Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelnétek azt a...

Hogyan kezelnétek azt a helyzetet, amikor a nagy komolyan bántja a kicsit?

Figyelt kérdés

Konkrétan:

az előzmény kisebb vita, ami veszekedésbe torkollik. A kicsi 4 éves, mérgében megrúgja a nagyot (hasba), nyilván nagyot nem tud rúgni, de akkoris...erre a nagy (10 éves) visszarúgja, szintén hasba. Ez már ugyebár erős, nagyon fáj a kicsinek és veszélyes is lehet, komolyan megsérülhet.

A két gyerek egyébként nem szokott összeverekedni.


2016. jan. 14. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Leülnék mindkettővel beszélgetni, hogy egyik se rugdalja a másikat, mert komolyan megsérülhet.
2016. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A vekedésről elmondanám, hogy mennyire elítélem (akkor is, ha a kicsi adja, akkor is, ha a nagy, nincs különbség csak azért, mert az egyik erősebb). Aztán megkérném őket, hogy próbálják meg megbeszélni azt, ami miatt a verekedés kialakult. Rájöttem az elmúlt években, hogy nem szabad hirtelen felindulásból döntenem ilyen helyzetben. Ezért most könnyen mondom ezeket. Első lépésként szétválasztom őket és külön helyiségben kell várniuk. Lehiggadok, átgondolom, majd "középen" találkozunk és lehűtve magunkat megbeszéljük. Ott, a düh hevében nem lehet csinálni semmit, ezt tapasztaltam. Akkor mintha a falnak beszélne az ember. Ezért ha fizikailag mindenki jól van és lehiggadt, akkor lehet beszélni.
2016. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezt tettem, de nem azonnal. Nagyon megijedtem, mert nagyon sírt a kicsi, és leszidtam a nagyot első felindulásomban. Aztán mindkettőt. Nem is értem, miért csinálták, nem jellemző rájuk. Utána kölcsönös könnyes bocsánatkérés volt köztük. Nagyon ledöbbentem, hogy egy ilyen kicsi gyereket megrúgott a 10 évesem, nem gondolt bele, hogy baja eshet, ezt értem. Mégis úgy érzem, hogy ő volt inkább hibás.
2016. jan. 14. 14:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
megbüntetném a kicsit, mivel Ő kezdte ezt az egészet. A nagynak meg elmagyaráznám, hogy ő már nagyobb, erősebb is, és komoly baj is lehet egy óvatlan mozdulatból. 10 évesen már megérti. Ha még egyszer előfordul, akkor arra a napra nem engedném együtt játszani őket, egyik az egyik szobában, másik a másikban.
2016. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
A kicsi is büntetést érdemel. A nagy "csak" vissza adta amit kapott, valószínűleg eszébe se jutott, hogy sokkal nagyobb fájdalmat fog okozni. MivelA kicsi kezdte, neki kell először bpvilagosan elmagyarazni, hogy ilyet nem csinálunk, utána meg a nagynak, hogy kisebbet sosem szabad bántani, mert nagy bajt okozhat.
2016. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyiket se büntettem meg, de mindkettőt leszidtam és meg is beszéltük. Ez a "kicsi kezdte" dolog azért nem annyira egyértelmű, a kicsi rúgott elsőnek, ez igaz. De a nagy meg bosszantotta előtte, szóval ebbe nem mennék bele, mert nem lehet igazságot tenni. A lényeg, hogy senki nem rúghat meg senkit. Nekem nagyon rossz volt ezt látni.
2016. jan. 14. 15:32
 7/15 A kérdező kommentje:
A kicsi és nagy is tisztában mindazzal, amit írtatok, dühből történt a dolog. Valószínűleg azért érzem inkább hibásnak a nagyot, mert neki ezt jobban kellett volna kezelnie, azt vártam volna, pontosan tudja, hogy nem bántjuk a kisebbet, nem is szokta. Megbánták azóta mindketten.
2016. jan. 14. 15:35
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, én meg úgy érzem, a nagyobbnak lehet az a baja hogy te mindig a kicsit véded és ez fáj neki. Mert minden válaszodban a kicsit mentegeted és úgy tűnik a szemedben csak a nagy a hibás. És nekem ne mond hogy te dühből nem cselekedtél még hirtelen, pedig te felnőtt vagy. Ő meg még csak 10 éves, és ha te nem véded meg, kénytelen kézbe venni a dolgokat.
2016. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy mindig a kicsit védem? :)
2016. jan. 14. 16:37
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, dühből csinálták, ezt írtam én is. Mind a kettő. Ebben az esetben szerintem INKÁBB hibás a nagy, mert te sem rúgnád hasba erővel a 4 éves gyereket, ha hasba rúgott. Vagy igen, mert dühös vagy?

De ha értőn olvasnál, láttad volna, hogy mindkettőt leszidtam, ezt írtam korábban, nem gondolom, hogy a kicsi nem hibás, csak aránytalan volt, amit kapott a nagytól, ennyi. Fizikai képtelenség, hogy akkorát tudna rúgni, mint a nagy.

2016. jan. 14. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!