Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul vagy mit...

Mit csinálok rosszul vagy mit kéne tennem a 11 hónapos fiammal? Kikészülök!

Figyelt kérdés

Tájékozott vagyok a pszichológiai hátterét illetően, hogy miért szeretne egész nap a kezemben lenni, értem, megértem, de akkor sem tudom ép ésszel kibírni. A nagyobbik fiam 2 és fél éves múlt, ő is ezt csinálta, szóval egyszer már végigmentem rajta, de a kicsi túltesz rajta. A lényeg, hogy SEMMIT nem tudok a picitől csinálni, ha csak nem hagyom sírni, amit nem igazán szoktam. Most tulajdonképpen mi a sírni hagyás? Az, hogy most ezt leírom ide azt eredményezi, hogy mellettem áll, üvölt és tépi a kezem. Általában mindent fél kézzel csinálok, de vannak dolgok amit lehetetlen. Nem is vagyok egy tiptop háziasszony nem érdekel ha éppen van egy kis mosogatnivaló vagy ilyesmi, de azért nem is mászik el a ház. Ha leülök és játszom vele, akkor jól érzimagát és még magában is eljátszik, de amint elkezdek bármi mást csinálni üvölt. Próbáltam már mindent, bevonni stb, a földön ülve szoktam krumplit hámozni, ő meg pakolgathatja, de a földön ülve nem tudok mosogatni sem főzni. Tud már járni de ez sem segít.


Inkább arra lennék kíváncsi, hogy --- per pillanat az összes tányér és lábos piszkos, fel is kéne porszívóznom mert annak is már 3 napja és látszik --- csináljam meg és ne törődjek vele, hogy óbégat fél órát vagy amíg tart, vagy hagyjam és foglalkozzak vele majd lesz valahogy. Tudom, hogy ez csak egy időszak, de már azóta tart, hogy mászik, már vagy 5 hónapja.


Megőrülök ettől a ne hagyd sírni a gyereket mert lelki beteg lesz rám van szüksége dologtól, mert az jobb neki ha én vagyok idegbeteg attól, hogy nem tudok megcsinálni pár egyszerű napi rutin dolgot? Az a baj, hogy attól is kikészülök ha sír. Ti hogy csináljátok?


Persze alszik a gyerek de azalatt mindent el tudtok intézni? Plusz van a másik kicsi is és vele is foglalkoznom kell, nem egyszerre alszanak.


Szóval mit csináljak per pillanat és mit rontottam el? Mert ha mindkettő ugyanezt csinálja tuti bennem van a hiba.


Tudom, hogy most fogok kapni hideget-meleget, nem érdekel de hátha valaki ír valami olyat ami erőt ad, vagy bármilyen formában észhez térít, legyen akár pozitív vagy negatív. Bírom a kritikát. Nem pátyolgatást kérek, hanem tanácsot. KÖSZI!!!


2017. jan. 30. 17:57
1 2
 1/19 anonim válasza:
32%
Csak ne foglalkozz vele és majd rájön, hogy nem tudsz mindig rá figyelni. Igen, sírni fog egy ideig, igen, szomorú lesz, de megtanulja és elfogadja.
2017. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
Miért egyedül csinálod? Nagymama? Nekem sokkal könnyebb, mikor 2-3 naponta ott vagyok a nyugdíjas szüleimnél, estére mikor férjem hazajön, mi is otthon vagyunk már. Ott is foglalkoznom kell a gyerekekkel, de mégis könnyebb, mert felnőtt emberi szót is hallok, és ha öt percekre is elterelik a gyerekeket, már kikapcsoltabb vagyok, pl. tudok újságot olvasni, vagy enni. Egyedül nehéz, idegörlő lehet, egymás idegeire mentek. Nem lehetsz rossz anya, de ha úgy érzed nem megy, akkor nyiss más megoldás, segítség felé.
2017. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves 1es!

Köszönöm! Valószínűleg így lenne, de én 5 perc után megsajnálom, ahogy csatakosra izzadva üvölt, mintha kínoznám. Lehet, hogy ez a baj, hogy sosem hagytam sírni, de mennyi idő után fogadná el ezt az új helyzetet vajon? Most végül is elmosogattam a legfontosabbakat és addig a lábamat tépte és üvöltött.


Kedves 2es!

Köszönöm! Sajnos az összes rokonom külföldön él, kivétel anyósomékat, de ők nem partnerek ebben. Elég nekik a két hetente fél nap. Igen valóban, főleg a tél nehéz, hogy 7-19 ig egyedül vagyok velük már mióta megszületett az első. Talán a jó idővel egy kicsit könnyebb lesz remélem.

