Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elmeséltetni a...

Hogyan tudnám elmeséltetni a kisfiammal, mi bántja?

Figyelt kérdés
5,5 éves a kisfiam.Keveset mesél az óvodáról.Ha mond is valamit,inkább arról,hogy más gyerekek mit csináltak.Ritkán mondja el a saját dolgait.Sosem ment túl nagy lelkesedéssel óvodába, de az utóbbi 3 hónapban szinte minden reggel sír.Azt találtam ki, hogy esténként kislány koromból vett,illetve kitalált óvodás történeteket is mesélek neki, s a reakcióiból azt sejtem, hogy valószínűleg megalázzák az óvónők, legalábbis az egyik.Hogyan tudnék erről megbizonyosodni?
2016. máj. 1. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ülj le vele beszélgetni, mondd, hogy anya nagyon aggodik, és szeretne tudni, hogy mi bantja. Esetleg kérd meg, hogy rajzoljon az ovodajarol, majd ha vegzett, kérd meg, hogy meséljen a rajzrol
2016. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

nem értelek!!! 5,5 éves, legalább 1 éve ovis! soha nem szeretett menni, 3 hónapja sír, sejted, hogy megalázzák, mi a fenére vársz? miért?

holnap keresd meg a vezetőt és kérd át másik csoportba vagy keress másik ovit, de ne dugd tovább homokba a fejed. értem mit szeretnél, de ezt akkor kellett volna mikor nem szeretett menni, most már nem mese kell, hanem áttenni, új esélyt adni neki!

2016. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3 éves korától jár oviba. Nem ő az egyetlen sem az óvodában,sem az ismeretségi körben, aki nem szeret oviba járni.

Az óvónőkkel beszéltem külön-külön, és együtt is.Természetesen semmi nem történt az oviban (szerintük).

Tudom azt is, hogy a fiam imád bohóckodni.Ezt lehet nehezen viselik az óvónők.A gyanúm onnan jön, hogy amikor a férjem viszi reggel,kicsit késni szoktak,ekkor jön az óvónőtől a gúnyos beszólás, hogy" késett a lift,mi?"meg hasonlók.Már a gyerekek is szokták mondani a fiamnak.

Néha egy rokonunk hozza el oviból,mondta,hogy volt,a fiam oda akart bújni az óvónőhöz, ő meg durván eltaszította.

A fiamból annyit tudtam kiszedni, hogy pl. hangosan pukizott, és nevettek, majd az óvónő ezért a sarokba állította.Vagy mikor napos volt,elejtett egy tányért véletlenül.Kérdeztem mi lett ezután?Mondta,hogy hagyjál békén anya.S nem ez az első ilyen eset.A pukizós történet után beszéltem az óvónőkkel,azóta nem mondja el a fiam,mivel büntetik.Szóval csak sejtéseim vannak,lehet,hogy túlaggódom az egészet.

2016. máj. 1. 22:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Má' nemazé', de ez lelki bántalmazás, amit az ovónők csinálnak. A bélgáz egy természetes dolog, egészségügyi gondok lesznek a visszatartásától, ja és nem lehet "direkt" fingani. Én mindenképpen átkérném egy másik csoportba. Az óvónökkel hiába beszélsz, úgyis letagadják.
2016. máj. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, kérd át, másik csoport, vagy akár másik óvi!
2016. máj. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

megoldás lehet, hogy eljátsszátok otthon akár plüssökkel, akár kisautókkal, hogy mi történt az oviban. nem hogy vele, hanem általában, ki kivel játszott, ki volt a napos, stb. előbb-utóbb sor kerül arra is, hogy vele mi történt.


a "mi volt az oviban?" kérdés nem célravezető. semmi. unalmas volt.

de lehet máshogy is kérzezni.

Mi volt a legjobb? a legunalmasabb a mai nap? ki volt a leggyorsabb? mi ízlett leginkább az ebédben? ki mellett aludtál? stb, stb. ezekre ha válaszolgat tovább fogja fűzni a dolgot.

pl Zolika volt a leggyorsabb tornán... de csak azért, mert engem fellökött a Lilike...

vagy a husi nagyon finom volt... de addig nem kelhettem fel, amíg a káposztából is nem eszek legalább 5 kanállal...

és máris van infód arról, hogy kivel volt összetűzése.

nem fogja már elsőp alkalommal továbbfűzni a mondanivalóját, de ezzel rá lehet vezetni arra, hogy elmondja, mi történt vele.

2016. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Írtátok, hogy az óvónők úgyis letagadják. Sajnos így van, erre már rájöttem.

Utolsónak: így szoktam kérdezni,bábozást próbáltam,de ha a saját dolgaira terelődik a szó, akkor jön a hagyjál anya.Persze lehet,hogy akkor én is sürgetőbben kérdezek,vagy érzi rajtam az aggódást,erre jobban figyelek majd.

2016. máj. 2. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha gond van az óvónőkkel, akkor simán el tudom képzelni, hogy valamelyik megjegyezte neki, hogy mit kell otthon árulkodni, azt meg nagyon marára vette. Finoman intézd, de a váltás lehet jó lenne. Kikérheted erről akár a fiad véleményét is. Legalább kiderül, mennyire súlyos a helyzet, ha mindenképpen másik csoportba szeretne ő is járni, akkor egyértelmű.
2016. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!