Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 eves gyereknek sargak a...

6 eves gyereknek sargak a fogai? Volt valakinel hasonlo problema?

Figyelt kérdés
Lanyomnak nagyon koran, meg 5 eves kora elott kezdtek cserelodni a tejfogai. Egy ideje azt vettem eszre, hogy a maradando fogai, foleg az alsok, de most az egyik felso is ami epp jon, sarga. Olyan mintha lerakodas lenne rajta, de akarhogy mossuk nem valtozik. Es nem csak halvany sargas, hanem nagyon csunyan sarga, nem az egesz fog, csak egy resze. Tudtommal se az en csaladomban,se a ferjemeben nem volt hasonlo problema. Marciusban viszem fogaszatra. Addig is kivancsi vagyok, volt-e valakinel ilyesmi, es mi volt az ok, illetve megoldas.

2017. febr. 6. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A héten vittem el a 6 éves fiamat, mert egy maradandó fogán sárga lerakódás volt, azt hittem fogkő.

Nem az, hanem zománchiány. A terhesség alatt antibiotikumtól, vagy fájdalomcsillapítótól a fogcsírái sérültek. Nem volt vele teendó, de mivel sérült a fogzománc, ezért pár havonta ellenörzésre kell vinni.

2017. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ilyesmitol felek en is... bar en se fajdalomcsillapitot se antibiotikumot nem szedtem a terhesseg alatt. Viszont nem lehet semmit se csinalni vele? Ilyen sarga marad? Ami viszont kicsit elbizonytalanit, hogy nalunk is ez van-e az az, hogy par tejfogan is eszrevettem ezt kicsit, de azokon csak egy ideje. Jaj, nem tudom de annyira nyugtalanit.
2017. febr. 6. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Én néha fejfájásra bevettem fájdalomcsillapítót, de szerintem nem vagyok ezzel egyedül:(

Azt mondta a doki, hogy halvanyul majd ez a folt, viszont számítani lehet a szemben levó fogakon is ilyen elváltozásra.

Ezzel már nem tudunk mit csinálni, 3 havonta elviszem ellenörzésre.

2017. febr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!