2017. jan. 30. 19:06
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Csatos hordozó? Nálunk mindig bejön
2017. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 wadgulya ***** válasza:
35%

nincs barátnőd, ismerősöd, aki átjönne hozzád mondjuk 1-2x hetente pár órára legalább?

értem, hogy család nincs közelben, de tudod, olyan jó ismerősre gondolok, hasonló helyzetben lévő anyukára a közelben....

ha lenne melletted a lakásban egy másik felnőtt, már megoszlik a gyerek foglalkoztatása, lenne időd, akár csak negyedórád szusszanni, teregetni, mittudomén.

2017. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is hasonló a 11 hós lànyom, de szerintem kb minden gyerek ilyen. :) èn azt csinálom, hogy amikor egyedül vagyok vele akkor minimális munkát csinálok csak, mosogatógèpbe kipakolál, bepakolás, mosógèpbe bepakolàs. Ö is csak akkor van el, ès játszik egyedül, ha ülök a földön mellette vagy a kanapèn. Èn azt szoktam, hogy akkor nèzek meg egy-egy sorozatot, netezek picit vagy tanulok amíg a kanapè mellett elszöszöl.

Kètszer alszik 45 percet, akkor eszek ált meg megcsinálok vmi gyorsat, amit vele nem lehet. Enni se lehet, ha èbren van, mert el kezd ordítani. Annyi szerencsèm van, hogy ö a porszívózàst szereti, jön mellettem ès nevet, így azt heti egyszer vele megcsinálom, egyszer meg hètvègèn, amíg az apja lefoglalja. Ált délutànonkènt is 1-1,5 óràt foglalkozik vele az apja, ma pl ekkor föztem neki gyorsan. Ez nagy segítsèg.

Illetve, amit szoktam hagyni neki, hogy kipakoljon 1 szekrènyt a konyhàban. Így nyerek kb 5 percet sírás nèlkül, akkor csinálok meg olyat, amire azonnal szüksèg van, pl neki kaja elegítès, 1-1 dolog elmosogatása, tea fözès, stb.

2017. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Szia.Mi kulfoldon elunk es nekem sincs segitsegem van amikor a fiam csak kezben szeretne lenni es igy nehez a hazi munkakat megcsinalni.nekem van egy manduca csatos hordozom es a hatamra szoktam rakni ott tud nezelodni es persze ami a lenyeg neki h velem van.en meg tudok barmilyen hazi munkat elvegezni.szerintem egy probat megerne neked is. :)
2017. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Hordozó? Vagy őt is bevonni a mnkába? Venni neki játék porszívót serűt és ő is tudna neked segíteni. 3 gyerekem van sokszor nyűgösek. Én pl mosogatógépet kértem, hogy vegyünk így a konyha nem fut és rengeteg időt spórolok vele. Takarítani mind 3mat bevonom ők takarítják pl az ajtókat én haladok a szekrényekkel. Tésztát leszürni vissza teszem az ágyába mert azt nem erem az 1 évesem mellett csinálni de a többi munkába bevonom a gyerekeket.
2017. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Köszönöm mindenkinek, akkor végül is szinte mindenki ajánlja a csatos hordozót, ezt még megpróbálhatom. Nekem csak rugalmas kendőm van, amit 6 hónapos koráig használtam, de csak kint. Azt még talán megpróbálhatom csípőre kötni, ez egy erősebb fajta (je porte mon bebe) 14 kg-ig jó elvileg. Csatos hordozót viszont mindig is szerettem volna, csak kicsit spórolnom kell rá vagy nézek használtan.


Az egy szekrény kipakolása nálam is játszik csak ha túl gyakran vetem be, akkor már nem érdekes számára. Mert ha szabad, akkor nem olyan nagy buli. :)


Nem tudom ki pontozta le a válaszokat én mindenkinek pozitívra értékeltem, mert mindenki tapasztalata érdekel.


Úgy látszik nem vagyok egyedül ezzel a problémával, csak az idegeim gyengébbek per pillanat... :D

2017. jan. 31. 12:33
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

nálunk anyám berakott a járókába oszt kész, mivel nem is foglalkozott velem túl sokat(értsd folyton kézben levés) ezért nem is bőgtem. Sír és akkor mivan? ez csak hiszti, szimplán vágyik a figyelmedre de ha most nem látsz neki a leszoktatásnak akkor:

1.)beleőrülsz

2.)oviba szoktatásnál problémák lesznek

2017. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!