Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hosszú ideig tartó orrdugulás,...

Hosszú ideig tartó orrdugulás, és váladékozás kisgyereknél mitől lehet? Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Még nem jutottunk el orvosig, hogy megtudjuk mi ez. Próbáltam neten rákeresni, de nem igazán találtam semmit sem, mert mind náthát és megfázást ír, valamint arcüreggyulladást, ami szintén kizárható, mert a tünetek, amelyeket felsorolnak nincsenek nálunk.

köszönöm


2016. febr. 18. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Fiam (3 éves), és lányom (1,5 éves) kb 1 hónapja taknyosak. Voltunk orvosnál. Felsőlégúti fertőzés. egymástól kapják vissza, meg szerintem az oviban is visszafertőződik a fiam. Az orvos sem mondott semmit, csak hogy szívjuk az orrát... Ja, de semmi nem jön belőle ha megszívjuk, csak átlátszó váladék folyik néha ki az orrukból. Nem tudunk mit tenni. Egyszer majd elmúlik. :/
2016. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom.. én is mindennap szívom az orrát és nekünk az a sárga, erős váladék jön ki, ami általában a betegség végét jelzi, de most ez már több, mint 1 hónapja tart!
2016. febr. 18. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Orrmelléküreggyulladásnak tűnik. Napi 3x5-10 perc infralámpázás, utána alapos orrszívás!
2016. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ne haragudj de egy honap alatt nem làtta orvos? qz orrvàladék szine ha sàrga vagy zöld az bakterialis felulfertözés. nekunk mindigezt mondja az orvos. ilyennel 3 nap max egy hét nek mulàs utàn orvoshoz kell menni.
2016. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos, igy van. a részletekbe nem mennék bele, legyen elég annyi, hogy nem volt rá módom!
2016. febr. 18. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Az már baromi régen meghaladott dolog (nem minden orvos tanul holtig...), hogy a színes orrváladék bajt jelent. Egyáltalán nem jelent bakteriális felülfertőződést vagy arcüreggyulladást a tévhitekkel ellentétben, hanem a megnövekedett polimorfonukleáris sejtek és azok enzimatikus aktivitása állhat ennek hátterében, ami normális folyamat, és ilyenkor is indokolatlan az antibiotikum adása
2016. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!