hogy sok dolgom van. Lehet, hogy több, mint néhány 3 gyerekesnek.

Kérdező gondold át mi az amiből visszavehetnél. Végzel-e felesleges házimunkát. Tudnál-e kiszervezni valamit. Rendeljétek az ételt, ha megoldható, vagy járjon hozzád takarítónő. A férjeddel igazságosan osztjátok-e el a terheket? Van-e "befogható" nagyszülő? Van-e egészségügyi problémád? Ha igen, kezeltesd. Szedj vitamint, szánj időt sportra, aktív feltöltődésre. Pl. hétvégén ha délelőttre főzést terveztél, menjetek el egy fürdőbe és ebédeljetek inkább ott. Ha főzöl, főzz nagyobb adagot és fagyassz le belőle több kis adagot. Amit lehet rendelj házhoz. Ha van ebédidőd és belvárosban van a munkahelyed néhány apróságot el tudsz intézni akkor (pl. posta, gyógyszertár, stb.). Gépesíts otthon, a mosogatógép mellett a ruhaszárítógép a legnagyobb segítségem.

2017. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

A legtobb 1 gyerekes de holtfaradt anyukanak azert van sok dolga mert okozza... naponta csinal olyat amit 3 naponta is eleg. Van aki minden nap felmossa az egesz kecot.......egy ismerosom meg huzokocsival jar piacozni naponta friss husert a messzi henteshez mert csak az a megfelelo.

Termeszetesen van anyuka aki beteg rokont apol vagy onkenteskedik melo mellett, de a legtobb "jaj de sok dolgom van" a rosszul beosztott es otszazszor elvegzett hazimunka a normal merteku helyett, meg a naponta 20km-re levo bioboltban vasarlas.

1 gyerek mellett aki kicsinalja magat idegileg vagy energia szempontbol annak ellenere, hogy a haztartas es munka mellett nincs rendkivuli dolga, tetszik vagy nem, de valamit nem jol kezel. Nem jo a time management :)

2017. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Most én is gonoszkodhatnék, hogy a legtöbb többgyerekes ismerősöm meg azért nem fáradt, mert megközelítőleg nem foglalkozik összesen annyit a gyerekeivel, mint én az egy gyerekemmel. És nem én foglalkozok túl sokat a sajátommal.
2017. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Az csinalja jol aki nem holtfaradt de a gyerekevel is foglalkozik ez eleg evidens. Ne gonoszkodj, tanul ;)
2017. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!