Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyermeke kifelé...

Akinek a gyermeke kifelé kancsalít, elolvasná?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretnék érdeklődni akiknek a gyermekük (2-3 éves) kifelé kancsalít a szeme, végül mi lett vele?

Többször voltunk több szemész orvosnál. Azt mondták h egyenlőre nem adnak szemüveget hátha magától vissza áll. Van akinek tényleg magától megjavult??

Aki tud erről bármilyen infókat, történetet, véleményt pl műtétről is az leírná? Nagyon szépen köszönöm

Amúgy a kislányom tudja, hogy nem rendesen működik a szeme mert néha szoktunk játszani hogy pl nézze az ujjam, vagy orrom. És be csukja az egyik szemét mert 2vel nem tud oda nézni, és megkérdezi hogy hogyan kell? Aztán pislog 1-2t és már helyre áll a szeme, szóval szoktunk így gyakorolni, hogy koncentráljon 2 szemmel 1 pontra.



2016. dec. 6. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem állt helyre, 6 évesen megműtötték mindkét szemét. Szemüvege sosem volt, mert a látásával nincs probléma, attól nem jött volna helyre. Ma már csak 2%-os az eltérés, ha kicsúszik oldalra a szeme.
2016. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért 6 évesen? Előbb nem lehetett volna?

Hogyan viselte szegényke? :(

2016. dec. 19. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiamnál fél évesen vettem észre, vittem is a szemészetre. Kapott szemüveget, igaz, ő kissé rövidlátó is. Szemüvegben nem kancsalít. A dokinő szerint simán kinőheti. Nem a rövidlátást, de a kancsalítást. A szemüveget állandóan hordania kell. Még csak másfél éves, de azért remélem, így is hasznos lehet a sztori :)
2017. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia.Hogy van a kislányod szeme ? Az én kislányomnak is kifelé kancsalít a jobb szeme, kb 5-6 hónapos kora óta.Most már 3 éves elmúlt,és nem javult semmit..járunk szemészetre,a látásával nincs baj,szemüveget nem kaptunk.

Ha távolra néz,már egyáltalán nem használja a jobb szemét.. :( szóval valami jó lenne..legalább a takarást megpróbálni vagy nemtudom..

2018. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21 hónaposan kezdtük a kislányomnak takarással kezelni a szemét, és rövid idő alatt javult. 3 havonta járunk kontrollra, nem tudom, meddig kell, hogy tartós legyen. Kinőni nem fogja, magától nem javul, mindenképpen szemészetre kell vinni.
2019. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!