Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar elaludni a 21...

Miért nem akar elaludni a 21 hónapos lányom? Van itt olyan szülő, akinek a gyereke ennyi idősen még többször kelt éjjel enni?

Figyelt kérdés

Az egyik gondom: 1,5 héttel ezelőtt még este 7-8 között fürdés volt, aztán 8-8:30 körül alvás. Mellé feküdtem és fél, max. háromnegyed óra alatt elaludt.

Most hiába fekszek mellé 8-kor, nem akar aludni. Még 10 után is ébren van, legalább 3X el kell mesélni neki a Piroska és a farkast, de néha ez is kevés. Próbáltam ringatni, a hátát vakargatni, a fejét simogatni. Mind hatástalan. Folyamatosan beszél, sikítozik és közben nevet, ha rászólok, hogy aludjon, akkor is beszél, csak suttogva. Ha ezt megunja, akkor meg fejen áll, vagy a lábával kalimpál. A beszélgetés nem szó szerint értendő. Most kezdett el próbálkozni a hosszabb szavakkal. Már arra is gondoltam, hogy tetszik neki, hogy néhány nehezebb szót is ki tud mondani (persze nem tisztán) és ezért nem alszik. Egész nap szövegel, be sem áll a szája. Régen sem volt csendes, de akkor csak egy-két szótagot ismételgetett. Ma este állandóan puszilgatott, meg ölelgetett. Ha határozottan szólok rá, hogy aludjon, akkor mindenfélét kitalál, hogy szomjas, vagy éhes és kéri a tápszert, csak aludni ne kelljen. Ilyenkor 2 óra alatt (8-tól 10-ig) megiszik 260 ml tápot és kb. 100 ml vizet. Ez azért is baj, mert ennyi tápszer után is éjjel még mindig felkel enni és reggelre annyi pisi van a pelusban, hogy mindig kifolyik. Vettem pampers pelust, vettem "gazdaságos" olcsó pelust, mindből kifolyik. Egyszerűen nem értem mi változott meg. Napközben sokat foglalkozok vele, ma is voltunk játszótéren, virághagymát ültettünk cserépbe, sokat játszunk, festünk, mindig csinálunk valamit mégsem fárad el. Reggel persze alig bír felkelni. 8-kor is alig lehet felébreszteni. Nem akarom, hogy 10-ig aludjon, mert akkor még jobban eltolódik az esti elalvás.


A másik az etetés: nagyon rossz evő és válogatós. A mai napig éjjel is eszik. Este 6-7 között egy keveset vacsorázik, 8-kor tápszer, éjfél után tápszer, hajnal 4-körül tápszer és még reggel is követeli. Este 8 és reggel 8 között megeszik 520 ml-t. Reggeli 2-3 falat, tízórai semmi, ebédre eszik, de csak kicsi, vagy közepes adagot. Uzsonna szenvedés, de ha mesét nézünk közben akkor eszik normálisan.

Egyszer már adtak itt tanácsot, hogy ne adjak neki éjjel enni, meg is próbáltam és pár napig működött is. Persze úgy, hogy éjjel sokszor felébredt sírt és kérte a tápszert. Volt, hogy 1 órán keresztül szipogott és könyörgött, de olyan is volt, hogy megértette és 10 percen belül visszaaludt. Már kezdtem örülni, hogy elhagyhatjuk az éjszakai etetést, de úgy tűnik mégsem. Egyszer csak elfogyott a türelme, esténként borzasztóan ordított és kérte a tápszert. Annyira sírt, hogy megsajnáltam és most megint kap enni. 21 hónapja nem aludtam egyszerre 4 óránál többet. A 6-7 óra alvás alatt vagy etetni kelek fel, vagy azért, mert az éjszaka közepén megjelenik a szobámban és bemászik mellém.

Akinek ennyi idősen is "éjjeli evő" volt a gyereke, az hogyan szoktatta le? Nálunk a teljes megvonás nem működik. Próbáltam hígítani, de akkor még sűrűbben kel fel. Próbáltam lefekvéskor a tejbegrízt (tápszer+gríz), de azt meg nem szereti. A gyerekorvos és a védőnő eddig azt mondta, hogy nem túl jó, hogy éjjel még mindig eszik, mert nem pihen soha a gyomra, de nem is nagy baj, mert így legalább valamennyi kalória és vitamin bejut a szervezetébe. 82 cm és 9600g Kap külön természetes vitaminokat (gyümölcs és zöldségkivonat), most ajánlották a béres cseppet.

