Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik beteg gyereket nevelnek,...

Akik beteg gyereket nevelnek, hogy kezelik a jó szándékból mondott, ám mégis kéretlen tanácsokat?

Figyelt kérdés

A 7 éves kisfiunk beteg. Bőrbetegségben szenved, ami szemmel látható, bár azt kevesen tudják, hogy mennyire súlyos.

Ismerősök és sokszor ismeretlenek próbálnak tanácsokkal ellátni, amit megköszönök/megköszönünk, hiszen feltételezzük, jó szándékból, segíteni akarásból mondják.

DE

Egyre inkább azt érezzük a férjemmel, hogy nehezen viseljük ezeket a tanácsokat, mert ha azt a választ adjuk, hogy köszönjük, ezt vagy azt már megpróbáltuk, akkor is tudnak ajánlani valami teljesen mást vagy valaki mást. És borzasztó erőszakosak.


Konkrét eset miatt írtam most ki a kérdést, mert már tényleg azt érzem, hogy nagyon gorombán tudnék válaszolni időnként.



2017. febr. 21. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönjük, de kezelés alatt áll, értékelem a jó szándékot, de bízunk a szakemberben."



Ismeretlennél pontosan hogyan történik, megállít az utcán?

2017. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Ha nem is az utcán, de pl. várakozunk a buszmegállóban, vasútállomáson, boltban sorban állunk.


Néhány hete egy nagyáruházban vásároltunk, amikor odajött egy hölgy és megkérdezte a gyereket(!!!!), mi történt az arcával. Ő pedig a maga közvetlenségével elmondta, hogy semmi nem történt vele, ő beteg, ezért ilyen az arca. (Részletekbe nem bocsátkozik, tudja, hogy ez magánügy.) Mire a hölgy megkérdezte, voltunk-e már vele orvosnál. Én ekkora képtelenségre csak nyefegni tudtam valamit, hogy persze, erre elkezdte mondani, hogy az ő ismerősének is pont ilyen volt a fia, és hogy ők hova jártak és meggyógyult. Én mondtam, hogy köszönjük, de mi elégedettek vagyunk az orvosunkkal, mire annyit mondott lesújtóan: -De láthatóan a gyereknek nem használ! - és ezzel otthagyott.


Én ezen teljesen felhúztam magam, ami, tudom, hogy hülyeség volt, de pont orvostól hazafele voltunk, ahol elég nehéz döntéseket kellett meghozni, ezért nyilván érzékenyebben is érintett a beszólás.


Miért gondolják, hogy nem tesz meg az ember mindent a gyerekért?!

2017. febr. 21. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan legyél goromba. Én nem vagyok meggyőződve, hogy tényleg a jó szándék vezérli az ilyen embereket, sokkal inkább szeretnek mindenben okosabbak lenni, van úgy tenni, mintha azok lennének. Simán megkérdezhetted volna, hogy "hölgyem, gondolja, hogy szándékosan rosszat akarok a gyerekemnek?. Vagy ilyesmi.


Én soha nem mernék tanácsot adni egy beteg gyerek szülőjének (nyilván nem náthára gondolok), mert nyilván megpróbáltak már mindent, és nekem elképzelésem se lehet a mindennapjaikról.

2017. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

nem kell finomkodnod, egyetlen pillanatig sem. Ha úgy érzed, terhedre van az okoskodásával - mert ez az - nyugodtan mondd meg neki határozottan, hogy leszállhat a témáról, mert nincs hozzá semmi köze.


De hasonlóan tolakodó kérdésre én már kérdeztem vissza, hogy "és jól nyal a férjed?". Hát a csaj köpni-nyelni nem tudott, aztán elmagyaráztam neki, hogy az ő kérdése is legalább ennyire intim.

2017. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem ez még a kevésbé vészes dolgok közé tartozik, kevés embernek van véleménye az esetetekben.


Képzeld csak el, milyen lehet egy másfajta "betegségben" szenvedő gyerek anyukájának lenni, mikor a gyerek viselkedése furcsa csak, és mindenkitől özönlik a nevelési tanács, mert kívülről nem látszik, hogy gond van.

2017. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a válasz. Rengeteg türelemmel, és minél előbb leépítem a beszélgetést. Köszönjük, de sietünk. Köszönöm a tanácsot.


A hangsúly fontos.

2017. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyeneknek vagy kitéve, mert sok ember nem képes felmérni, hogy hol vannak a határok. Az az igazság, hogy akárhogyan is szereled le a minden lében kanál embereket, akkor is téged ugyan úgy rosszul fog érinteni. Akkor is, ha már abban a pillanatban hátat fordítasz neki, amikor még csak a száját nyitja az illető, mert hiába nem hallgatod végig a mondandóját, vagy leállítod az elején, akkor is lejátszod majd az agyadban a beszélgetés hiányzó részét és pont annyira felhúzod magad, mintha meghallgattad volna az okoskodást. Ezzel azt akarom mondani, hogy az emberek nem fognak megváltozni, nem lesznek diszkrétebbek, kevésbé tolakodóak, tehát neked kell legnagyobb részben változnod és valahogy megtanulnod kizárni ezeket, nem felhúzni magadat. Úgy, mint az elején, amikor még valamejest türelmesen fogadtad a kéretlen tanácsokat. Ez nagyon nehéz, elhiszem, de más megoldást én magam nem látok a helyzetre. Sajnos az a lényegi probléma, hogy betelt nálad a pohár, egyre inkább kinyílik a bicska a zsebedben és ezen csak úgy lehet segíteni, ha kiengeded a gőzt: vagy úgy, hogy lecsillapodsz és belátod, hogy a dühöd senkit nem fog illemre tanítani, csak a te ideidet őrli fel, vagy a következőt szemtől szembe jó szaftosan, magyarosan elküldöd a jó büdös ***** anyjába és ezzel minden elfolytott dühödet rázúdítod, vagy írd ki magadból a dühöt.
2017. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ! Nekem mind hasznos volt!


Megpróbálom bevenni a lesz...om pirulát!


Egyébként az szerintem is talán a rosszabbik verzió, amikor a gyerek viselkedése miatt adnak nevelési tanácsot. Még a tesóméknak se szólok bele a nevelésükbe, nemhogy vadidegen embernek, ismeretlenül!

2017. febr. 22. 00:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy 7 éves autista kisfiam van.

Az egész világgal jóval türelmesebb vagyok, mióta tudom, hogy autista. Korábban magamat okoltam a viselkedéséért, hogy nem jól neveltem, vagy ilyesmi...

Az idegenek megjegyzései leperegnek rólam.


A múltkor volt egy aranyos eset.

Valami eszméletlen színű pudingpor tetszett meg neki az áruházban, és hisztizni kezdett miatta. Mellettem meg egy kifent-kikent vénlyány szólalt meg, hogy na most kellene neki egy pofont lekeverni. Én szó nélkül hagytam, de a kisfiam átbillent, és a hölgy felé fordulva megszólította:

- Néni! Az én apukám szeret engem és nem ver meg sosem. Én egy kicsit bolondosnak születtem, de ő így is imád engem!!!

A vénkisasszony arcát látva nevethetnékem támadt, attól meg amit a fiam mondott, majdnem telefutott a szemem könnyel.

Nem mondom, hogy könnyű sorsunk van, kedves kérdező.

De a gyerekek - mint kiderült - érzik, és igen nagyra értékelik a feltétel nélküli szeretetünket.

És ez a lényeg!

Hogy másnak mi a véleménye rólunk - olyan mindegy nekem...

2017. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ, és hogy megosztottad a történeteteket!
2017. márc. 1. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!