Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mennyit beszél a 20...

Kinek mennyit beszél a 20 hónapos gyereke?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból teszem fel a kérdést, én nem vagyok még anyuka, a növeremnek és a sógornőmnek van azonos korú, 20 hónapos babája. A nővérem fia már régóta mond szinte minden szót, mostanra már rövidebb mondatokat össze tesz, például hogy " odanézz, szerintem eltört" " mama leesett vedd fel!" "Kapcsolj be mesét"(:D) "gyere velem játszani" viszont a sogornom gyereke meg semmit se mond, mondjuk ő eddig a korához képest mindent kicsit később kezdett csinálni ,szóval tényleg csak kíváncsiság képpen,mert a környezetemben nincs több ilyen korú gyerek, nallatok hogy állnak a beszéddel?:)
2017. febr. 19. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerősömé se mondott semmit, de sokat értett. Majd 23 hónaposan kezdte mondani azt, hogy baba meg hogy mama. Utána egy fél év múlva már mindent mondott csak kicsit érthetetlenül :))
2017. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nemsokára 20 hónapos lányom van. Ő nagyon sok szót mond, de leginkább rövid, kétszótagos szavakat. Ezeket használja is, amikor kell, próbál velük elmondani dolgokat. De össze nem rak még kifejezéseket vagy mondatokat, és jó pár szó van, amit nem tökéletesen mond, hanem a saját nyelvén (tévé=tété, mandarin=manda, alma=aaama, villa=lilla), vagy kicsit torzítva.
2017. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

21 hónapos lesz a fiam, első gyermek.

2-3 szavas mondatokat alkot, de sok szava nem tiszta mèg. Pl Cici ebút=Cica elbújt, Tyút(tyúk) eszi ződ fű. :) Ès a hètvègi favorit: Hibabőzö(libabőrös) anya lába. :D

2017. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20 hónapos fiam három szót mond. Anya, alma, nem.
2017. febr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ebben a korban még nagy különbségek vannak a beszéd terén. A lányom gyakorlatolag teljesen jól és érthetően beszélt, nem volt még 2 éves, úgy 22 hós lehetett, mikor ilyen monológot vágott le nekem "anya, szép vagy, szép a nyakjáncod, csijjognak vijjognak a nyakjámcodon a kövek". Kisbarátja 2 évesen még csak pár mondatot mondott. most 3 éves lesz ő is, a kisfiú is, és ugyanolyan szinten vannak. szépen behozzák egymást :)
2017. febr. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!