Néha már úgy érzem megbolondulok! Segítsetek!



2013. jan. 15. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor is ébred ha beengeded magad mellé és ott alszik?

Nap közben mennyit alszik?

2013. jan. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mellettem is felébred és kéri a tápszert.

Délben teszem le aludni és 1-1,5 órát alszik.

2013. jan. 15. 23:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia hát elég nagy gondod van. Nekem 3 gyermekem van 21 hónaposan már nem ettek tápszert hamarább el kellett volna vonnod tőle így nehéz lesz leszoktatni, én ilyenkor már kenyeret adtam nekik mindent amit mi eszünk pl a szalonkát imádták vacsira jól lakattam és aludtak egész éjjel vajas kenyeret felvágottal májkrémes kenyeret próbáld meg háta alszik eszik már egyedül? mert nekem már ilyenkor egyedül ettek a tápszert fokozatosan próbáld elvenni tőle nem egyik napról a másikra egyre kevesebbet adjál neki sok szerencsét
2013. jan. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a tapszert lassan elhagyhatnad sztem! nekem 15hónaposan a levendulazas segitett addig minden éjjel 'bulizott' én meg mar hulla voltam.kb 3honap utan elhagytam a levendulat és azota is jol alszik mar!
2013. jan. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A tápszer mellett eszik ő mindent, csak keveset. A szalonnát is szereti és próbáltam vacsorára adni. Én is arra gondoltam, hogy az elég tömény étel. A szalonna után is kérte a tápszert, csak valamivel kevesebbet evett belőle és sajnos éjjel ugyanúgy ébredt :(


A levendulázás mit takar? Levendulás fürdetőt már próbáltam, de sajnos annak nem volt hatása. Levendulás olajat párologtattál?

2013. jan. 16. 08:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem. Ha fokozatosan higítanád a tápszert, akkor lehet, hogy el tudnátok hagyni? Illetve azt kéne kiprbálni, hogy bevezess párhuzamosan a tápi mellé más "rítust", szintén azért, hogy el tudjátok hagyni a tápit. SZóval nem egyből "csak" simogatással visszaaltatni, hanem mondjuk (a higítás mellett) először soimogatod majd utána adod a tápszert, és így elmaradhatna egy idő után.

Vagy úgy látod, hogy _valóban_ éhes és nem "csak" a "rítus", szokás ébreszti?

2013. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem tűnik éhesnek, vagyis nem mindig. Néha csak 80 ml-t eszik, aztán 3 óra múlva 180 ml-t. Ha éhes, az azért lehet, mert napközben alig eszik és gondolom este pótolja a hiányzó kalóriát. A védőnő szerint azért eszi jobban a tápot, mint a főtt ételt, mert egyszerűbb. Cumi be, kiszívja és kész. Ebédnél meg az asztalnál kell ülni és kanalazni, meg rágni kell. Lehet, hogy lusta enni. Egyébként meg egész nap ugrál, szaladgál és sajnos azt a keveset, amit eszik egyből le is mozogja.
2013. jan. 16. 12:33
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma megpróbálom hígítani a tápot. Hátha idővel leszokna róla.
2013. jan. 16. 12:34
 9/9 anonim válasza:
Hát nem irigyellek. Az én lányom 26 hós, és azt hiszem, pont 21hós kora körül volt hasonló problémánk. Éjjelenként 2-3xfelkelt, és inni kért. Sajnos akkor a teát adtam neki, gondolom azért kelt fel, mert ízlett neki az édes. Aztán vizet tettem a cumisüvegbe- 1. éjjel kb 10 percig morgott, vmit ivott belőle; 2. éjjel fel sem ébredt, és azóta is végigaludja az éjszakát. Nappal mi is keveset eszünk, mégse kel éjjel, szóval szerintem nálatok ez inkább rossz szokás mint éhség. Fokozatosan menj át vízre, egyrészt szerintem abból nem fog annyi kelleni neki és hátha reggelre többet enne.
2013. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!