Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiönteném a lelkemet, hátha...

Kiönteném a lelkemet, hátha valaki járt hasonló cipőben? (bocsánat, hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Közel három éves a kislányom. A szülésem igazi horrorszülés volt, a szakmai stáb felkészültségének köszönhetjük, hogy egészségesek vagyunk mindketten. Több gyereket nem terveztünk amúgy sem, de ez se hozta meg a kedvemet.

Én a harmincas éveim közepén járok.


Két hónapja egy rutin citológiai vizsgálat eredménye "gyanús" volt. Az orvosom egyben onkológus is, így pár héten belül le is szervezte a műtétet. A szövettan alapján súlyos rákmegelőző állapotom volt, mondhatni utolsó pillanatban, a vakszerencsének (meg az orvosom szakmai rálátásának) köszönhetően időben elkapták a folyamatot. A leletmegbeszélésen mondta, hogy bizonyos eredmények arra utalnak, hogy kiújulhat az állapot, ezért gyakoribb citológiai vizsgálatokra van szükség.


Anyai ágon előfordultak rákos megbetegedések, így genetikailag is terhelt vagyok. A jelenlegi helyzetet leszámítva amúgy makkegészséges vagyok, ezt a vér-, röntgen- és EKG vizsgálatok is alátámasztották.


Mégis, pofán csapott az eredmény... Eddig se hittem magam sebezhetetlennek, de hiába volt szerencsém és időben kimetszették az idővel biztosan rákká váló elváltozást, nagyon megijesztett. Mi van, ha más szervemben is kialakul és idő előtt távozok, anélkül, hogy látnám felnőni a lányomat? Ő hogyan dolgozná fel ezt?


Igen, betojtam és kicsit úgy érzem, hogy magamra maradtam a parámmal. Ezért is szeretnék párbeszédet kezdeményezni, hátha valaki átesett hasonló helyzeten (főleg pszichésen) és pozitív kimenetele lett.


2017. febr. 12. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem hónapig elhúzódó menstruációim vannak a szülés óta. Kétszer volt küretem, kétszer vártuk a szövettani eredményt. Szerencsére soha semmi rosszindulatút nem találtak, de az a másfél hét, amíg várni kellett, azt senkinek nem kívánom. Én is sokat gondolkodtam akkor, hogy mi lenne, ha. Nagyon nehéz volt. A férjem és az orvosom támogatása nélkül szerintem megbolondultam volna.
2017. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne kezdj el ezen gondolkozni, hogy mi lesz, HA ...

jo lett az eredmenyed, ennyi, orulj neki.


Egy munkatarsam felesege par eve halt meg, torolte a port a szekrenyrol, es razuhant a szekreny. Ki sem kell leoni a hazbol a bajgoz.

De nem lehet igy elni, hogy ezen gondolkodsz.


Ettol fuggetlenul en is szoktam, es nalunk apa nincs a kepben, ugyhogy en meg egy kisebb betegsegtol is rettegek, hogy hogy latom el a gyerekemet.

2017. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hétköznapi betegségektől nem félek, bár szerencsére nem is vagyok beteges.

De a rák elég félelmetes lehetőség, főleg, hogy kiújulhat. Gyakrabban kell járnom citológiára, illetve az orvosom is jó szakember, bízom benne (mentette már meg az életünket szülészként).


Ráadásul a szülés annyira szétnyírta az ivarszerveimet (a HPV is jó eséllyel a szülés okozta traumás sérülések hatására aktiválódott és okozta ezt az állapotot), hogy amint meggyógyultam, jön a következő műtét méhsüllyedés miatt. Ezt nem vállalta a konizációval egyidőben, mondván, nem sürgős műtét.


Az is megijesztett, hogy a HPV a végbélnyílásnál és a szájüregben, garatban is okozhat rákot. Utóbbira viszont nincs szűrés. Mire panaszt okoz, addigra lehet, hogy késő. Emiatt sajnos valós a fenyegetettség. A fertőzést utólag már nem tudják kezelni, gyerekkoromban még nem létezett oltás ellene.

Az mondjuk nem kétséges, hogy amint eléri a megfelelő kort, a lányomat mindenképpen oltatni fogom ellene.


No meg gyerekkoromban láttam súlyosan beteg rokonokat. Haldoklókat. Nyomasztó volt megélni, pedig nagyszülők, nagynénik voltak, nem a szüleim (ők szerencsére jól vannak). Ennek se szeretném kitenni a lányomat. A műtétről tud, de csak a saját szintjén. Valószínűleg a műtét szó jelentését se ismeri pontosan, valami mágikus varázslatnak gondolhatja, amit a "doktor bácsi" csinál és hipp-hopp meggyógyul tőle az ember. Részletesen nem is akarom kamaszkora előtt elmondani, amíg nincs meg az érzelmi érettség és a biológiai tudás ahhoz, hogy ténylegesen megértse. Remélem, hogy addigra tényleg csak egy anekdota lesz.

2017. febr. 13. 08:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Fogj egy papírt. Írd le az aggodalmaidat. Írd mellé hogy mit tudsz tenni a helyzet javitásáért pl. Eljárok szűrésre, gyerekelhelyezés hogy lenne ha...

Ha leírtad, illetve miközben írod a tintával erősitsd meg a tudatod hogy kiadod a félelmeidez a papirra. A helyzet javítására részeket pedig kvázi pozitivumként lehet felfogni.

Ha kész, csukd be és zárd le gondolatban .

Úgy kell tekinteni a papirra hogy most leirtam kiirtam magambol, vége, de bármikor amikor ezzel akarok foglalkozni gondolkodni, előveszem a papirt és átolvashatom, irhatok hozzá.

Ezáltal keretek közé teszed a félelmeid. Nem tagadod meg de sokat segit kiadni magadból részletesen. Minden pici aggályt.

2017. febr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!