Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban tanítják meg...

Hány éves korban tanítják meg egy gyereknek, hogy, ha csukva a wc ajtó, kopogjon?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek most ősszel kezdi az iskolát a gyereke és mindig ha vendégség van és a gyereknek ki kell mennie, csak simán feltépi az ajtót.


Nem egyszer volt, hogy bent ültem én és rám nyitott.


Másokkal is csinálja. Ha szóvá teszem, akkor nagyon ledöbben a család, elvégre még kicsi.


Szerintetek hány éves kor amikor a gyereket meg kéne tanítani a kopogásra az ajtó nyitása előtt?



2017. febr. 21. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Kb mióta használja a wc-t, azóta tisztában van vele, hogy csak akkor mehet ha nincs bennt senki.

6 évesnél ez csak rossz szokás, el kellett volna már magyaráni hogyan kell használni a mosdót. Szerintwm ez is hozzá tartozik.

2017. febr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Váú! Az én fiam most 22 hónapos. Másfél éves korától kopog, persze ithon,(sajnos nem igazán járunk barátozni..)ha pl apa bemegy a konyhába és bezárja az ajtót, akkor manóm addig kopog amíg nem nyitja ki.

Párszor megmutattam hogy kell, elmagyarártam mindig hozzá amit kellett, hamar megtanulta😊 azóta kopog

2017. febr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Az első pillanattól kezdve. A nevelés része, hogy látja, a családtagok hogyan élnek a mindennapokban, s a legtöbb dolgot utánzással vagy azzal is tanulja.
2017. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ, mi számít normalisnak. Nálunk kéthetente legalább egyszer bejön anyám a fürdőszobába vécézni, miközben én bent fekszem a kádban. És MEGSÉRTŐDIK, amikor "kizárom". De halál komolyan személyes sértésnek veszi. Szóval el kell tűrnöm, hogy hetente megbámulja a pcsámat. Hát ha majd nekem lesz gyerekem, ennyi privát szférát azért fogok neki hagyni, mert nálam ez már szexuális zaklatásnak minősül.
2017. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

#4

Ráadásul egymás előtt nem is végezzük a dolgunkat.

2017. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

De sötét vagy utolsó..😂


A kérdésre válaszolva gyerekem 8 éves, kb 3 éves kora óta tudja, h kopogjon. Mióta ő is a wc-t használja, előtte nem is járkált be a wc-re, csak a szeparacios szorongás alatt.

Ha együtt lenne a fürdő a wv-vel, akkor gondolom, h korábban megtanítottam volna.

2017. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mint óvónő már az oviba is erre szoktatjuk a gyereket. Amikor gyakorlaton voltam több oviban mindenhol ezt láttam. De szerintem ez alap dolog lenne főleg hogy egy iskolás korú gyerek már nem kicsi. Persze vannak kivételek amikor annyira kell az embernek hogy igazából elfelejti mert ugye otthon van. Velem is volt már ilyen hogy hazaértem azt hittem rajtam kívül nincs más otthon és kopogás nélkül mentem wc-re és a párom pont ott volt.
2017. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Párom öccse 10 éves, nem ismeri a kopogás fogalmát, sose tanították meg neki. A wct, fürdőt kulcsra zárom ha átmegyünk vendégségbe.
2017. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha nem akarjuk, hogy valaki bejöjjön az ajtón, be kell zárni.


Otthon nem kell kopogni, ha teljesen be van csukva egy ajtó, lehet szólni kopogás nélkül is. A kopogás idegenek közöttre való.


Talán attól is más lehet a helyzet, hogy mi a szokás különben, tárva hagyni az ajtókat, vagy állandóan csukva tartani. Mert ha tárva van, amikor senki nincs belül, akkor eleve jelzi a csukott ajtó, hogy bent van valaki.


Szerintem minden család kitalálja, hogy nekik mi a jó.

2017. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

Ez olyan érdekes amit írtok. Nálunk a családban természetes hogy bemegyünk pisilni ha a másik zuhanyzik. Pici a fürdőnk, egyben van a wc és a tusoló.

Nálunk soha sem volt baj, hogy a párom tusol és én bemegyek pisilni.

Vagy hogy bemegyek kezet mosni ha a lányom pisil.

Sőt van hogy egymást váltjuk.

Nekem ez nem idegen. Én is így nőttem fel.

Mondjuk annyi, hogy az én régi otthonomban volt függöny amit később én elhúztam mert engem zavart.

Amúgy viszont itthon nagydolognál lehetőleg nem zavarjuk egymást, de van olyan hogy bemegyünk látjuk, hogy mi a helyzet és akkor elnézést kérünk és mondjuk visszajövünk később.

Bár mi amúgy meztelenül is járkálunk itthon, pláne nyáron. Nálunk ez soha nem volt kérdés, szégyenlőség semmi.

De most úgy elgondolkodtam ezen.


Ha viszont elmegyek idegen helyre mindig nagyon odafigyelek, kopogok vagy megkérdezem a kintiektől van e bent valaki. Ha bevásárlóközpontban megyek wc-re mindig nézem piros e pöcök az ajtón, vagy ha nem vagyok biztos mindig kopogok és várok a válaszra. Ha nem válaszol senki, akkor is óvatosan nyitom ki és ha látom senki akkor jobban. A lányomat is így látom viselkedni, 10 éves.

De itthon nálunk nincs ez így ennyire. De mégis idegen helyen megvan aminek meg kell lennie.

2017. febr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!