Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnak a kisfia tokkal...

Mit csinálnak a kisfia tokkal aki bántja a többi gyereket?

Figyelt kérdés
2eves lesz.Mar 3honapja korától járunk közösségbe és mindig ő volt a legkisebb.Elofordult h bántották,durvák voltak vele a gyerekek.Mikor nagyobb lett észrevettem h bántja a többieket.Eleg kellemetlen.Otthon nem lát tőlünk ilyesmit(ezt is megkaptam),őt sem bantjuk,türelmesek vagyunk vele.Van kistestvére is aki lassan egy éves.
2017. febr. 17. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Azért bántja a többieket mert korábban őt is bántották a gyerekek.
2017. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A felnőttekkel rögtön kijön és roppant nyitott gyerek.Viszont nagyon kellemetlen nekem,h a többieket bántja.Es csak a fiúkat.Kislanyokat puszilgatja/ölelgetik(alltalaban ilyenkor is ellokik) A szülők közt is azt vettem észre,hogy mindegy h jót vagy rosszat csinál mindenképp nem tetszésüket fejezik ki...Nem tudom,hogyan orvosolható ám h ne bantson másokat.Beszelgetunk vele,elmondjuk...Aztán használ,mert megöleli őket(ilyenkor is ugye ellokik) aztán legközelebb megint úgy megy oda h bánt :(
2017. febr. 17. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt az ölelés dolgot ne erőltesd nála, nem ez lenne a lényeg, hanem, hogy ne bántson másokat. Mást nem tudsz csinálni, csak százszor elmagyarázni, hogy ez nem jó érzés a másiknak, stb.
2017. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyelőre a verbális eszköztárát fejlesszétek. Tudja azonosítani, hogy éppen milyen érzelmet él meg, illetve tudja használni a bocsánat-kérem-köszönöm szavakat.

Ha már a beszédfejlődése ott tart, hogy ki tudja fejezni magát, szóban is megoldhatja a konfliktusok java részét.


Ezeket játékosan lehet tanítani, pl nagyon hangsúlyosan megköszönni, ha megcsinál valamit, kérni dolgokat. Idővel átveszi. Ha pedig mérges, akkor narrálni, hogy "látom, most nagyon mérges vagy, mert...". Így ez is beépül a szókincsébe és ki tudja fejezni az érzéseit. 2 évesen az ütés a szelep, később már lehet az is, hogy kibeszéli magából.

2017. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ölelés én sem erőltetném, kortól függetlenül sokan nem szeretik.


A lányom nagyon haverkodós, de egyszer egy váróban elsírta magát 2,5 évesen, mert egy kb. egy évvel kisebb fiú odatotyogott és ráborulva megölelte. Félre is lökte - valamiért az a kisfiú nem volt szimpatikus neki. A fiú nővérével viszont azonnal összebarátkozott, ő már ölelgethette.

2017. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem az ölelést.Mint a verest úgy ezt is önmagától csinálja.Egyiket sem mondtam.Se ezt,se azt
2017. febr. 17. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok az 1. választ lepontozóknak. Szerintetek a pszichológus vagy kriminálpszichológus szakemberek mivel magyarázzák a mások bántását? Nem azzal hogy őt is bántották?
2017. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem volt hasznos a valasz.Nem az a baj,h nem jöttem rá miért van(nem is ez volt a kérdés) hanem h mit csináljak?!
2017. febr. 17. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!