Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek ADHD-s a gyermeke,...

Akinek ADHD-s a gyermeke, mesélne arról, milyen volt kicsinek?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy 2-3 éves kora között miben különbözött a többi gyerektől, hogyan alakult a felismerés után? Köszönöm!

2017. febr. 10. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekelne, és ha nem baj, én is válaszolok-bár nálunk még csak gyanú van, diagnózis nincs.

Szóval az én fiam 5 éves, és ha egy mondattal kéne leírni a fejlődését, úgy mondanám,hogy gyakorlatilag egy helyben toporgunk.Ugy értem,hogy a kisgyerek kor minden tünetét produkàltuk,pl dackorszak,akaratossàg,makacsság,túlpörgés,ritkan agresszivitàs,stb... ezek tulajdonképpen egyenként is mind normálisak,de sajnos nem növi ki egyiket sem,ezen kívül borzasztó túlmozgásos, a koncentrációja nulla olyan feladatokhoz,ami nem érdekli..

Mind a kérdéses korban,mind korábban a fő jellemzője tehát a folytonos nyughatatlanság volt, csecsemőkorban a mozgasfejlődése sem mindennapi:alig-alig akart forogni,nagy sokára csak..A védőnő már szakemberhez akart küldeni..

Aztán hirtelen felállt, kuszas mászás sosem érdekelte,9 hónaposan pár lépést tett,utána 2 hétre önállóan járt..Vagyis inkább futott.

Még oldalakat tudnék írni,de igazából most várjuk hogy időponot kapjuk végre a nevelési tanácsadóba.

2017. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én igazából azért nem tudom eldönteni, hogy ráillik e vagy sem maga a fogalom, mert van ami igen és van ami nem. Nála is megvan, hogy folyamatosan mozgásban van, tv nézés közben is állandóan váltogatja a helyét, folyton pörög, nemleges válaszra iszonyat dühös lesz és sikít, megharap, megüt, este alig tudjuk lefektetni aludni, de aztán szépen végigalussza az éjszakát. Érdekes, hogy déli alvásnál viszont magától megy aludni. Kisbabaként egy kis tünemény volt, mindent időben csinált, nagyon hamar kúszni kezdett, aztán ugrált mint egy kis nyuszi, fél évesen ült, mászott, 7 hónaposan felállt, bútorok mellett sétált, aztán 10 hónaposan elindult. Már akkor is pörgött folyton, de nem gondoltunk rosszra. Most le van maradva. 2,5 éves és nem beszél, a bölcsödében is mondták, hogy a kortársaihoz képest le van maradva, nem szereti a szabályokat, van amit elfogad de van, amit nem és olyankor mérges lesz és épp aki mellette van megüti :( Remélem, hogy csak nagyon türelmetlen és ha elvisszük tornászni TSMT-re, akkor majd ügyesen felzárkózik... nagyon félek :(
2017. febr. 11. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!