Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák mit tegyek kikeszülök...

Anyukák mit tegyek kikeszülök tőle?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves ovis. Van egy nővére és várjuk a kistesót. Mindig nagyon extrovertált, vidám, magabiztos kisfiú volt. Kedves, nyugodt gyerek volt. Most nagyjából 1 hónapja teljesen ki van fordulva magából. Az oviban továbbra sincs semmi gond vele, de itthon.....hazajön az oviból és ordít. Ok nélkül sír meg sem mondja hogy mi a baj. Semmi nem segít, ha szeretgetem ha figyelmen kívül hagyom, ha rászólok hasztalan. Egyszer csak abbahagyja ugyanúgy kezdte hirtelen minden ok nélkül. Aztán alvaskor ugyanez. Csak sír sír aztán mire 100szor megkérdezem mi a baj, talán kinyögi hogy rejet kér vagy énekeljek, de úgy mintha már előtte 100szor kérdte volna csak nem kapta meg. Holott nem is szólalt meg csak üvölt. Ugyanez reggel, ébredésnél, adok neki tejet akkor vagy az a baja hogy nem kér vagy az hogy igen. Nem tudok mit kezdeni vele és a legrosszabb hogy nem tudom az okát! Nem tudom miben kellene segítenem neki mert csak sír és nem mondja. Az oviban is úgy vettem észre nem tud úgy beilleszkedni nincs olyan igazi barátja, van aki kötözködik vele, ő meg nem az a fajta aki ellenkezik. Többször mondta hogy bénának nevezi az egyik fiú, meg a múltkor öngyilkososat játszottak mert ez a fiú azt mondta neki legyen ő öngyilkos... akkor szóltam az óvónőnek, azóta nem hallottam ilyet vissza tőle.
2016. márc. 17. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem túlfárad estére, viszont nincs szókincse, képessége arra, hogy ezt kifejezze és a pontos igényt megjelölje.

Az érzelmeit mennyire segítetek neki beazonosítani? Tudja, hogy hogyan fejezze ki a fáradtságot/frusztrációt/bűntudatot/boldogságot/örömöt?

2016. márc. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudja, 4 éves nem 2. 1,5 éves kora óta beszél, meg eddig jó kedvű, extrovertált volt. Vicces vidám és kiegyensúlyozott. Tavaly februárban kezdte az ovit előtte bölcsis volt. Mindig központi figura volt. Bárkivel könnyen barátságot kötött. Most meg úfy érzem nem önmaga. Mindenképp azt érzem nála hogy valami van a háttérben. Történt vagy történik vele valami amit nem tud feldolgozni. Nemsokára szülinapja lesz, és lesz egy icipici szülinapi zsúr ahova mondtam hogy elhívhat 4 barátját. Erre a nővére csoportjába járó gyerekeket kezdte sorolni. Nem a sajátjait. Meg ha udvaron vannak akkor a lányom csoportjával játszik,nem a saját csoportjával. Az óvónő szerint nincs vele gond nagyon aranyos szófogadó fiú. Ebből is gondolom, hogy ovis baj lehet a háttérben, mert itthon adja ki magából. Illetve mostanában szokta kérdezgetni hogy ugye ma nincs ovi?? Most a hosszúhétvége alatt is volt alvási nehezség meg reggeli, esti hiszti, viszont napközben teljesen jól elvoltak, szót fogadtak ebédeltek aludtak, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Teljesen kezelhető normális gyerekek.
2016. márc. 17. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az ovira tippelek, írtad is hogy van egy kisgyerek aki időnként piszkálja. Ha eddig barátságos, vicces, központi figura volt, most meg csendes, nem igen barátkozik akkor szerintem az lehet a baj, hogy valaki vagy valakik nagyon kikezdték az oviban.

Próbálj vele (bár biztos próbáltad már) akkor beszélgetni ezekről amikor nem hisztizik, vedd elő a témát akkor amikor jó kedve van, hátha elmondja hogy mi is bántja.

Valószínüleg az oviban nem tud-akar kibontakozni, inkább visszavonul hogy ne bántsák, otthon meg minden kitör belőle.

2016. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma elhoztam ebed után él elmentünk kettesbe fagyizni. Elmondta hogy az a fiú ma arra biztatta őket hogy ugorjanak ki az ovi ablakán és szökjenek meg mert az ovi szar hely... ez ugyanaz a fiú aki múltkor öngyilkosos játékra biztatta... nem tudom mit tegyek, beszéljek a fiú szüleivel hogy nagy a gáz azzal a gyerekkel?
2016. márc. 17. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább az ovonökkel kéne beszélni szerintem.
2016. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!